Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Francouzský buldoček

Obrovský fanoušek zábavy a skvělý městský pes

Francouzský buldoček je malé, ale svalnaté plemeno psa, které kromě velikosti těla a velkých vztyčených „netopýřích uší“ připomíná anglického buldoka. Francouzský buldoček je jedním z nejoblíbenějších malých plemen psů a je skvělým psem, ať už žijete na venkově nebo v centru města.

iconZemě původu: Anglie, Francie
iconKlasifikace FCI: Skupina 9, oddíl 11 Malí molossoidní psi
iconTemperament: Láskyplný, Vlídný, Živý, Společenský, Keen, Výstraha, Pacient, Světlý, Hravý, Atletický
iconBarvy: Plavá, žíhaná, bílá, pálená, žíhaná a bílá
iconHmotnost: Mužský: 9 - 13 kg, Ženský: 8 - 12 kg
iconVýška: Mužský: 28 - 30 cm, Žena: 28 - 30 cm
iconDélka života: z 10 až 14 let

Francouzský buldoček štěňata

Navzdory jejich celkovému rovnoměrnému rozložení mohou francouzští buldoci potřebovat slušné množství školení, aby se stali skvělými společníky. U tohoto plemene je nutná časná socializace k podpoře dobrého chování v dospělosti. Ačkoli francouzští buldoci mohou být trochu tvrdohlaví, v srdci jsou to lidé potěšení, takže trénink vašeho štěněte francouzského buldoka by neměl být příliš velkou výzvou. Výběr správné motivace, například chutné pochoutky jako Agility nebo Bravo z řady Husse, může pomoci při tréninku. Vzhledem k tomu, že obezita je u psů tohoto plemene velmi oblíbená, měli byste dávat pamlsky s mírou a krmit svého psa vyváženou a zdravou stravou vyvinutou speciálně pro štěňata malých psích plemen. Valp Mini od Husse se doporučuje pro štěňata francouzského buldočka.


Výživa francouzského buldočka

Francouzští buldoci jsou náchylní k obezitě, takže sledování jejich kalorického příjmu i hmotnosti je nutností. Krmení vašeho psa dietou skládající se z krmiva vyrobeného speciálně pro jeho velikost a věk pomůže udržet váš pes v dobré kondici. Optimal Mini z řady Husse je suché krmivo pro malé plemena vyrobené speciálně pro uspokojení všech dietních potřeb vašeho francouzského buldočka. Vzhledem k tomu, že francouzští buldoci jsou náchylní k obezitě, pokud by váš pes začal přibírat na váze, raději rychle zvažte přechod na Prima Plus pro snazší správu hmotnosti. Protože se u psů tohoto plemene vyskytuje brachycefalický obstrukční syndrom dýchacích cest, je důležité doplňovat elektrolyty během teplejších měsíců (zejména v horkém počasí). Protože toto plemeno může být náchylné k řadě nemocí a poruch ovlivňujících stav kostí a kloubů, může být prospěšné doplnění glukosaminem a chondroitinem, zejména u dospělých nebo starších francouzských buldoků. Artro Plus z řady Husse je skvělý doplněk, pro vaše starší psy byste měli zvážit přechod jejich stravy na řadu Senior z Husse. Vždy nezapomeňte zavést novou dietu s přechodným obdobím, abyste předešli problémům s trávením.

Doporučeno pro dospělého francouzského buldočka:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis French Bulldog

Francouzský buldoček se z velké části podobá anglickému buldokovi - obě plemena jsou postavena spíše svalnatě, mají krátké tlamy, vrásčité tváře a krátké, hladké kabáty. Francouzský buldoček je ale menší a má velké uši podobné netopýrům, které jsou považovány za charakteristický rys tohoto plemene.

