Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Border kolie

Vysoce inteligentní pes s vysokou poptávkou po fyzickém cvičení

Border kolie jsou středně velké psy plemene speciálně pro účely stáda. Toto plemeno psa je vysoce inteligentní, extrémně energické, atletické a velmi rád pracuje.

iconZemě původu: Velká Británie
iconKlasifikace FCI: Skupina 1, oddíl 1, ovčáci
iconTemperament: Houževnatý, inteligentní, energický, vtipný, citlivý, výstražný
iconBarvy: Černá, bílá, modrá, Blue Merle, žíhaná, šeřík, Red Merle, čokoláda, játra, Sable Merle, zlato, červená
iconHmotnost: Muži: 14–20 kg, ženy: 12–19 kg
iconVýška: Muži: 48–56 cm, Ženy: 46–53 cm
iconDélka života: z 10 až 17 let

Štěňata border kolie

Protože byli border kolie chováni speciálně pro svou inteligenci a poslušnost, vynikají v tréninku. Border kolie, které jsou považovány za nejinteligentnější plemeno psů, potřebují jejich mentální stimulaci od samého počátku. Skvělým způsobem je školení. Od štěněte by měly být border kolie podrobeny socializaci jak s jinými lidmi, tak se zvířaty. Naštěstí jsou border kolie rychle se učící a pokud budou v mladém věku podrobeni nezbytnému tréninku, budou si pamatovat vše, co jste je učili po zbytek svého života. Vzhledem k tomu, že border kolie dělají pro aktivního psa krmení, je pro správný vývoj nezbytná strava, která uspokojí všechny jejich stravovací potřeby. Valp Plus z řady Husse bude skvěle fungovat pro středně velká aktivní štěňata Border Collie.

Výživa border kolie

Potřeba border kolie pro každodenní fyzické cvičení je podstatně vyšší než u většiny plemen psů. Protože snadno spálí kalorie a spotřebují více energie než někteří jiní psi, měli byste svému Border Collie krmit stravu s odpovídajícími hladinami bílkovin, tuků a sacharidů. Optimální suché jídlo z řady Super Premium Husse bude skvělým udržovacím jídlem pro vaše Border Collie vždy na cestách. Pro možnost bez obilovin mohou být Opus Ocean nebo Opus Farm skvělou volbou pro vaši Border Collie. Pamatujte, že ne všichni psi jsou stejní. Při výběru stravy berte v úvahu úroveň aktivity vašeho psa, individuální biologii a aktuální váhu vašeho psa. Sledujte hmotnost vašeho psa a v případě potřeby proveďte změny.

Doporučeno pro dospělé border kolie:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Border Collie

Border Collie je středně velké plemeno psa s mírným množstvím silné srsti, která je ve většině případů zbarvená černě a bíle. Border kolie jsou dobře vyvážené, s tvrdým a svalnatým tělem a celkovým sportovním vzhledem.

Genesis

Během slávy Římské říše císaři plánovali dobýt Británii. Římská okupace ovlivnila téměř všechny aspekty britského života, včetně chovu psů. Když legie cestujícího přinesly svá hospodářská zvířata s sebou, s hospodářskými zvířaty přišly hnát psy. Pád římské říše otevřel britské země dalšímu vetřelci - Vikingům. Přivedli s sebou své menší, rychlejší pastevce špicového typu. Viking začal křížit své psy se starými římskými psy, což nakonec vedlo k vytvoření kompaktních a hbitých pastevců známých dnes jako Border Collie. Jakmile border kolie dominovaly konkurenčním ovčáckým zkouškám na Britských ostrovech po více než sto let, bylo toto plemeno uznáno jako největší pastevec na světě.

Vzhled

Border kolie jsou středně velké a pokryté dvojitou srstí, která se liší od drsné po hladkou, občas zvlněnou. Ačkoli existují některé nejoblíbenější barevné kombinace, toto plemeno psa může mít prakticky jakoukoli barvu a vzor, o kterém je známo, že se u psů vyskytuje. Mezi nejčastěji viděné patří černá a bílá, černá s bílou a pálením, játra a bílá a červená s pálením a bílou. Některé border kolie mohou mít dokonce jednobarevnou srst. Tito psi mají mandlové oči se zvláště inteligentním výrazem. Pro border kolie neexistuje žádná specifická barva očí - mohou se pohybovat od hnědé po modré nebo dokonce i oči, které se liší barvou. Dokonce i uši Border Collie se mohou lišit ve tvaru - někteří psi je mají zcela vztyčené, někteří úplně spadli, jiní mají částečně vztyčené uši.

Chování

O temperamentu Border Collie není tolik variací, jako o barvách a vzorech srsti. Psi tohoto plemene jsou vysoce inteligentní a velmi aktivní. Jako energické a hravé plemeno Border Collie nebude stát příliš dlouho sedět na jednom místě - od nevycvičeného Border Collie můžete očekávat štěkání, štěkání, kousání a mnoho dalších problémů s chováním. Toto plemeno psa je považováno za hyperaktivní a vždy má potřebu něco udělat. Border kolie vyžadují fyzickou i duševní aktivitu, jinak mohou být frustrovaní a podráždění. Border kolie jsou velmi rutinní a jakékoli změny mohou vést k celkově špatnému chování.

Požadavky

Border kolie mají vysokou poptávku po fyzické i psychické stimulaci. Vzhledem k tomu, že toto plemeno vzkvétá, když dostává práci a prostor pro běh, musíte každý den zajistit nepracující border kolii energickým cvičením. Navzdory některým genetickým chorobám, včetně anomálií očí kolie a epilepsie, které se u tohoto plemene vyskytují, tvoří border kolie poměrně zdravé a velmi odolné plemeno. Stojí za zmínku, že vzhledem ke své tendenci chovat zvířata a lidi se jim daří nejlépe se staršími, dobře vychovanými dětmi.

Denní péče

Border kolie mají dva typy srsti. K dispozici je hrubá, středně dlouhá a osrstěná srst a hladká, ale kratší a hrubší srst. Oba jsou voděodolné a husté. Oba vyžadují stejnou péči - jeden nebo dvakrát týdně, aby byla srst bez matů, bez spleti a zbavena nečistot. Během období vylučování je nutné denní kartáčování. V případě potřeby zastřihněte nehty svého psa. Border kolii koupejte poměrně zřídka, zvláště pokud se pes zašpiní nebo páchne. Časté koupání může zbavit srst Border Collie přírodních olejů, což způsobí, že srst ztratí své vodoodpudivé vlastnosti.

Perfektní produkty pro border kolii

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.