Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Selkirk Rex

Plemeno běžně označované jako ovčí kočka

Selkirk rex je plemeno koček s pevně zvlněnou srstí. Kudrnatá srst u tohoto plemene je výsledkem genetické mutace, zcela jiné než u koček devon rex nebo cornish rex. Zvlnění má tendenci se měnit s ročními obdobími as věkem kočky.

iconZemě původu: USA
iconPovaha: společenský, trpělivý, důvěryhodný, milující, tolerantní.
iconSrst: krátkosrstá
iconBarva: každá barva a vzor
iconVlastnosti: kudrnatá srst
iconOčekávaná délka života: od12 až 20 let

Selkirk rex koťata

Selkirk rex je inteligentní plemeno koček - koťata si rychle osvojí všechny potřebné dovednosti a snadno pochopí všechna pravidla a hranice. Tyto společenské kočky mají tendenci dobře vycházet jak s lidmi, tak s jinými zvířaty, ale mohou potřebovat ještě nějaký čas, aby si vytvořily vztah se psem nebo jiným domácím mazlíčkem. Selkirk rex kočky mohou mít značnou chuť k jídlu, takže se ujistěte, že jste změřili krmivo vaší kočky, abyste ho nepřekrmovali. V prvních letech koťata rostou velmi rychle, takže zdravá a vyvážená strava je nutností. Suché krmivo pro kočky Kattunge dodá vašemu kotěti všechny potřebné živiny. Koťata by měla být krmena speciální recepturou vyvinutou pro koťata, dokud nedosáhnou věku 1 roku.

Výživa Selkirk rex

Kočky Selkirk rex bývají zvědavé i fyzicky aktivní. Rádi se zapojí do jakékoli fyzické aktivity a mohou si užít hry, které vyžadují určité přemýšlení. Aby zůstaly v co nejlepší kondici, kočky potřebují vyváženou stravu, která jim zajistí správnou hladinu potřebných živin. Pamatujte, že individuální potřeby vaší kočky závisí na úrovni aktivity vašeho domácího mazlíčka a dokonce i na okolí, ve kterém žijí. Vypočítejte denní dávku potravy vaší kočky na základě aktuální tělesné hmotnosti. Překrmování může vést k nadváze a obezitě. Nakrmte svou kočku ve stanovených hodinách během dne a snažte se do ní přidat co nejvíce vlhkého krmiva. Kočky nemají příliš velký zájem o pití neperlivé vody a většina jejich denního příjmu tekutin pochází z jejich potravy. Vyberte si jídlo podle preferencí vaší kočky - vyberte správnou chuť a strukturu. Pate Adult je vynikající volbou pro kočky, které dávají přednost hladké konzistenci krmiva. Co když kočka preferuje suché jídlo? Suché krmivo pro kočky můžete vždy smíchat s receptem Tuna Recipe nebo Exclusive Aptit - chutné lahůdky, skvělé jako občerstvení nebo jako doplněk k hlavnímu jídlu.

Doporučeno pro dospělé Selkirk Rex:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Selkirk rex

Selkirk Rex je středně velké plemeno koček s měkkou a kudrnatou srstí, díky čemuž si toto plemeno získalo svou přezdívku. Selkirk Rex je jediné plemeno koček, které má kudrnaté vousy.

Původ

Slečna DePesto z NoFace byla předky plemene Selkirk rex. Kočka se narodila v Montaně v roce 1987. Jako jediné kotě v celém vrhu měla kudrnaté vousy a kudrnatou srst. Jeri Newman, který si vzal kotě domů, ji později křížil s černou perskou kočkou. Polovina koťat z vrhu měla kudrnatý kabát. Později byly kudrnaté kočky kříženy s perskými i britskými kočkami. Dnešní kočka Selkirk rex se podobá tvaru těla britských koček. Genetická mutace odpovědná za zvlnění kožešiny je zcela odlišná mutace než ta, která vede ke kudrnaté srsti koček Cornish rex a Devon rex.

Vzhled

Díky křížení s perskými kočkami mají kočky Selkirk rex krátkou a čtvercovou tlamu. Křížení s britskými kočkami dalo tomuto plemenu silnou a těžkou strukturu kostí. Serkirk rex má kulaté hlavy a velké kulaté oči. Středně velké, u špičky mírně zaoblené, uši jsou nasazené na temeni hlavy. Kočky tohoto plemene mají středně silné a pevné tlapky a silný ocas, který je na konci zaoblený. Kabát Selkirk rex je kudrnatý a měkký. Jak vzhled, tak i pocit z srsti způsobil, že kočky tohoto plemene byly označovány jako ovčí kočky. Dokonce i chlupy rostoucí v uších a vousy těchto koček jsou kudrnaté. Kočky tohoto plemene mohou mít každý vzor a barvu.

Chování

Selkirk rex kočky jsou velmi společenské a důvěryhodné. Snadno vycházejí se svými lidskými rodinami i cizími lidmi. Tyto kočky jsou velmi trpělivé a shromážděné a mohou snadno vyjít s dětmi. Selkirk rex je skvělá společenská kočka - mohou si rychle vytvořit blízké vztahy s jinými zvířaty. Tyto kočky vyžadují pozornost a mohou strávit hodiny ležením na klíně svého člověka. Selkirk rex je docela aktivní plemeno koček - mohou si užít téměř každou formu fyzické aktivity.

Požadavky

Kudrnaté chlupy rostoucí v uších koček Selkirk rex mohou mírně dráždit vnitřek uší a vést ke zvýšené produkci ušního mazu. Pravidelně kontrolujte uši kočky a v případě potřeby je očistěte. K čištění uší vaší kočky používejte přípravky určené speciálně pro kočky. Jako plemeno související s perskými kočkami mohou kočky Selkirk rex pociťovat nadměrné trhání, které může vést k zabarvení oblasti pod očima. Nezapomeňte si očistit srst kolem očí. Selkirk rex kočky se rádi cítí mít na starosti toto místo - dejte jim přístup k vysokému nábytku nebo vysokému kočičímu stromu.

Denní péče

K čištění své kočky Selkirk rex vždy používejte kartáč určený pro kudrnaté kožešiny. Nečistěte svou kočku příliš často, protože by mohla uvolnit kadeře. Kartáčujte svou kočku pomalu a jemně. Pokud musíte své kočce dát koupel, použijte šampon určený na kudrnatý kabát. Pravidelně zastřihujte nehty své kočky - příliš dlouhé drápy mohou popadnout koberce, nábytek a způsobit vaší kočce bolest.

Perfektní produkty pro Selkirk Rex

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.