Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Rotvajler

Svalnatý pes široce uznávaný jako agresivní plemeno

Rotvajler je plemeno velkých, svalnatých pracovních psů. Je to skvělé plemeno pro strážní psy, protože jsou přirozeně agresivní vůči cizím lidem.

iconZemě původu: Německo
iconKlasifikace FCI: Skupina 2, oddíl 2.1 Mollosian, doga
iconTemperament: poslušný, tvrdohlavý, opatrný, sebevědomý, odvážný, loajální
iconBarvy: černá, hnědá, mahagon
iconHmotnost: Žena: 35–48 kg, Muž: 50–60 kg
iconVýška: Ženy: 56–63 cm, muži: 61–69 cm
iconOčekávaná délka života: od 8 až 10 let

Štěňata rotvajlerů

Rotvajleri jsou velmi sebevědomí a tvrdohlaví psi, proto štěňata tohoto plemene vyžadují důsledný výcvik. Toto plemeno psa se může pokusit ovládnout majitele, takže od samého začátku musíte navázat vztah založený na důvěře a respektu. Musíte být pevní, ale ne ostří - rotvajleri jsou přirozeně agresivní plemena psů, která se vám mohou vymknout z rukou, pokud majitel neví, jak s nimi zacházet. Štěňata rotvajlerů se dobře zaměřují, takže mohou dovednosti a triky vyzvednout poměrně rychle. Vždy odměňujte dobré chování nebo správně provedené příkazy a nikdy nevynechávejte socializaci. Štěňata rotvajlerů rostou velmi rychle, takže potřebují stravu, která podpoří jejich růst a vývoj. Receptura pro štěňata velkých plemen psů Valp Maxi je obohacena o glukosamin a chondroitin, které podporují zdraví kloubů vašeho psa.

Výživa rotvajlerů

Rotvajlery jsou poměrně aktivní plemeno psů, takže vyžadují značné množství fyzické aktivity po celý den. U velkých plemen psů bývají problémy s klouby a kostmi častěji než u menších psů, proto by měl dobrý recept pro velká plemena psů obsahovat glukosamin a chondroitin, které mohou pomoci podporovat osteoartikulární systém. Optimal Giant je formule výslovně vytvořená tak, aby uspokojila potřeby velkých a obřích plemen psů. Díky konkrétnímu tvaru těla rotvajlera jsou náchylnější k žaludečnímu volvulu - při pomalém krmení můžete snížit pravděpodobnost, že k tomu dojde. Suché krmivo pro velká a obří plemena psů se vyrábí také s ohledem na silnější čelisti - větší velikost granule navíc pomáhá při mechanickém čištění zubů.

Doporučeno pro dospělé Rotvajler:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Rottweiler

Rotvajler je poměrně náročné plemeno psů, které vyžaduje klidného, ale zároveň asertivního majitele. Tito psi rádi dominují, takže jim nikdy nedovolíte převzít kontrolu.

Genesis

Předpokládá se, že historie Rotvajlera je silně spjata s Římany. Předkové současných rotvajlerů střežili římské tábory a běžně se používali jako pastevecké psy. Mnohokrát v průběhu historie se psi tohoto plemene používali k přepravě zásob a střeliva sáňkovanými psy. Středověcí řezníci také považovali tyto psy za velmi užitečné - tito silní špičáci táhli těžké vozy plné masa a hlídali domovy svých pánů. V průběhu let se vzhled rotvajlera změnil a psi se stali svalnatějšími.

Vzhled

Mohutné a svalnaté tělo rotvajlera je velmi přiměřené. Tito psi jsou podsadití, s hlubokými hrudními kostmi a svalnatými zády. Rotvajleri mají silné tlapky a nohy. Psi tohoto plemene mají velkou hlavu s mírně zaobleným čelem a širokou tlamou a jemně klenutým krkem. Uši jsou široce posazené a sedí vysoko na hlavě, volně visící na boku hlavy. Rotvajleri mají oči ve tvaru mandle, obvykle tmavě hnědé. Jejich srst je středně dlouhá, na dotek docela drsná. Psy tohoto plemene lze nejčastěji vidět se spálenou černou barvou srsti.

Chování

Ačkoli jsou rotvajleri uznáváni jako tvrdohlaví, dominantní a agresivní vůči cizím lidem, vytvářejí velmi loajálního psa, který se může obzvláště připoutat k jedné osobě. Je to plemeno psů, které nebaví příliš dlouho sedět a rádi se budou účastnit jakýchkoli forem fyzické i intelektuální činnosti. Znuděné rotvajlery s příliš velkým množstvím energie se mohou stát nepředvídatelnými, takže se ujistěte, že vždy strávíte nějaký čas hraním nebo pobíháním se psem. Rotvajleri mohou být vůči cizím lidem trochu agresivní, ale jsou velmi loajální a lpí na svých majitelích. Rotvajleri se mohou svými hračkami velmi přivlastnit - vrátí jej, pokud o to majitel požádá, ale je těžké předvídat, jak může tento pes reagovat, pokud by se cizinec pokusil vzít jeho hračku.

Požadavky

Jako plemeno s tendencí dominovat vyžadují rotvajleri důkladný trénink a důslednost. Rotvajleri potřebují značné množství fyzické aktivity - toto plemeno si užije dlouhé procházky, pěší turistiku nebo běh a téměř jakoukoli formu fyzické aktivity, na kterou si vzpomenete.

Denní péče

Drsný a hladký kabát rotvajlera nevyžaduje zvláštní péči, takže jej můžete snadno kartáčovat jednou týdně. Během období vylučování můžete svého psa čistit častěji, což sníží počet mrtvých chlupů, které najdete po celém domě. Pravidelně kontrolujte uši a tlapky vašeho psa a po dlouhých procházkách naneste na jeho tlapky balzám.

Perfektní produkty pro Rotvajler

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.