Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Siamská kočka

Štíhlá, elegantní a velmi upovídaná

Siamská kočka je nejstarší domácí kočkou a je také známá tím, že je nejhlasitější mezi ostatními domácími kočkami.

iconZemě původu: Thajsko, Čína
iconOsobnost: Vokální, láskyplný, inteligentní, aktivní, sociální
iconSrst: Krátkosrstá
iconBarvy: Těsnící bod, Modrý bod, Šeříkový bod, Čokoládový bod
iconCharakteristika: Bodové zbarvení, Modré oči mandlového tvaru, Trojúhelníková hlava, Velké uši
iconDélka života: z 8 až 15 let

Siamská kočka koťata

Siamská koťátka jsou docela aktivní a energická. Mají velmi rádi hru v jakémkoli tvaru nebo formě, takže si vždy za den najděte nějaký čas na hraní se svou kočkou. Playtime splňuje potřeby vaší kočky pro fyzickou aktivitu a dává vám skvělou příležitost spojit se s vaším kotětem. Kdykoli chcete svou kočku naučit jakákoli pravidla nebo hranice, nezapomeňte použít chválu a odměnu, protože to je nejúčinnější způsob, jak vycvičit vaše kotě. V prvním roce koťata rychle rostou, takže krmení vyváženou stravou složenou ze zdravých a přírodních ingrediencí je zásadní pro zdraví a správný vývoj vašeho koťátka. Kattunge z řady Husse je suché krmivo pro koťata, které vašemu kotěti dodá všechny potřebné živiny a všechny důležité doplňky, jako je taurin pro oči a podporu srdce.

Výživa siamských koček

V ideálním případě by měla vaše siamská kočka jíst vyváženou, bohatou a rozmanitou stravu. Kombinace mokrého a suchého krmiva vyrobeného z vysoce kvalitních a přírodních ingrediencí bude pro vaši siamskou kočku dobře fungovat. Tyto kočkovité šelmy jsou známé tím, že mají citlivé žaludky, takže výběr krmiva vyrobeného speciálně pro kočky s jemným zažívacím systémem může být vynikající volbou. Opus Lynx a Exclusive Digest z řady Husse budou pro vaši siamskou kočku úžasnou udržovací dietou. Svou siamesovou stravu můžete okořenit mokrým krmivem Exclusive Aptit vyrobeným z čerstvých a přírodních surovin - můžete jej podávat mezi jídly nebo jako přísadu do suchého krmiva vaší kočky, aby se zvýšila chutnost. Vzhledem k tomu, že siamské kočky milují udržování čistoty a budou trávit většinu svého dne lízáním, mohou se u nich vyskytovat kuličky častěji než u jiných koček.

Doporučeno pro dospělé siamské kočky:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis siamské kočky

Siamské kočky jsou středně velké plemeno, které vypadá velmi štíhlé a vysoké, s prodlouženým trupem a dlouhými nohami. Jedním z charakteristických rysů siamské kočky je jejich bodové zabarvení, kde jejich tváře, uši, tlapky a ocas jsou tmavší než zbytek těla.

Genesis


Siamská kočka je považována za nejstarší plemeno koček ze všech. Toto plemeno bylo poprvé popsáno a ilustrováno v rukopisech zvaných „Tamra Maew“ (Kočičí básně), které byly podle odhadů psány od 14. do 18. století. Navzdory dlouhé historii plemen nebyla v Evropě vidět až do konce 19. století, kdy byly vystaveny na výstavě Crystal Palace Cat Show v Londýně. Americký diplomat umístěný na konzulátu v Thajsku přinesl první siamskou kočku do USA jako dárek pro prezidenta Rutherforda Hayese a jeho manželku. Siamská kočka je přirozené plemeno, což znamená, že její výrazné zbarvení bodů bylo výsledkem genetické mutace. Dnes mohou siamské kočky přicházet v různých barvách.

Vzhled

Díky štíhlému trupu, dlouhým nohám a úzké, trojúhelníkové hlavě vypadají siamské kočky velmi štíhlé. Mají úzké tlamy a ocasy, které viditelně zeslabují směrem ke špičce. Jejich barevný bodový kabát jim dodává velmi elegantní vzhled. Siamské kočky by měly mít obličej, uši, tlapky a ocasy výrazně tmavší než zbytek těla a jejich bodové zabarvení by mělo být jednolité. Toto plemeno má mandlové a šikmé oči, které jsou modré a intenzivní barvy. Velké a široké uši jsou posazeny po stranách hlavy tak, že kopírují trojúhelníkový tvar hlavy. Jejich trup je postaven proporcionálně - paže siamských koček by neměly být širší než jejich boky.

Chování

Siamské kočky jsou velmi láskyplné a milují se mazlení se svými lidmi. Jsou velmi společenští, ale mohou se obzvláště připoutat k jedné osobě. V některých případech se u siamských koček může po delší dobu vyvinout separační úzkost nebo deprese. Z tohoto konkrétního důvodu se kočky tohoto plemene často kupují ve dvojicích, aby si mohly navzájem dělat společnost. Siamské kočky vás rádi doprovodí při jakýchkoli úkolech a činnostech po domě. Tyto kočky jsou aktivní a energické a budou si užívat fyzickou aktivitu. Siamské kočky jsou také velmi vokální a mohou používat svůj hlasitý hlas, zatímco vyžadují pozornost. Jsou také hraví, dokonce i jako dospělí, a jsou často popisováni jako psí psi než jiné kočky.

Požadavky

Toto plemeno může být trochu náročné a společenské. Siamské kočky milují společníka a samy se mohou cítit mizerně a dokonce se u nich může objevit deprese a úzkost z odloučení. Tuna náklonnosti udrží vaše siamky šťastné a v nejlepší možné duševní kondici. Jako docela inteligentní plemeno koček budou siamské kočky vyžadovat určitou stimulaci pomocí logických hraček. Kromě toho budou tyto kočkovité šelmy potřebovat určitou fyzickou aktivitu - budou rádi, když budou honit nějaké hračky a šplhat po kočičích stromech.

Denní péče

Siamské kočky, které mají krátkou srst položenou na kůži, nevyžadují žádnou zvláštní péči. Týdenní česání bude více než dost na odstranění mrtvých chloupků a distribuci pleťových olejů. Siamské kočky se skvěle udržují v čistotě, takže je budete muset vykoupat, pouze pokud se zvlášť zašpiní. Nezapomeňte své kočičí drápy pravidelně stříhat.

Perfektní produkty pro siamskou kočku

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.