Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Jezevčík

Takzvaný jezevčí pes, protože byl používán při honech na jezevce.

Jezevčík je malý pes s velmi výrazným tvarem těla. Krátké nohy a dlouhý trup z něj dělají skutečně jedinečnou věc mezi ostatními psími plemeny. Ačkoli malí jezevčíci mohou být trochu tvrdohlaví a rádi využijí svou inteligenci k dosažení jakéhokoli cíle, kterého chtějí.

icon

Země původu:

Německo
icon

Klasifikace FCI:

Skupina IV, oddíl 1, jezevčíci
icon

Temperament:

rozrywkowy, sprytny, uparty, oddany, aktywny, odważny
icon

Barvy:

černá, černá a béžová, čokoládová, krémová
icon

Hmotnost:

od 7,5 do 14 kg
icon

Výška:

Muž: 37- 47 cm, Žena: 35-45 cm
icon

Průměrná délka života:

od 12 až 16 let

Štěňata jezevčíka

Jezevčíci jsou inteligentní, chytří, ale tvrdohlaví. Štěňata jezevčíka potřebují důsledného trenéra. Jezevčíci si svou nezávislost užívají, takže buďte trpěliví, zejména na začátku tréninku. Psi tohoto plemene se mohou poměrně rychle naučit a snadno se přizpůsobit novým pravidlům. Nezapomeňte svého jezevčíka socializovat co nejdříve, aby se váš pes naučil jednat kolem jiných zvířat a lidí. Jezevčíci mají silný lovecký instinkt, takže vytvoření pouta s menšími zvířaty, která by jinak byla jejich kořistí, může být výzva. V prvním roce svého života procházejí štěňata fází rychlého růstu, proto zajistěte svému psovi zdravou výživu, která podpoří jeho vývoj.

Výživa jezevčíka

Jezevčíci mají obvykle obrovský apetit, takže bez kontroly porcí mohou během chvíle přibrat. Vyberte svému štěněti vyváženou a kompletní stravu, která vašemu psovi dodá správné množství energie a živin. Nikdy nepřekrmujte svého psa a krmte ho podle plánu. Krmení ad libitum není nejlepší volbou pro psy s výrazným apetitem, které mohou skončit snackingem po celý den. Věnujte pozornost pochoutkám, které dáváte svému psovi. Vybírejte pamlsky s čistými a jednoduchými přísadami, nejlépe přírodní. Při výběru krmiva pro svého psa se řiďte velikostí a věkem vašeho psa. Typ stravy je také dán úrovní aktivity vašeho psa.

Doporučeno pro dospělé jezevčíky:

Prima Plus | granulované krmivo pro psy, kteří snadno přibírají na váze

Kompletní krmivo z kuřecího masa, ideální pro dospělé psy, kteří mají méně pohybu. Obsahuje L-carnitin na spalování tuku, naopak neobsahuje barviva, konzervační látky, sóju ani mléčné výrobky. Krmivo je konzervováno vitamínem C, který udržuje hodnotu vitamínů v krmivu.
l_carnitine
L-Karnitin
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 22.5% (60% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 10.0%
Podívejte se

Sensitive Digest | Granulované krmivo pro psy s citlivým zažíváním

Sensitive Digest je superprémiové krmivo vyrobené z vysoce stravitelných ingrediencí jako je jehněčí maso a rýže. Vhodné pro psy s citlivým zažíváním. Pravděpodobnost vzniku alergie je podstatně nižší než u běžných krmiv. Neobsahuje konzervační látky a barviva.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergenní
Velikost plemene: Malé plemena psů , střední plemena psů
Bílkoviny: 23.0% (72.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Popis

Tyto výrazné psy s krátkými nohami a dlouhými torzy jsou plemeno tvrdohlavých a nezávislých psů. Jezevčíci vědí, jak využít svou inteligenci a důvtip k dosažení jakéhokoli cíle, který chtějí, proto potřebují důsledného majitele a řádné školení.

Původ

V historii byli jezevčíci vždy společníky ušlechtilých a bohatých lidí. Mezi slavné majitele jezevčíků máme Napoleona Bonaparta, který miloval malování se svými psími společníky. Jezevčíci byli typicky loveckí psi, ale jak roky plynuly, byli chováni většinou jako přátelé a společníci. Německý Wilhelm II dokonce nechal postavit pomník na památku svého oblíbeného jezevčíka, královna Alžběta II. Má svůj vlastní šlechtitelský program, kde kříží jezevčíky s corgis. Mnoho umělců chovalo jezevčíky jako své společníky. Pablo Picasso byl rád vyfotografován se svým jezevčíkem a Andy Warhol přidal obrázky svých špičáků k mnoha dílům své práce.

Vzhled

Jezevčíci zvláštní tvar těla rozhodně odlišují psy tohoto plemene od ostatních. Psi tohoto plemene mají krátké nohy a protáhlý trup. I přes kratší končetiny jsou docela obratní a rychlí. Mají trojúhelníkové hlavy s velkými svěšenými ušima. Fanoušci tohoto plemene jsou jezevčíky důkladně okouzleni hlubokými a chytrými očima, o kterých je známo, že mnoho psů tohoto plemene využívá ve svůj prospěch.

Chování

Přestože jsou jezevčíci nezávislým plemenem psů, neznamená to, že by neměli rádi společnost svých majitelů. Psi tohoto plemene rádi tráví čas se svou lidskou rodinou a milují být v centru pozornosti. Jezevčíci nejsou váš typický lapdog, milují být aktivní a potřebují svou denní dávku cvičení, jinak mohou předvádět nějaké destruktivní chování. Fyzická aktivita může také pomoci udržovat vašeho psa v dobré kondici a udržovat optimální tělesnou hmotnost. Jezevčíci nemají rádi nudu, proto jim nabídněte zábavné aktivity a hračky.

Požadavky

Vzhledem k mimořádně dlouhému trupu jsou jezevčíci náchylní k problémům s páteří, zejména k onemocnění meziobratlové ploténky (IVDD). Riziko poranění může zvýšit obezita, skákání nebo intenzivní cvičení, což vše zatěžuje obratle. Udržování optimální tělesné hmotnosti a udržení aktivního jezevčíka je životně důležité pro zdraví vašeho psa. Pokud váš pes musí pravidelně stoupat po schodech, může být riziko zranění ještě zvýšeno. Pokud žijete ve vyšším patře, vezměte svého psa na schodiště.

Denní péče

Jezevčíci nevyžadují složitou péči. Na kartáčování potřebujete jen gumovou rukavici, která vám pomůže zbavit se odumřelých vlasů. Po koupeli důkladně osušte uši svého psa - vlhký zvukovod je skvělým prostředím pro vývoj bakterií, které mohou vést k infekcím.

Perfektní produkty pro jezevčíka

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.