Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Maltézský psík

Krásný a společenský pejsek záhadného původu.

Maltézský psík je malé psí plemeno patřící do skupiny toy psů. Maltézský psík byl vyšlechtěn před staletími jako společník evropských šlechticů. Ve skutečnosti je středomořským plemenem, a to navzdory podobnostem s mnoha východními plemeny toy psů.

iconZemě původu: Středomoří
iconKlasifikace FCI: Skupina 9, oddíl 1.1 Bichons # 65
iconTemperament: Poslušný, láskyplný, pohodový, inteligentní, živý, citlivý, nebojácný, temperamentní, hravý, aktivní, jemný
iconBarvy: Bílý
iconHmotnost: Psi: 3–4 kg, Feny: 3–4 kg
iconVýška: Psi: 21–25 cm, Feny: 20–23 cm
iconDélka života: od 12 do 15 let

Štěňata maltézského psíka

Jako plemeno jsou „maltézáčci“ velmi inteligentní. S dlouholetými zkušenostmi společenského psa se naučili, jak dostat od lidí to, co chtějí. S ohledem na to musíte přizpůsobit i trénink vašeho maltézského psíka. Tito psi mohou být občas tvrdohlaví a odhodlaní, ale měli by dobře reagovat na jakékoli pozitivní tréninkové metody, včetně chvály, pamlsků a náklonnosti. Maltezáčci mají přirozenou touhu potěšit svého majitele, takže pokud budou důsledně trénováni, měli by se naučit základní příkazy poměrně rychle. Štěňata maltézského psíka mohou mít občas období tvrdohlavosti, kdy nebudou poslouchat příkazy. Chcete-li je z tohoho období vytrhnout, měl by k tomu stačit nějaký pamlsek nebo chvála a náklonnost. Mějte na paměti, že štěňata maltézského psíka mohou poměrně rychle přibírat na váze, proto si pro trénink vyberte pamlsky, které lze snadno rozdělit na menší kousky, stejně jako Bravo z řady Husse. Pro malé plemeno psa, jakým je maltézský psík, představují jediný způsob, jak se bránit, zuby. Pokud jsou v koutě nebo se bojí (zejména u negativního posilování při výcviku), mohou se uchýlit ke kousání. Proto se doporučuje trénovat vaše štěňata maltézského psíka pouze pozitivním posilováním. Krmte své štěňata maltézského psíka krmivem vyrobeným speciálně pro malé plemena psů – Granule Valp Mini budou tou správnou volbou.

Vhodná strava

Pro maltézského psíka se doporučuje dobře vyvážené a vysoce kvalitní krmivo, vyvinuté speciálně pro malé psí plemena nebo toy psy. Jelikož toto plemeno psa je výhradně bílé, je nejlepší zvolit krmivo se sníženou hladinou mědi a beta-karotenu, která v normálním množství může vést ke změně barvy bílé srsti. Ocean Care Mini bude nejlepší volbou pro maltézské psíky, protože se jedná o suché krmivo vyrobené speciálně pro malá plemena psů s bílou srstí. Obsahuje navíc i prebiotika a esenciální mastné kyseliny, které pomáhají udržovat zdravou pokožku a srst – což je velká výhoda pro maltézského psíka.


Doporučujeme pro dospělého maltézského psíka:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis maltézského psíka

Maltézský psík je malý pes s kompaktním tělem, které je stejně dlouhé jak vysoké. Maltézský psík je pokrytý dlouhou bílou hedvábnou jednovrstvou srstí. I přes své jméno nemá toto psí plemeno žádné ověřené spojení s ostrovem Malta.

