Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Sibiřský husky

Nezávislí umělci útěku

Sibiřský husky je středně velké plemeno a skvělý pracovní pes. Toto aktivní a odolné plemeno je schopnédíky své silné dvojité vrstvě vydrží teploty až −50 až −60 ° C.

iconZemě původu: Sibiř
iconKlasifikace FCI: Skupina 5 špiců a primitivních psů, oddíl 1 Nordic Sledge Dogs # 270
iconTemperament: Inteligentní, výstražný, odchozí, přátelský, jemný
iconBarvy: Bílá, Černá, Agouti, Piebald, Black & Tan, Splash, Sable, Měď, Black & White, Šedá, Stříbrná, Hnědá, Červená
iconHmotnost: Žena: 16–23 kg, Muž: 20–27 kg
iconVýška: Žena: 50–56 cm, muž: 54–60 cm
iconDélka života: od 12 do 15 let

Sibiřský husky štěňata

Sibiřští husky jsou nezávislé a svéhlavé plemeno. Husky jsou smečkové psy, což z nich dělá výzvu trénovat. Tito psi mohou napadnout vedení majitele, a proto by se s nimi nikdy nemělo zacházet jako s rovnocennými. Sibiřští husky mohou být ve snaze o vedení velmi agresivní a pro další trénink je zásadní včasné vytvoření hierarchie. Husky mají přirozené vlastnosti chování, které jsou docela destruktivní. Vytvoření silné vedoucí pozice vám umožní trénovat psa tak, aby se nezabýval činnostmi, jako je kousání, žvýkání nebo kopání. Vždy odměňujte dobré chování a disciplínu svého psa omezujícími lahůdkami - nedávejte mu, co chce, pokud neposlechne. Vytvořte pro svého psa soubor pravidel a dodržujte je velmi důsledně.

Výživa sibiřského husky

Sibiřští husky jsou většinou dobří ve sledování vlastního příjmu potravy, aby regulovali, kolik kalorií konzumují. To však neznamená, že se toto plemeno psa nebude přejídat. Husky mají tendenci přibývat na váze poměrně rychle a může být pro ně náročné vrátit se zpět ke své zdravé váze. Husky s nadváhou mají obvykle kratší délku života, takže je nutné je udržovat na vyvážené stravě se správným množstvím pohybu. Jako plemeno jsou sibiřské husky tvrdohlavé a individualistické, a proto mohou být na jídlo velmi vybíraví. Husky se může rozhodnout, že nebude jíst, protože se nudí jíst pořád to samé. Krmení Huskies ad libitum nemusí být tím nejlepším postupem. S ohledem na to byste nikdy neměli náhle přepínat jídlo vašeho psa. Doporučuje se zavádět nové potraviny postupně, aby se trávicí systém mohl přizpůsobit novému složení živin. Doporučujeme řadu Husse bez zrna (Opus Farm nebo Opus Ocean), protože se jedná o produkty s nejvyšší chutností.

Doporučeno pro dospělé sibiřský husky:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Sibiřský husky

Sibiřský husky je středně velké plemeno psa patřící do genetické rodiny Spitzů. Mají velmi výrazná značení a svým vzhledem se velmi podobají většímu aljašskému malamutovi.

Genesis

Sibiřští husky byli původně chováni Chukchi lidmi na východní Sibiři a chováni jako sáňkování a společníci pro své rodiny. Klimatické změny přinutily lidi Chukchi rozšířit své loviště, takže potřebovali odolné psy na sáňkování, které by mohly táhnout sáňky přes obrovské rozlohy zmrzlé půdy při teplotách klesajících až na -60 ° C. V roce 1908 byli Huskies přivedeni na Aljašku k závodům na saních. Toto plemeno získalo svou popularitu v roce 1925, kdy štafeta sibiřských huskyů vedená Leonhardem Seppalou za pouhých pět a půl dne uběhla 658 mil, aby vrhla záchranné sérum do Nome na Aljašce, aby bojovala s epidemií záškrtu.

Vzhled

Pokud jde o vzhled, sibiřští husky mají hodně společného s většími aljašskými malamuty. Huskovy oči ve tvaru mandle jsou obvykle modré nebo hnědé, nebo někdy jedno z každé barvy. Husky mají dvojitou srst, která jim umožňuje odolat extrémně chladnému podnebí a v létě je udržuje v chladu. Toto plemeno se dodává v různých barvách i vzorech, ale výrazy obličeje a bílé tlapky jsou jedním z charakteristických rysů plemene. Sibiřští husky mají špičaté a vztyčené uši a hustý ocas, kterým si často během spánku zakrývají nos.

Chování

Sibiřští husky jsou proslulí tím, že se těžko trénují, a potřebují pevného majitele, který si sám může vytvořit pozici vůdce. Husky mají silnou kořist, takže aby jim bylo možné důvěřovat s jinými malými zvířaty doma, musí být v tomto ohledu vyškoleni. Bez náležité pozornosti a cvičení může toto plemeno vykazovat destruktivní chování, jako je žvýkání, kopání nebo kousání. Sibiřští husky jsou známí tím, že jsou ohromujícími únikovými umělci, protože mohou snadno žvýkat, kopat nebo přeskakovat ploty. Místo štěkání Huskies vytí. Navzdory zvláštnostem tohoto plemene lze Huskiesovi důvěřovat dětem, protože byli vychováváni v rodinném prostředí svými původními chovateli.

Požadavky

Husky mají speciální potřeby pro cvičení a mohou být docela energické i uvnitř. Poskytnutí správného množství pohybu může zabránit destruktivnímu chování. Silná dvojitá srst vyžaduje týdenní kartáčování. Potřebují častou socializaci s lidmi i jinými psy, protože u tohoto konkrétního plemene je potřeba být součástí smečky. Vzhledem k tomu, že se Husky v průběhu historie mohly volně pohybovat, je nutností držet je na vodítku nebo na oploceném dvoře. Oplocený prostor pro toto plemeno vyžaduje poměrně vysoký plot, protože Huskies jsou známí skákáním přes překážky vysoké až 2,4 metru.

Denní péče

U tohoto obzvláště energického a aktivního plemene je zapotřebí značné fyzické i duševní cvičení. Sibiřští husky se mohou nudit, když se nudí a další hrací doba může pomoci takové chování omezit. Husky jsou považovány za obzvláště čisté plemeno psů - špatný zápach pejska není problém, takže v tomto případě stačí 2 až 3 koupání ročně.

Perfektní produkty pro sibiřského huskyho

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.