Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Cornish Rex

Chudé kočky s kudrnatou srstí

Cornish rex je kočičí plemeno známé svou kudrnatou srstí skládající se výhradně z dolů ochlupených.

iconZemě původu: Velká Británie
iconCharakter: Ekstraverted, Přátelský, Inteligentní, Přítulný, Zvědavý
iconSrst: krátkosrstá
iconBarvy: Modrá, šeříková, krémová, červená, čokoládová, černá, bílá
iconVlastnosti: Kudrnaté vlasy
iconOčekávaná délka života: od 15 až 18 let

Cornish rex koťata

Cornish rex je plemeno velmi agilních a energických koček. Milují jakýkoli druh fyzické aktivity. Cornish rex koťata jsou inteligentní a známá pro své rychlé učení. Koťata tohoto plemene mají tendenci dobře se adaptovat na nové situace a okolí. Jsou komunikativní, přátelští k lidem a zvířatům, zvědaví a často je lze najít po domě slídit. Je známo, že výcvik pozitivního posilování vykazuje nejlepší výsledky ve výcviku kotěte. Chutné občerstvení je skvělou motivací a chutnou odměnou pro vaše kotě. Kycklingfile nebo Tuna Recipe udělá při tréninku s kotětem zázraky. Poskytněte svému kotě cornish rex zdravou a vyváženou stravu. Kattunge je suché krmivo pro koťata formulované tak, aby vyhovovalo všem stravovacím potřebám kočky v 1. roce jeho života.

Cornish rex výživa

Cornish rex je plemeno aktivních koček s výraznou chutí k jídlu. Zvýšená úroveň fyzické aktivity vyžaduje vyšší kalorický příjem, ale u koček cornish rex jejich chuť k jídlu mnohokrát převyšuje jejich skutečnou denní kalorickou poptávku. Nikdy nepřekrmujte svou kočku a nenaplňujte misku pokaždé, když ji vaše kočka olizuje. Nechte svou kočku jíst podle plánu a držte se doporučené denní dávky jídla na základě tělesné hmotnosti vaší kočky. Kočky příliš neradi pijí neperlivou vodu a většinu tekutin získávají z jídla. Mokré jídlo by mělo být udržovací stravou, zejména v případě fyzicky aktivních koček. Pokud vaše kočka upřednostňuje suché jídlo, můžete přidat nějaké občerstvení, jako je Tuna Recipe nebo Exclusive Aptit, které zvýší chutnost a zvýší příjem tekutin u vaší aktivní kočky.

Doporučeno pro dospělé Cornish Rex:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Cornish rex

Cornish rex je středně velké plemeno koček s kudrnatou srstí. Srst koček cornish rex se skládá pouze z chlupů, které kočce poskytují omezenou ochranu proti chladu.

Původ

První kočka s kudrnatými a jemnými vlasy se narodila v roce 1950 na farmě v Cornwallu. Kudrnatá srst se objevila na jedné kočce v celém vrhu, takže se majitel rozhodl zpětně křížit kotě s jeho matkou, což vedlo k vrhu koček s neobvyklou, kudrnatou srstí. Později byly kudrnaté kočky kříženy se siamskými kočkami, což vyústilo v další vrhy koček s kudrlinkami v srsti, které se po Siamese odehrály, zejména s ohledem na jejich štíhlá těla, hubené ocasy a trojúhelníkové hlavy zdobené obrovskými ušima. Použití slova „rex“ k označení určité odchylky pochází z králičí show v Belgii, na kterou belgický král Albert I. údajně přinesl dva kudrnaté králíky. Ačkoli zvířata nesplňovala standard plemene, rozhodčí a výstavní úředníci nechtěli riskovat urážku krále.

Vzhled

Cornish rex kočky mají docela dost společného se siamskými kočkami, s nimiž byli předkové moderního plemene kříženi. Cornish rex kočky mají svalnatá, ale štíhlá těla, dlouhé a štíhlé nohy, díky nimž se kočky zdají vysoké. Dlouhý hubený ocas je třešničkou na dortu pro štíhlý vzhled koček cornish rex. Trojúhelníková hlava s velkými a širokými ušima vysoko nasazená, zdá se malá. Cornish rex kočky mají středně velké a mandlové oči, obvykle v odvážné a živé barvě. Ale nejdůležitější vlastností kočky cornish rex je rozhodně srst. Kočky tohoto plemene mají hustou a krátkou srst s výrazným zvlněním. Kabátům koček Cornish rex chybí ochranná srst a srst - to může vést k rychlé ztrátě tělesného tepla, zejména v zimě. Kožešina, která postrádá ochrannou srst, má tendenci se mastit, většinou na bradě a tlapkách.

Chování

Cornish rex jsou velmi aktivní kočkovití, kteří milují jakékoli fyzické aktivity, jako je skákání, běhání a další. Toto inteligentní plemeno koček se velmi rychle učí a dokáže se snadno přizpůsobit novému prostředí nebo situacím. Cornish rex kočky mohou být extrémně komunikativní a sociální - můžete očekávat, že vás vaše kočka bude ráda doprovázet při jakýchkoli každodenních úkolech, mnohokrát hlasitě mňouká, aby si získala vaši pozornost. Cornish rex kočky jsou známé tím, že jsou velmi zvědaví na své okolí a přátelští k ostatním mazlíčkům. Vycházejí také dobře s dětmi. Vzhledem k tomu, že jejich srst postrádá ochranný kryt a srst, se jim daří nejlépe pouze jako kočkám uvnitř - mohou rychle ztratit tělesné teplo, což může vést dokonce k podchlazení.

Požadavky

Cornish rex kočkám se nejlépe daří jako výhradně vnitřním kočkám - v teplém domě nebo bytě je pro ně snazší udržovat vyšší tělesnou teplotu. Poskytněte své kočce spoustu teplých a útulných míst k posezení, zejména v zimě, kdy i ta nejteplejší místa mohou být chladnější než obvykle. Jako aktivní a hravé plemeno kočky cornish rex potřebují patřičnou fyzickou aktivitu. Kočky tohoto plemene milují společnost svých lidí, takže se připravte na to, abyste každý den strávili s vaší kočkou nějaký kvalitní čas.

Péče

Kudrnatá srst koček cornish rex nemá žádné jiné srsti než prachové - je jemná a lehká a má tendenci poměrně rychle se mastit. Cornish rex kočky vyžadují více koupelí než jiná plemena koček. Jednou týdně vyčistěte kočku, ale nezapomeňte být jemní - přílišný tlak na světlé a kudrnaté vlasy může narušit strukturu vlasů a zničit kadeře. Pravidelně stříhejte nehty své kočky, kontrolujte uši a v případě potřeby je očistěte. Vždy používejte pečující přípravky vyrobené speciálně pro kočky, které jsou vyrobeny tak, aby vyhovovaly rovnováze pH jejich pokožky.

Perfektní produkty pro Cornish Rex

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.