Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Samojed

Usmívající se pes severu

Koutky úst samojedů, spárované s tmavou pigmentací kolem úst a jejich mírně šikmé oči dávají psům tohoto plemene jejich podpis, šťastný obličej. Je to jedno z nejvíce orientovaných plemen psů ze severu.

iconZemě původu: Sibiř
iconKlasifikace FCI: Skupina V, oddíl 1, Spitz
iconTemperament: živý, tvrdohlavý, společenský, hravý, pečlivý, přátelský
iconBarva: bílý
iconHmotnost: Muži: 20–30 kg, Žena: 16–20 kg
iconVýška: Muž: 53–60 cm, Žena: 48–53 cm
iconPrůměrná délka života: od 12 až 14 let

Samojed štěňata

Samojed štěňata se rychle a dychtivě učí. Při výcviku se svým samojedským štěnětem může být klikačka obzvláště užitečná. Svému psovi můžete také nabídnout motivaci ve formě chutných pamlsků. Samojed štěňata se mohou rychle nudit, což zase vede k frustraci, takže svého psa nepřepracujte. Je lepší naplánovat kratší, ale častější lekce. Samojed vyžaduje jemného, ale důsledného učitele. Samojed štěňata by měla být socializována v raném věku, což výrazně zlepší jejich chování kolem ostatních zvířat a může je naučit, jak reagovat v určitých situacích. Samoyed je aktivní psí plemeno, ale musíte mít na paměti klouby svého štěněte. Nepřepracujte své samojedé štěně, protože jejich klouby rostou a vyvíjejí se až do věku 15 měsíců. Samojedi jsou poněkud náchylní k dysplazii kyčle.

Samojedová výživa

Psi s bílou srstí mají větší pravděpodobnost různých alergií, včetně potravinových. Jemný, bezlepkový vzorec může být fantastickou volbou pro samojed. U psů tohoto plemene musíte věnovat pozornost hladinám mědi a beta -karotenu ve stravě, kterou krmíte - vzorce s příliš vysokými hladinami kterékoli z těchto složek mohou vést k odbarvení psí srsti. Samojed psi jsou aktivní plemeno, ale nezapomeňte, že každý pes je jiný. Při výběru stravy se rozhodujte podle tělesné hmotnosti, věku a individuálních preferencí svého psa. K další péči o kůži a srst vašeho psa můžete zvýšit příjem omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které jsou známé svým pozitivním vlivem na stav pokožky a srsti.

Doporučeno pro dospělé Samojed:

Sensitive Digest Giant, 12,5 kg | Hypoalergenní granule s jehněčím masem a rýži pro velká plemena s citlivým zažíváním

Sensitive Digest Giant je delikátní hypoalergenní krmivo na bázi jehněčího masa a rýže určené pro dospělé psy obřích plemen. Přidaný glukosamin a chondroitin příznivě ovlivňuje dobrou funkci kloubů a taurin příznivě ovlivňuje činnost srdečního svalu, a proto je důležitou součástí výživy psů obřích plemen.
hypo_allergenic
Hypoalergenní
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Velká plemena psů
Bílkoviny: 24.0% (73.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Podrobný popis samoyed

Věří se, že samojedští psi jsou mistry v vyhýbání se konfliktům s jinými domácími mazlíčky. Samojedi obvykle dobře vycházejí s jinými domácími mazlíčky, zvláště pokud byli vhodně socializovaní, když byli mladí. Tito psi milují fyzickou aktivitu, ale rádi se budou mazlit se svými ošetřovateli.

Původ

Nomádské kmeny používaly před tisíci lety jako pasáčky a sáně psy špicového typu. Kmen Nenet, také známý jako kmen Samoyedic, je zodpovědný za chov prvních samoyed psů. Samojedové žili společně se svými lidmi, což vedlo k vytvoření velmi společenského plemene psů. Samojedové se stali nejslavnějšími na přelomu 19. a 20. století, kdy si mnoho bílých severních psů přivezlo domů ze svých cest mnoho polárních průzkumníků. Tak se samojedští psi dostali k Ernestu Kilburn-Scottovi, britskému zoologovi, který je považován za vůbec prvního evropského chovatele. První samojedi byli v Evropě představeni během výstavy v Leedsu v roce 1893. Od roku 1909 je samojed oficiálním názvem plemene.

Vzhled

Samoyed je středně velký pes špicového typu s mnoha výraznými rysy této skupiny. Psi tohoto plemene mají dlouhou a nadýchanou srst s velkými chomáčky srsti, ramen a se silnými chlupy na ocase a zádech zadních končetin. Samojed psi mají trojúhelníkovou hlavu se silnou tlamou, rovný nosní můstek a špičaté uši pokryté hustou srstí. Mají široce posazené oči, které jsou mírně šikmé a spárované s tmavou kůží kolem úst a jemně zvednutými koutky úst, samojedští psi vypadají, jako by se usmívali. Samoyedův ocas se kroutí vzhůru a špičkou se dotýká psích zad. Samojedský kabát by měl být primárně bílý, ve standardu tohoto plemene je povoleno mírné označení krémem nebo sušenkou.

Chování

Severská psí plemena mají saně vtažené do krve. Samoyed nepotřebuje mnoho tréninku, aby vytáhl jakékoli saně. Psi tohoto plemene jsou velmi aktivní a dělají z nich skvělé společníky. Samojedí psi vycházejí s dětmi a mohou si snadno zvyknout na život ve městě, pokud jim poskytnete dostatek aktivity během dne. Tito psi se silně připoutají ke svým majitelům a dokážou rychle vycházet s cizími lidmi. Vezměte v úvahu, že samojed psi jsou velmi hlasití a hlasití, což může být pro vaše sousedy problematické.

Požadavky

Samoyed je energický a aktivní pes, který vyžaduje po celý den přiměřené množství fyzické aktivity. Samojed psi mohou snadno odolat mrazivým teplotám, ale jejich hustá srst se může během horkých letních dnů stát problematickou. Neberte svého psa na dlouhou procházku v letních vedrech a žádnou fyzickou aktivitu nechávejte na večery, když je chladněji.

Denní péče

Hustá, bílá srst je docela snadné ji udržet v dobrém stavu. Samojed potřebuje týdenní kartáčování, během období prolévání budete možná muset kartáčovat svého psa každý den. Někteří psi tohoto plemene prolévají jen jednou za rok. Jemným kartáčováním se můžete zbavit špíny, písku nebo listů uvízlých ve vlasech vašeho psa. Nejlepší je koupat samojeda, když je obzvláště špinavý nebo páchnoucí. Zkontrolujte uši svého psa a zda je oblast pod očima čistá. Při dlouhých procházkách samojedští psi obvykle dostatečně pilují nehty, takže je nemusíte stříhat. Po dlouhé procházce naneste hydratační balzám na špičky vašeho psa.

Perfektní produkty pro Samojed

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.