Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Beagle

Milující a roztomilý pes s mimořádným čichem

Beagle je malý pes, který je svým vzhledem podobný mnohem většímu anglickému Foxhoundovi. Beagle je voňavý pes, který byl vyvinut speciálně pro lov zajíců v baleních, a proto si společnost užívá.

iconZemě původu:

Velká Británie

iconKlasifikace FCI:

Skupina 6, oddíl 1.3 Malí honiči

iconTemperament:

Přívětivý, inteligentní, rozhodný, vzrušující, vyrovnaný, jemný

iconBarvy:

Citron a bílá, tříbarevná, bílá a opálená, čokoládová tri, bílá a čokoláda, oranžová a bílá, červená a bílá

iconHmotnost:

Muži: 10–11 kg, ženy: 9–10 kg

iconVýška:

Muž: Muž: 36–41 cm, Žena: 33–38 cm

iconDélka života:

z 12 až 15 let

Bígl štěňata

Ačkoli jsou bíglové inteligentní, mohou být smýšlející a odhodlaní, což z nich může udělat výcvik výzvou. Díky svému výjimečnému čichu mohou snadno zachytit vůni a mohou se rychle rozptýlit jakýmkoli pachem kolem sebe. Toto psí plemeno je docela dychtivé potěšit a dobře reaguje na trénink s pamlsky (Agility Snacks z řady Husse jsou skvělé pro trénink, stejně jako pamlsky Bravo, které lze rozdělit na menší kousky), ale mohou se snadno nudit a rozptýlit. Udržujte školení se štěňátkem Beagle krátká, ale konzistentní. Krmte svého Beagle vysoce kvalitní stravou pro štěňata středních plemen psů - Valp Plus z řady Husse podporuje štěňata v delikátním zažívacím systému a je vyroben se všemi nezbytnými živinami, které podporují zdravý vývoj vašeho štěněte Beagle.

Výživa Beagle

Bíglové jsou typicky aktivní a energičtí, proto se zdravému dospělému bíglovi doporučuje krmení vyváženou stravou vhodnou pro středně velká plemena psů, jako je Optimal z řady Husse. Obezita může být u Beagles běžným problémem, protože budou jíst jakékoli jídlo, které dostanou v jakémkoli množství. Toto plemeno psa se do značné míry spoléhá na to, že majitel reguluje příjem potravy, takže sledujte hmotnost vašeho bígla a krmte doporučené denní množství pro váhu vašeho psa. Kromě toho nezapomeňte sledovat, kolik lahůdek svému Beagle dáte, protože se mohou rychle doplňovat v kaloriích. Bígli jsou poněkud náchylní k hypotyreóze a mohou snadno přibírat na váze, takže nejlepší volbou budou lehké receptury pro starší nebo sedavé psy tohoto plemene. Optimal Light může pomoci při hubnutí vašeho nadváhy Beagle.

Doporučeno pro dospělé bígle:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Beagle

Obecně vypadá Beagle jako miniaturní Foxhound, ale s širší hlavou, kratší tlamou a odlišným výrazem.

Genesis

Původ tohoto starodávného plemene psů není znám. Existují zprávy o malých smečkách, kteří lovili králíky a zajíce v Anglii již v roce 55 př. N. L. Od středověku se k označení menších psů používal výraz „beagle“. Zralá plemena psů typu beagle byla známá jako Glove Beagles, protože byla dostatečně malá, aby se vešla na rukavici. Královna Alžběta I. chovala plemeno známé jako Pocket Beagle, které nemělo na rameni více než 23 cm. V roce 1500 měla většina anglických pánů obě smečky velkých honičů pro sledování jelenů a menší psy vhodnější pro lov zajíců. Předpokládá se, že tito malí, kompaktní psi byli předky moderního Beagle.

Vzhled

Bíglové se vzhledem podobají miniaturnímu Foxhoundovi. Hlavní rozdíly jsou hladká, klenutá lebka se čtvercovou, středně dlouhou tlamou a černým nosem. Typicky toto plemeno psa dorůstá meziKohoutková výška 33 a 41 cm. Bíglové mají velké hnědé nebo oříškové oči a nízko posazené a dlouhé uši, které visí dolů, aby zakryly jejich tvář. Bíglové jsou nejčastěji tříbarevní - srst je většinou bílá s velkou černou sedlovou oblastí a hnědým stínováním. Stojí za zmínku, že někteří bíglové mohou postupně měnit barvu a černá může během života úplně vyblednout do hnědé.

Chování

Bígli jsou často označováni jako „veselí“ - jsou to velmi milující, šťastní a společenští psi. Dělají si vynikajícího rodinného psa, protože spolu dobře vycházejí s dětmi a milují společnost svých majitelů nebo každého člověka, na kterého si zvykli. Toto psí plemeno je také známé tím, že je skvělé s ostatními psy a kočkami. Pokud Beagles zůstane příliš dlouho sám, může u něj vyvinout úzkost z odloučení a jít tak daleko, že zničí své okolí. Psi tohoto plemene jsou zvědaví, energičtí a chytří a mají rádi jakýkoli druh hraní, který bude stimulovat mysl i tělo.

Požadavky

Vzhledem k tomu, že Beagles byli původně chováni pro práci packs jsou nejšťastnější, když mají společnost, bez ohledu na člověka nebo psa. Pokud bíglové zůstanou po delší dobu sami, mohou se stát ničivými. Vždy se ujistěte, že si každý den hrajete se svým dospělým bíglem alespoň 60 až 90 minut. Pro staršího bígla by 30 až 60 minut cvičení mělo být víc než dost. Beagles jsou tak trochu unikající umělci, takže pokud jsou chováni venku na dvoře, nezapomeňte instalovat vysoký plot, který se táhne pod zemí, protože Beagles jsou více než schopní kopat tunely. Kdykoli vezmete svého bígla na procházku, ujistěte se, že ho vždy držíte na vodítku. Jako doutník se silnými loveckými instinkty může Beagles jen těžko odolat běhu po přesvědčivé vůni.

Denní péče

Beaglova hladká a hustá dvojitá srst se po celý rok mírně vylučuje, proto se doporučuje týdenní čištění, které vám pomůže zbavit se odumřelých chloupků. Bígli nevyžadují časté koupání - je nejlepší je vykoupat, pouze když jsou obzvláště špinaví nebo špatně páchnoucí. Nenechte své Beagle nehty příliš dlouhé, protože to může způsobit bolest a problémy s chůzí a běháním.

Perfektní produkty pro Beagle

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.