Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Jednoduché triky, jak naučit kočku

KočkaZábava

Věří se, že kočky nejsou typem domácího mazlíčka, kterého lze naučit cokoli. Přestože je výuka kočky náročnější a vyžaduje více času a trpělivosti, pomocí správných technik a nástrojů můžete svou kočku naučit pár triků, které určitě zapůsobí na vaše přátele nebo rodinu.

Jak se připravit na školení

Jelikož mají kočky obvykle krátkou pozornost, mohou rychle ztratit zájem o vaše tréninky. Nejlepší je naplánovat kratší, ale častější tréninky a vždy nabídnout chutnou odměnu za jakýkoli dosažený pokrok. Clicker a chutné pochoutky vám trénink rozhodně usnadní. Zvuk klikače signalizuje správné chování. Nezapomeňte svou kočku odměnit pamlskem - samotný klikr je jen signál, nikoli odměna. Zvuk klikače může být trochu hlasitý a může bázlivěji vystrašit kočky. Podržte klikr v zavřené pěsti, což zvuk trochu ztlumí. Každý trik by měl mít jedinečný hlasový příkaz, například „sedět“, „tlapka“, „načíst“. Buďte trpěliví a nevzdávejte to, pokud nevidíte okamžité výsledky. Mladší kočky obvykle vychytají triky rychleji než dospělé nebo starší kočky.

„Clicker a chutné pamlsky určitě usnadní trénink“

Tlapka

Pravděpodobně nejjednodušší trik, který můžete kočku naučit, je trik s tlapkou. „Dej tlapku“ je skvělý způsob, jak dostat kočku do pohody při manipulaci s tlapkami - může být užitečná při stříhání nehtů nebo při kontrolách veterináře. Chcete -li tento trik naučit, připravte si klikr a pamlsky. Můžete také vyzkoušet samotné občerstvení. Dej povel „Tlapko!“ nebo „Dej tlapku!“ a nejprve jemně zvedněte kočičí tlapku. Použijte klikr, dejte kočce pamlsek a položte tlapku zpět na zem. Chvalte svou kočku a dejte mu domácí mazlíčky, pokud se chová dobře. Opakujte to znovu a znovu, dokud si vaše kočka nezachytí tlapku sama.

Doporučené produkty pro výcvik vaší kočky:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Sedět

K naučení tohoto triku budete potřebovat oblíbené pochoutky vaší kočky. Ukažte své kočce pamlsek a pomalu umístěte svačinu nad její hlavu a dejte „Posaďte se!“ příkaz. Aby vaše kočka sledovala svačinu, bude muset zvednout hlavu, což posune těžiště jeho těla. Chcete -li pohodlně sledovat svačinu, bude pro vaši kočku mnohem snazší si sednout. Pokud vaše kočka sedí, signalizujte ho klikrem, odměňte pamlskem a spoustou domácích mazlíčků. „Sedět“ může být velmi užitečný trik, pokud máte doma více domácích mazlíčků. Pokud mají vaši mazlíčci tendenci běhat po kuchyni, když jim podáváte jídlo, můžete jim říct, aby si „sedli“ a trpělivě čekali na jídlo.

Pokud vaše kočka sedí, signalizujte ho klikrem, odměňte pamlskem a spoustou domácích mazlíčků.

Vynést

Naučit příkaz „načíst“ může pomoci zvýšit množství fyzické aktivity v každodenní rutině vaší kočky. Pro tento trik vyberte hračku, kterou vaše kočka snadno zachytí zuby. Nejprve házejte hračku k sobě a dávejte „Načíst!“ příkaz. Ačkoli kočky milují honění hraček, které házíte, nejsou příliš nakloněny, aby vám je přivedly zpět. Trocha trpělivosti a povzbuzení dokáže s učením kočky aportovat zázraky.

Nezapomeňte být vždy trpěliví, zvláště když pracujete s dospělou nebo starší kočkou. Vždy odměňte svou kočku za správné provedení triku nebo příkazu, ale pamatujte, že svačina může rychle nabrat kalorie. Nedávejte své kočce příliš mnoho pamlsků za den, protože může překročit každodenní energetické potřeby vaší kočky a dokonce vést k přibývání na váze.

Další produkty pro zábavu s kočkami:

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

S vysokým obsahem bílkovin a tuků pro uspokojení potřeb aktivních koček

349,00 Kč

Exclusive Urinary, 2 kg | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Snižuje pH moči a obsahuje nízký obsah hořčíku

329,00 Kč

Bestseller

Exclusive Sterilised, 2 kg | Granulované krmivo pro sterilizované, kastrované a méně aktivní kočky

S nižším obsahem tuku pomáhá omezit nadměrný nárůst hmotnosti

329,00 Kč

Exclusive Light, 2 kg | Granulované krmivo pro méně aktivní, starší a obézní kočky

Snižuje pH moči a poskytuje nízký obsah hořčíku v krmivu. Nižší obsah tuku pro optimální regulaci hmotnosti

329,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.