Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Turecká dodávka

Fanoušek vody a plavání

Turecká dodávka je jedním z mála plemen koček, která byla chována v těsné blízkosti vody, což vyústilo v kočky s vynikajícími plaveckými schopnostmi. Toto plemeno je skvěle vybaveno pro plavání - srst tureckých dodávkových koček postrádá podsadu, takže rychle schne a přebytečná kůže mezi drápy umožňuje těmto kočkám plavat rychleji.

iconZemě původu: Turecko
iconTemperament: inteligentní, hravý, energický, zvědavý, odvážný
iconSrst: dlouhosrstá
iconBarva: bílá s barevnými znaky pokrývajícími ne více než 20% těla
iconVlastnosti: bílá srst, modré nebo jantarové oči
iconOčekávaná délka života: od 14 až 19 let

Turecká dodávková koťata

Turecké dodávkové kočky jsou považovány za jedno z nejinteligentnějších plemen koček. Turecké dodávkové koťata můžete snadno naučit mnoha trikům. Pamatujte, že pozitivní posilování má tendenci přinášet nejlepší výsledky. Buďte trpěliví se svým kotětem a vždy ho odměňte za správné provedení povelu nebo triku. Ačkoli turecké dodávkové kočky jsou považovány za odvážné kočky, koťata mohou být plachá a opatrná kolem cizinců a jiných zvířat. Včasná socializace tureckých dodávkových koťat významně zlepšuje chování dospělých koček kolem lidí a jiných zvířat. Během prvního roku procházejí koťata fází rychlého růstu, takže zdravá a vyvážená strava podpoří tělo vaší kočky. Kattunge je suché krmivo pro kočky navržené speciálně s ohledem na potřeby koťat. Vypočítejte denní příjem koťat na základě tělesné hmotnosti a nepřekrmujte svou kočku.

Turecká dodávková výživa

Turecká dodávka je plemeno odolných a celkově zdravých koček. Turecké dodávkové kočky jsou fyzicky aktivní a ve své stravě potřebují více kalorií. Kočky jsou od přírody masožravci, proto potřebují ve své stravě značné množství živočišných bílkovin. Pamatujte, že kočky si nikdy nezvykly pít neperlivou vodu a většinu denního příjmu tekutin získávají z jídla. Mokré krmivo vám může pomoci zvýšit počet tekutin ve stravě vaší kočky. Vyvážená strava poskytne vaší kočce všechny potřebné živiny a nebude vyžadovat další doplňování, pokud váš veterinář nestanoví jinak.

Doporučeno pro dospělé turecké dodávky:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis turecké dodávky

Turecká dodávka je středně velká, dobře stavěná kočka, která na první pohled připomíná tureckou angoru. Ačkoli obě plemena pocházejí ze stejné země, liší se poměrně výrazně.

Původ

Historie plemene začíná v Turecku, kde jsou kočky po celá léta formovány přírodními podmínkami prostředí. Žijící v těsné blízkosti jezera Wanské kočky byly nuceny lovit potravu, což vedlo k silné fascinaci vodou. V roce 1950 se toto plemeno dostalo do Evropy, konkrétně do Velké Británie, kde byly zavedeny první v historii šlechtitelské programy. Vzhledem k tomu, že při chovu tureckých dodávek bylo křížení zakázáno, jsou dnešní turecké dodávkové kočky přímo spojeny se svými tureckými předky. Toto plemeno je v současné době chráněno v Turecku a šlechtitelský program je přísný. V roce 1969 bylo plemeno oficiálně uznáno FIFe.

Vzhled

Turecká dodávka na první pohled připomíná tureckou angoru. Turecké dodávkové kočky jsou středně velké a staví poměrně svalnatě. Hlava trojúhelníkového tvaru je zdobena ušima, které jsou u kořene široké a na špičce mírně zaoblené. Turecká kočičí srst je středně dlouhá, hedvábná, během jarního a letního měsíce zcela chybí podsada. Během zimy je srst silnější a nadýchanější, aby poskytla kočce větší ochranu před chladem. Jedním z nejvýraznějších rysů tohoto plemene je určitě barva srsti. Turecké dodávkové kočky mají bílou srst s barevnými znaky na hlavě a ocasu. Barevná srst nemůže pokrýt více než 20% těla kočky.

Chování

Turecká dodávka je plemeno inteligentních koček. Můžete je naučit mnoha trikům. Kočky tohoto plemene jsou docela živé a temperamentní, se silným loveckým instinktem. Kočky tohoto plemene mají tendenci zůstat fyzicky aktivní déle než většina ostatních plemen. Tyto kočky se rádi hrají, zkoumají své okolí. Obecně se nebojí cizinců, ale mají sklon držet si odstup. Turecké dodávkové kočky obvykle vytvářejí těsné pouto s jediným člověkem. Turecké dodávkové kočky jsou spíše upovídané - mají ve své slovní zásobě obrovskou sbírku zvuků, aby upoutaly pozornost jejich ošetřovatelů.

Požadavky

Během podzimu a zimy bude kabát turecké dodávky nadýchanější a doporučuje se kočku každý den kartáčovat. Tím se výrazně sníží riziko tvorby vlasových kuliček v trávicím systému koček. Silný lovecký instinkt vyžaduje patřičnou stimulaci - turecké dodávkové kočky s radostí loví venku. Pokud nemáte přístup na zahradu nebo balkon, můžete hračky své kočky použít jako návnadu a hrát si s ní. Turecké dodávkové kočky milují vodu - vždy si dávejte pozor na svou kočku, když hrajete ve vodě nebo v její blízkosti.

Denní péče

Turecké dodávkové kočky nevyžadují žádný zvláštní režim péče. Na jaře a v létě se můžete jednou týdně zbavit čištění kočky. Nezapomeňte na ocas - dlouhý a hustý ocas je třeba čas od času kartáčovat. Turecké dodávkové kočky mají mezi prsty hustou srst - vyčistěte kočičí tlapky, abyste se zbavili přebytečného podestýlky nebo nečistot. Nezapomeňte své kočičí drápy zastřihnout, abyste zabránili jejich zachycení na kobercích a nábytku.

Perfektní produkty pro tureckou dodávku

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.