L-karnitin

L-karnitin pro redukci tukové tkáně.

L-karnitin není skutečná aminokyselina, ale kvůli úzké strukturální podobnosti je obvykle klasifikován jako aminokyselina, a je také známý jako vitamín BT. Vitamíny B1 (thiamin) a B6 (pyridoxin) by měly být zvířatům podávány v dostatečném množství. To je důvod proč doplněk stravy L-karnitin může být v  některých případech prospěšný. L-karnitin je nezbytnou složkou pro spalování tuků. L-karnitin pomáhá dopravit mastné kyseliny do mitochondrií v buňkách, aby mohly převést tyto kyseliny na energii.

1. Doplňování L-karnitinu je doporučováno hlavně v případě, kdy se energetické požadavky na psa zvyšují, L-karnitin stimuluje přeměnu tuků na energii. Při zvýšené aktivitě nebo během závodů, (tažný pes, dostihy) může být doplňování L-Karnitinu v potravě prospěšné. To je důvod, proč je krmivo Husse Pro Energi, Prima plus, Senior, Optimal sensitive  doplněné L-karnitinem. Kombinace vysoce kvalitního tuku spolu s L-Karnitinem zaručuje optimální dodávky energie pro aktivní psy se zvýšenou energetickou potřebou.

2. Dalším důvodem u zvířat pro doplnění L-karnitinu může být snížení hmotnosti v případě obezity. U obézních psů může podávávání L-Karnitinu stimulovat spalování tuků v těle. Snížení váhy však docílíme pouze kombinací podávání krmiva se sníženým tukem a zvýšenou fyzickou aktivitou s cílem zvýšit energetickou náročnost psa.

3. Není překvapením, že v srdci je velká koncentrace L-Karnitinu. Srdce potřebuje mastné kyseliny jako palivo, které potřebuje k pumpování krve do celého těla. Mnohé studie ukázaly, že dodávání L-Karnitinu může podpořit srdeční funkci psům, u kterých byla diagnostikována onemocnění srdce.

 

3 Polož(ka/ky/ek)

na stránku

Seznam Mřižka

 1. OPTIMAL LIGHT

  Kompletní krmivo pro méně aktivní psy, s nadváhou, diabetem a pro psy ,kteří rychle přibírají na váze.
  749,00 Kč
 2. LIGHT SENSITIVE-

  Kompletní superprémiové krmivo pro méně aktivní psy, psy s nadváhou nebo psy s tendencí snadno přibírat na váze a diabetem.
  1 349,00 Kč
 3. OPTIMAL SENSITIVE

  Kompletní krmivo na bázi kuřecího masa a rýže pro psy s citlivým trávicím systémem a alergiemi.
  1 399,00 Kč

3 Polož(ka/ky/ek)

na stránku

Seznam Mřižka

Nedávno zobrazeno
OPUS LYNX

OPUS LYNX

bezlepkové superprémiové krmivo pro dospělé kočky
399,00 Kč
OPTIMAL MINI

OPTIMAL MINI

Kompletní krmivo pro dospělé psy malých plemen.
269,00 Kč
Sleva
VALP

VALP

Kompletní krmivo pro šťěňata, březí a kojící feny
269,00 Kč
OPUS FARM

OPUS FARM

Bezlepkové krmivo speciálně vytvořené pro přirozené ...
1 499,00 Kč
VALP MINI

VALP MINI

Kompletní krmivo pro štěňata, březí a kojící feny malých plemen
269,00 Kč
Scroll