Genesis

Anglické buldoci velikosti hračky si získaly popularitu mezi obyvateli mnoha anglických měst v polovině 19. století. Bulldog o velikosti hračky se stal poněkud maskotem pro krajkáře v Nottinghamu. S mnoha řemeslníky z krajkářského průmyslu, kteří se přestěhovali do severní Francie, byli do Francie přivezeni malí buldoci. Tito malí psi se rychle stali populárními na francouzském venkově, kde se usadili čipkáři. Během několika příštích desetiletí ve Francii byly hračky Bulldogs kříženy s mnoha jinými plemeny (záznamy zmiňují teriéry a mopslíky). V tomto procesu si plemeno vyvinulo slavné netopýří uši a dostalo jméno Bouledogue Français. Jakmile toto plemeno objevili občané Paříže, francouzští buldoci si získali reputaci vynikajícího městského psa. Na konci 19. století se popularita plemene rozšířila po celé Evropě a Americe. Na počátku 20. století

Vzhled

Francouzský buldoček by měl být malý, ale svalnatý a kompaktní. Hlava francouzského buldoka by měla být čtvercového tvaru a velká se svými slavnými netopýřími ušima. Se svými krátkými tlamami jsou tito psi známí jako plemeno s plochým obličejem. Oči by měly být tmavé, téměř černé. Toto plemeno psa má krátkou jednovrstvou srst, která vypadá jemně a hladce. Francouzští buldoci přicházejí v několika různých barvách srsti, nejběžnější bytostižíhaná, poté plavá, přičemž pieds jsou méně časté než ostatní barvy. Francouzští buldoci v mnoha ohledech připomínají větší anglické buldoky, ze kterých byli chováni. Stejně jako jejich větší bratranci mají francouzští buldoci vrásčité tváře se zvrásněným obočím, které jim dává téměř lidskou škálu výrazů obličeje. Protože francouzští buldoci mají tendenci sedět s roztaženými zadními nohami, dostali přezdívku „žabí pes“.

Chování

Toto plemeno je velkým milovníkem zábavy a skvělým společníkem. Francouzští buldoci milují veškerou péči a pozornost, kterou mohou od svých lidí získat, až do okamžiku, kdy mohou při dlouhodobém osamění vyvinout úzkost z odloučení. To by zase mohlo vést k tomu, že se váš klidný a dobře vychovaný francouzský buldoček stane destruktivním a veškerý domácí výcvik bude zbytečný. Psi tohoto plemene zřídka štěkají a mají tendenci dobře vycházet s jinými psy nebo zvířaty. Francouzští buldoci jsou láskyplní, orientovaní na lidi, a přestože jsou většinou příjemní, zjistíte, že někdy mají tvrdohlavý pruh.

Požadavky

U tohoto konkrétního plemene psů existují určité zdravotní problémy, kterým se lze snadno vyhnout při správné a pravidelné péči. Jako zástupce psa s plochým obličejem francouzští buldoci nevyžadují velké množství aktivity. Rychlá chůze by měla být více než dostatečná pro splnění jejich cvičebních potřeb. Francouzští buldoci jsou známí tím, že mají problémy s dýcháním a problémy s regulací své tělesné teploty. Během horkého počasí byste měli sledovat teplotu svého psa a pokud možno chovat svého francouzského buldočka v klimatizované místnosti. Díky své stavbě těla, kde přední strana je mnohem těžší než jejich záda, francouzští buldoci nedělají dobré plavce, a proto by měli být drženi stranou od jakékoli větší vodní plochy a nikdy by neměli zůstat bez dozoru při koupání nebo v blízkosti bazénů, řek, rybníků atd.

Denní péče

Krátká srst se vylučuje minimálně, takže by měl stačit týdenní kartáč vašeho francouzského buldoka. Musíte pamatovat na čištění mezi záhyby kůže na obličeji vašeho psa, protože zanedbání hygieny může způsobit podráždění kůže a infekce. Toto plemeno psa vyžaduje pouze příležitostné koupání. Protože francouzští buldoci jsou náchylní k obezitě, doporučuje se každodenní vážení. Pravidelně zastřihujte nehty svého psa, protože jeho příliš dlouhé držení může způsobit bolest v tlapkách.

Perfektní produkty pro francouzského buldočka

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.