Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Proč sterilizované kočky přibývají na váze? Nejlepší strava pro kastrované nebo kastrované kočky

SterilizovánoNadváha

Sterilizace a kastrace koček může způsobit vážné změny v jejich hormonální rovnováze. Předpokládá se, že u kastrovaných a kastrovaných koček je 3 až 4krát vyšší pravděpodobnost přírůstku hmotnosti než u koček s aktivním reprodukčním systémem. Změny v hormonální rovnováze nejsou jediným důvodem, proč vykastrované a kastrované kočky mají nadváhu nebo obezitu.

Proč sterilizované a kastrované kočky přibývají na váze?

Potřeba energie pro kočky po sterilizaci nebo kastraci výrazně klesá. Kalorická spotřeba u kastrovaných a kastrovaných koček by měla být přibližně o 30% nižší než u předchozí stravy. Výběr správné stravy usnadní sledování hmotnosti vaší kočky. Mezi ženskými a mužskými kočkami se věří, že kastrovaní muži jsou nejvíce náchylní k přibývání na váze. Na chuť vašeho kočičího přítele může mít vliv mnoho faktorů, včetně vztahu mezi kočkou a majitelem. Předpokládá se, že kočky, které jsou velmi blízké svým majitelům, s větší pravděpodobností přibývají na váze.

Změňte stravovací návyky

Přestaňte svou kočku krmit ad libitum. Je mnohem těžší kontrolovat příjem potravy, když má vaše kočka neomezený přístup. Začněte svou kočku krmit podle plánu a nepřekrmujte ji. Věnujte pozornost tomu, kolik občerstvení dáváte kočce po celý den. Do denní spotřeby energie vaší kočky musí být zahrnuto občerstvení a pamlsky. Tímto způsobem budete moci snadno ovládat váhu svého mazlíčka. Pamatujte, že občerstvení by nikdy nemělo představovat více než 20% dodatečné energie podané během dne.

Vyberte si správnou stravu

Nejen kontrola porcí, ale také pravidelné krmení jsou důležitými prvky udržování vaší sterilizované a kastrované kočky v dobré fyzické kondici. Výběr správné stravy pro vaši kočku je stejně důležitý jako dodržování správného množství krmiva. Nejlepší receptury pro kastrované a kastrované kočky by měly mít nízký obsah tuku a vysoký obsah vlákniny, díky nimž bude vaše kočka po delší dobu cítit sytá. Vzorce obohacené o l-karnitin mohou pomoci urychlit proces spalování tuků. Nezapomeňte zkontrolovat seznam ingrediencí na pochoutkách vaší kočky. Vyberte si občerstvení z přírodních a jednoduchých surovin, nejlépe se sníženým množstvím tuku.

Doporučeno pro sterilizované kočky:

Exclusive Lyster Care | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

Exlusive Lyster Care je krmivo vyvinuté pro dospělé kočky se zvýšenou aktivitou a citlivou pokožkou. Nejkvalitnější ingredience pro vaši kočku.
healthy_shiny_coat
Zdravá a lesklá srst
energy_plus
Vyšší potřeba energie
Bílkoviny: 32.0%
Obsah tuku: 21.0%
Podívejte se

Exclusive Urinary | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Exclusive Urinary je kompletní superprémiové krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy. Speciální složení krmiva snižuje pH moči. Díky nízkému obsahu hořčíku, vápníku, fosforu a přidaným brusinkám pomáhá krmivo udržet moč koček zdravou.
ph_low
Nízké pH
mg_low
Nízký obsah hořčíku
Bílkoviny: 26.0%
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Nezapomeňte na fyzickou aktivitu

Fyzická aktivita může být velmi užitečná pro udržení vaší kočky v dobré kondici. Každý den strávil nějaký čas hraním se svou kočkou, což může ještě více urychlit proces spalování přebytečného tuku. Dospělé kočky potřebují během dne alespoň 20 minut hraní. Pokud vaše kočka nemá příliš ráda hraní nebo rychle ztratí zájem, můžete tento čas rozdělit na několik kratších sezení.

Další produkty pro sterilizované kočky:

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

S vysokým obsahem bílkovin a tuků pro uspokojení potřeb aktivních koček

349,00 Kč

Exclusive Urinary, 2 kg | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Snižuje pH moči a obsahuje nízký obsah hořčíku

329,00 Kč

Bestseller

Exclusive Sterilised, 2 kg | Granulované krmivo pro sterilizované, kastrované a méně aktivní kočky

S nižším obsahem tuku pomáhá omezit nadměrný nárůst hmotnosti

329,00 Kč

Exclusive Light, 2 kg | Granulované krmivo pro méně aktivní, starší a obézní kočky

Snižuje pH moči a poskytuje nízký obsah hořčíku v krmivu. Nižší obsah tuku pro optimální regulaci hmotnosti

329,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.