Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Problémy s močovými cestami u koček - proč je to tak běžný problém?

Problémy s močovým systémem

Divoké kočky si nikdy nezvykly pít neperlivou vodu. Tito dravci po celá léta dostávali své denní tekutiny z modlitby. Ačkoli domácí kočky prošly dlouhou cestou a značně se změnily, v mnoha případech stále můžete vidět podobnosti. Pití neperlivé vody je stále něco, co kočky nepovažují za přirozené a pohodlné, což může v mnoha případech vést k problémům s močovými cestami.

Jen málo koček se rozhodne pít vodu z misky. Ačkoli najdete nějaké kočkovité šelmy, které ano, většina koček by mnohem raději vodu z faucetu nebo speciální kočičí fontány. Ale i za pomoci mnoha triků a vychytávek některé kočky nedostanou za den dostatek tekutin. Jak zajistit, aby vaše kočka zůstala hydratovaná?

Mokré vs suché jídlo

Mokré jídlo je tou nejlepší volbou pro vaši kočku. S obsahem vlhkosti kolem 80% vám vlhké krmivo pro kočky snadno zajistí dostatek tekutin po celý den. Nikdy však nemůžete zapomenout na preference vaší kočky. I když chcete svou kočku krmit výlučně mokrým jídlem, pokud vaše kočka upřednostňuje suché krmivo, nemůžete s tím nic dělat. Můžete se pokusit začlenit do jeho stravy více mokrého jídla smícháním suchého jídla s mokrým jídlem, ale nenechte se frustrovat, pokud se vaše kočka místo toho rozhodne pro suché granule.

„Vlhké krmivo pro kočky s obsahem vlhkosti kolem 80 % snadno zajistí vaší kočce dostatek tekutin po celý den“

Jak začlenit mokré krmivo do stravy koček?

Stravu své kočky nikdy nemůžete změnit z rozmaru. Každý nový vzorec je třeba zavádět postupně - můžete kombinovat aktuální krmivo vaší kočky s novým vzorcem. Tímto způsobem má trávicí systém vaší kočky šanci zvyknout si na nové krmivo a minimalizujete riziko výskytu zažívacích potíží. Suché krmivo pro kočky lze mísit s mokrým krmivem pro kočky i mokrým občerstvením, což zvýší chutnost a dodá více tekutin do krmiva pro kočky. Časem se můžete pokusit zvýšit množství vlhkého krmiva v jídle a v určitém okamžiku budete moci kočce podávat pouze mokré krmivo.

Dieta pro kočky s problémy s močovými cestami

Kočičí močové cesty jsou opravdu citlivé a náchylné k mnoha infekcím a chorobám. Kočky mohou často narazit na ledvinové kameny. Kvalitní strava může pomoci udržet zdraví a kondici močových cest vaší kočky. Receptury pro kočky s citlivým močovým traktem mohou pomoci snížit hladinu pH moči vaší kočky.

Často se u koček mohou objevit ledvinové kameny.

Doporučeno pro kočky s močovými problémy:

Exclusive Urinary | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Exclusive Urinary je kompletní superprémiové krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy. Speciální složení krmiva snižuje pH moči. Díky nízkému obsahu hořčíku, vápníku, fosforu a přidaným brusinkám pomáhá krmivo udržet moč koček zdravou.
ph_low
Nízké pH
mg_low
Nízký obsah hořčíku
Bílkoviny: 26.0%
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Exclusive Lyster Care | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

Exlusive Lyster Care je krmivo vyvinuté pro dospělé kočky se zvýšenou aktivitou a citlivou pokožkou. Nejkvalitnější ingredience pro vaši kočku.
healthy_shiny_coat
Zdravá a lesklá srst
energy_plus
Vyšší potřeba energie
Bílkoviny: 32.0%
Obsah tuku: 21.0%
Podívejte se

Jak zkontrolovat, zda má kočka problémy s močovými cestami?

Kočky mají vysokou toleranci bolesti, takže i když má vaše kočka bolesti, je těžké to říct. U problémů s močovými cestami můžete vidět některé další signály, například vaše kočka může začít mňoukat ve schránce. Pokud vaše kočka náhle močí mimo koš, raději věnujte větší pozornost tomu, abyste zjistili, co se děje. Nejrychlejší způsob, jak zjistit, zda vaše kočka má problémy s močovými cestami, je analýza moči. Odběr vzorku moči vaší kočky může být trochu složitý, ale pokud se chcete ujistit, můžete použít podestýlku s indikátorem bílkovin, což je obvykle první příznak problémů s močovými cestami.

Další kočičí produkty pro zdravé močové cesty:

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

S vysokým obsahem bílkovin a tuků pro uspokojení potřeb aktivních koček

349,00 Kč

Exclusive Urinary, 2 kg | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Snižuje pH moči a obsahuje nízký obsah hořčíku

329,00 Kč

Bestseller

Exclusive Sterilised, 2 kg | Granulované krmivo pro sterilizované, kastrované a méně aktivní kočky

S nižším obsahem tuku pomáhá omezit nadměrný nárůst hmotnosti

329,00 Kč

Exclusive Light, 2 kg | Granulované krmivo pro méně aktivní, starší a obézní kočky

Snižuje pH moči a poskytuje nízký obsah hořčíku v krmivu. Nižší obsah tuku pro optimální regulaci hmotnosti

329,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.