Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Kotě v novém domově - vše, co potřebujete vědět!

Kotě

První den v novém domově je pro vaše kotě vždy náročným a stresujícím zážitkem. Kotě je odebráno jeho rodině a umístěno do zcela nového prostředí s cizími lidmi, kteří se nakonec stanou novou rodinou. Tyto první okamžiky jsou skvělé pro stanovení hranic a pravidel pro vaše kotě.

Bezpečné prostředí pro kotě

Než si své koťátko dokonce přinesete domů, zajistěte mu svůj domov. Koťata jsou mimořádně zvědavá a hned první den mohou hledat úkryty, díky nimž se budou cítit bezpečněji. Zkontrolujte všechny zákoutí, mezery za a pod nábytkem a spotřebiči. Blokujte přístup na místa, která by pro vaši kočku neměla zůstat omezená. Skrýt viditelné kabely, zejména visící, protože se mohou stát pro kotě skvělou hračkou.

Další krok - schránka

První věc, kterou musíte udělat, když si přivedete kotě domů, je ukázat mu schránku. Spousta koťat od chovatelů nebo útulků již ví, jak používat podestýlku, ale stále potřebují vědět, kde ji ve svém novém domově najdou. Okamžitě poté, co ho přivedete domů, ukažte kotěti jeho podestýlku. Pokud víte, jaký typ podestýlky použil chovatel nebo v útulku, zkuste vybrat něco co nejpodobnějšího. Pokud vaše kotě náhodou používá koš, chválte ho za to a udělejte mu odměnu. Koťata obvykle musí používat odpadkový koš poté, co se probudí nebo nají - naučit svou kočku používat tento odpadkový koš můžete k němu vzít první věc ráno a po každém jídle. Vždy chraňte své kotě za to, že používá litterbox.

Čas prozkoumat

Vaše kotě určitě stráví první den zkoumáním svého nového okolí. Nechte svou kočku poznat svůj nový domov podle vlastních podmínek, ale dávejte na něj pozor. Pokud se vaše kotě rozhodne schovat pod postel nebo vedle gauče, nechte ho být. Můžete ho zkusit nalákat hračkou nebo pamlskem, ale pokud vaše kočka zjevně nemá zájem, dejte mu čas. Vaše kočka musí zkoumat svým vlastním tempem.

Doporučeno pro koťata (Koťata milují):

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Kde můžu spát?

Kočky mohou spát od 12 do 16 hodin denně. Pokud nespí, rádi se obývají na teplých a pohodlných místech, nebo je-li stále pěkné počasí, můžete je vidět ležet v paprscích slunce. Pohodlná postel pro kočky není jen místem, kde si můžete zdřímnout. Vaše kočka tam může uložit všechny své hračky nebo se jen schovat, kdykoli se cítí stresovaná nebo nepříjemná.

Co můžu škrábat?

Škrábání hraje důležitou roli v každodenní rutině vaší kočky. Je to skvělý způsob, jak vaše kočka protáhnout svaly a úžasnou rutinu péče o sebe, když si vaše kočka může vyčistit drápy. Škrábání je také způsob, jak označit území jak zanecháním vůně, tak vizuálními značkami. Škrábání poskytuje kočkám pohodlí a umožňuje jim cítit se jako doma. Pokud nechcete, aby vaše kočka škrábala nábytek po domě, zajistěte mu škrábací sloupky. Můžete použít catnip nebo hračku a povzbudit tak vaši kočku, aby používala škrábanec.

Další produkty pro koťata:

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

S vysokým obsahem bílkovin a tuků pro uspokojení potřeb aktivních koček

349,00 Kč

Exclusive Urinary, 2 kg | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Snižuje pH moči a obsahuje nízký obsah hořčíku

329,00 Kč

Bestseller

Exclusive Sterilised, 2 kg | Granulované krmivo pro sterilizované, kastrované a méně aktivní kočky

S nižším obsahem tuku pomáhá omezit nadměrný nárůst hmotnosti

329,00 Kč

Exclusive Light, 2 kg | Granulované krmivo pro méně aktivní, starší a obézní kočky

Snižuje pH moči a poskytuje nízký obsah hořčíku v krmivu. Nižší obsah tuku pro optimální regulaci hmotnosti

329,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.