Jak správně krmit dospělé psy velkých a obřích plemen

Psi velkých a obřích plemen mají často problémy s váhou a trpí kloubními potížemi. Krmivo, které je chudé na proteiny a bohaté na sacharidy tyto potíže ještě více zhoršuje, protože zvyšuje hladinu cukru v krvi a přispívá k růstu tělesné hmotnosti psa. Velikost a tvar granulí by měl být těmto psům také přizpůsoben.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

- Taurin příznivě ovlivňuje funkci srdce a je velmi důležitou součástí výživy psů velkých plemen.
- Mořské řasy podporují zdraví zubů.
- Frukto-oligosacharidy jsou cukry, které stimulují aktivitu užitečné mikroflóry žaludku a tím podporují trávení.
- Vitamín C je jeden z nejdůležitějších přírodních antioxidantů.
- Kombinace vitamínů A, C, E a extraktu z hroznových jader má vliv na posilnění přirozené imunity psů a zpomaluje proces stárnutí buněk
- Lososový olej (optimální hodnota Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin) přispívá k zachování zdravé kůže a srsti a též podporuje chuť k jídlu.
- Lecitin zlepšuje stravitelnost tuků
- Slávky zelenoústé jsou přirozeným zdrojem glukosaminu a chondroitinu, které jsou součástí kloubních chrupavek. Jejich nedostatek často způsobuje ztížený pohyb a ohebnost kloubů.

Prevence kloubních obtíží

V krmivu pro psy velkých a obřích plemen by měly být obsaženy látky chondroitin a glukosamin pro udržení zdravých kloubů, poněvadž kvůli větší hmotnosti těchto psů, dochází i k větší zátěži na klouby. Přísady používané do krmiv působí jako ochrana kloubní chrupavky a pomáhají psům udržet si pohyblivost a celkové zdraví. Je dobré podávat doplňky stravy, ideálně když tyto látky již granule obsahují.
- Mušle zelenoústé jsou přirozeným zdrojem glukosaminu a chondroitinu, které jsou součástí kloubních chrupavek. Jejich nedostatek často způsobuje ztížený pohyb a ohebnost kloubů.

Scroll