Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Mainská mývalí

Jemný obr a obrovský milovník venku

Maine Coon je největší domestikované plemeno koček. Je to jedno z nejstarších přírodních plemen v Severní Americe. Maine Coon je dlouhosrstá kočka pocházející ze státu Maine Maine Coon je oficiální státní kočka Maine.

iconZemě původu: USA
iconOsobnost: Jemný, pohodový, aktivní
iconSrst: Dlouhý vlasy
iconBarva: Hnědá mourovatá kočka, tygr pruhovaný, červená, čokoládová, plavá
iconVlastnosti: Velká, robustní kočka
iconDélka života: z 12 až 17 let

Mainská mývalí koťata

Vzhledem k tomu, že Maine Coons jsou známí svou nadprůměrnou inteligencí, měl by se výcvik vašeho kotě Maine Coon ukázat jako docela snadný. Začněte trénovat co nejdříve, takže až vaše kočka vyroste, bude vědět, že bude respektovat hranice, které jste stanovili. Výcvik poslušnosti kotě může také splnit každodenní potřeby fyzické a duševní stimulace vaší kočky. Pamatujte - pozitivní posilování dělá ve výcviku kotě zázraky. Kdykoli vaše kočka udělá něco nepřijatelného, použijte hračku k rozptýlení kočky a přesuňte zaostření na hračku nebo škrábanec, který může a měl by používat. Od prvních dnů si zvykněte své kotě Maine Coon zvykat na manipulaci - kontrolu a zastřihování drápů, čištění zubů, očí nebo uší. Tím se výrazně zlepší chování vaší kočky při rutinních veterinárních prohlídkách nebo při jakékoli každodenní péči. Maine Coons obvykle dobře vycházejí s jinými zvířaty, ale určitá míra socializace je u koťat vždy dobrý nápad. Chcete-li podpořit správný vývoj a růst vašeho kotěte Maine Coon, zvolte vyváženou stravu složenou z vysoce kvalitních přírodních ingrediencí, která bude vyhovovat dietním potřebám vašeho kotěte. Kattunge z řady Husse je vyvíjen s ohledem na potřeby koťat a měl by být krmen od odstavení, dokud kotě nedosáhne 1 roku.

Maine Coonova výživa

Být největším domestikovaným plemenem koček, které je docela energické, musí být Maine Coons krmeni kvalitním jídlem se správnou rovnováhou bílkovin a tuků, které zajišťují jejich ideální denní kalorický příjem. Exkluzivní suché krmivo Lyster Care z řady Husse dodá vaší kočce všechny potřebné živiny a udrží Maine Coon ve skvělé kondici a zdraví. Exkluzivní suché krmivo Lyster Care podpoří zdraví a stav srsti vaší kočky, protože je bohaté na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Jako největší plemeno koček, které bylo domestikováno, jsou Maine Coons náchylní k dysplazii kyčelního kloubu, proto se u dospělých a starších koček tohoto plemene doporučuje doplnění chondroitinem a glukosaminem. Artro nebo Artro Plus z řady Husse podporují sílu a zdraví kloubů.

Doporučeno pro dospělé mainské mývalí:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Maine Coon

S titulem největšího domestikovaného plemene koček má Maine Coons obvykle výšku mezi 25 a 41 cm a může dosáhnout délky až 97 cm. Maine Coons jsou velké a robustně vypadající kočky postavené tak, aby vydržely drsné klima.

Genesis

Ačkoli přesný původ plemene není znám, existují některé zvědavé spekulace a lidové pohádky. Jedním z příběhů je Marie Antoinette, francouzská královna. Před svou smrtí v roce 1793 se královna údajně pokusila uprchnout z Francie a nastoupila na loď s nejcennějším majetkem. Patřily mezi ně její šest oblíbených koček (turecká angora nebo sibiřská). Bohužel nikdy nedosáhla břehů Spojených států, ale kočky si našly cestu do Wiscassetu v Maine, kde se údajně chovaly s jinými krátkosrstými plemeny, což vedlo k vývoji moderního Maine Coon.

Vzhled

Maine Coons jsou velké a samci dosahují délky až 97 cm. Kočky tohoto plemene mají dlouhou, hladkou a chlupatou srst. Jsou postaveny proporcionálně se středně velkou hlavou a viditelně čtvercovou tlamou. Maine Coons mají svalnaté a pevné tělo a široký hrudník. Ocas je dlouhý a silně osrstěný, připomínající ocas mývalů. Toto plemeno má velké a dobře všívané uši a výrazné, široce posazené oči. U mainských mývalích trvá fyzicky dospělost déle než u jiných plemen koček - jejich plné velikosti se obvykle dosáhne až ve věku tří až pěti let, zatímco jiným kočkám trvá přibližně jeden rok.

Chování

Maine Coons jsou známí tím, že mají nadprůměrnou inteligenci, díky níž jsou vysoce trénovatelní. Kočky tohoto plemene jsou často označovány jako „jemní obři“ kvůli své jemné dispozici. Jsou loajální ke své rodině, ale ne lpí. Maine Coons jsou zcela nezávislí a obecně nejsou moc „břišní kočkou“. Mají ale tendenci celkem dobře vycházet s lidmi nebo psy a jsou ve společnosti celkem uvolnění. Jsou známí tím, že jsou přátelští a hraví. Mainské mývalí kočky vykazují určitou fascinaci vodou a jsou obvykle docela hlasité. Mohou často řvát, cvrlikat, trylek nebo dělat jakoukoli vokalizaci, které jsou schopni.

Požadavky

Vysoká úroveň inteligence Maine Coon znamená, že tyto kočky vyžadují více duševní stimulace, aby byly šťastné a zdravé. Vyzývat je hračkami nebo hrami všeho druhu jim udrží jejich špičkový výkon. Vzhledem k tomu, že Maine Coons milují venku, rádi se naučí chodit na vodítku a připojí se k vám na procházce nebo túru. Tyto kočky mají střední energii, takže každodenní procházka nebo hraní venku na dvoře nebo v parku bude stačit na splnění jejich potřeb fyzické stimulace.

Denní péče

Díky dlouhému kabátu dělají Maine Coons těžké shedders. Kartáčování 2-3krát týdně pomůže odstranit mrtvé chloupky a zabrání jakémukoli zamotání nebo matování. Pokud při koupání dojde ke spleti, může vaše mainská mývalí kočka uvolnit zamotané vlasy a zbavit se nahromaděných nečistot. Nezapomeňte nikdy nekoupat Maine Coon více než jednou za měsíc a vždy používejte šampony vyrobené speciálně pro kočky. Někteří majitelé se rozhodli trochu oříznout srst Maine Coon. Pokud je to nutné, ostříhejte kočkám drápy.

Perfektní produkty pro Mainské mývalí kočky

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.