Původ plemene

O původu tohoto plemene psů je známo málo informací. Je pravděpodobné, že Maltézští psíci byli na ostrov Malta dovezeni Féničany, kteří před Řeckem vládli Středomoří. Staří Řekové a Římané byli maltézskými psíky fascinováni. Pes se objevil i na amforách. Odkazy na plameno lze nalézt jak ve starověké řecké, tak v římské literatuře. Aristoteles zmínil maltézského psíka kolem roku 370 př. n. l. Mnoho raných autorů považovalo ostrov Melita za domov maltézského psíka, ačkoli v té době v historii existovaly dva ostrovy nesoucí toto jméno. S postupně příbývajícími zmínkami v literatuře a poezii je těžké určit přesné místo původu maltézského psíka. Mezi aristokraty římské říše toto plemeno psa bylo považováno za symbol stavu a módního trendu. Po pádu Říma až do Doby temna v Evropě bylo plemeno uchráněno před vyhynutím díky čínským chovatelům, kteří ho poté vrátili zpět do Evropy.

Vzhled

Maltézští psíci mají mírně zaoblené lebky, černý knoflíkový nos a hnědé oči s okrajem tmavší kůže, což dává těmto psům jejich výrazný vzhled. Jsou malého a kompaktního vzrůstu a mají stočený ocas. Má převislé uši a někdy na nich může být dlouhá srst. Maltézští psíci mají dlouhou a hedvábnou srst bez podsady, která by měla být čistě bílá. Uši mohou být někdy zbarveny do barvy světlé slonoviny, což je naprosto normální. Stojí za zmínku, že maltézští psíci nelínají, takže toto plemeno je skvělou volbou pro lidi s alergiemi na psy. V chladnějších měsících, s menším množstvím slunečního světla, může jejich černý nos zčervenat nebo zblednout. To, co se nazývá „zimní nos“, se při zvýšené expozici na slunci vrátí do normální černé. Někteří majitelé maltézských psíků upřednostňují srst svého pejska zastřihávat nakrátko, délkou jen na několik centimetrů.

Povaha

Ačkoli maltézští psíci jsou malého vzrůstu, jsou extrémně odvážní a mohou dělat skvělé hlídací psy. Obvykle jsou považováni za hravé, příjemné a klidné. Maltézští psíci reagují na náklonnost velmi pozitivně, což není překvapující, když vezmeme v úvahu jejich historii jako klína aristokracie. Toto plemeno psa má obzvláště slušné chování a je spíše jemné – maltézští psíci se nechovají agresivně. Jde o docela aktivní a atletické plemeno, které si užívá hraní a hry aportu. Maltézští psíci jsou zdatní a mohou snadno držet krok se psy dvakrát většími. Jelikož jsou poměrně aktivní, měli by tito psi vždy dostat svůj doporučený čas na hraní, jinak se obvykle dobře vychovaný maltézský psík může stát destruktivním. Narozdíl od jiných plemen toy psů jsou maltézští psíc vysoce vycvičitelní.

Požadavky

Maltézští psíci jsou velmi zaměření na lidi a neradi zůstávají po delší dobu sami. U psů tohoto plemene může dojít k úzkosti z odloučení. S jejich malou velikostí přichází i malý močový měchýř, takže domácí trénink může být výzvou. Maltezové potřebují hodně močit a snadno si toho nevšimnete, což vede k vytvoření špatného zvyku. Stejně jako u mnoha jiných malých plemen vidí maltézští psíci své zuby jako svou jedinou ochranu. Mohou se uchýlit ke kousání, když jsou ve stresu nebo jsou zastrašování. Toto plemeno může mít někdy tvrdohlavou náladu, zejména během tréninku. Nikdy nezanedbávejte trénink se svými maltézský psíky a přísně dodržujte domácí pravidla, která jste nastavili.

Každodenní péče

Díky své dlouhé a hedvábné srsti vyžadují maltézští psíci časté kartáčování, jinak se může srst zamotat. Kromě kartáčování by maltézský psík měl dostávat pravidelné koupele s úpravou srsti, aby vypadali co nejlépe. Jejich drápy rostou poměrně rychle, proto je třeba je často stříhat. U maltézského psíka může dojít k určitému znečištění kvůli slzení – měli byste pečlivě sledovat oblast očí a pokud dojde k nadměrnému slzení, je nutná návštěva veterináře. Je nutné maltézskému psíkovi čistit zuby – dávejte mu pamlsky, které podporují mechanické čištění nebo mu zuby čistěte kartáčkem.

Perfektní produkty pro maltézského psíka:

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.