Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Štěně poprvé u veterináře - kdy a proč?

ŠtěněZdraví

První návštěva veterináře je pro vaše štěně velmi stresující situací. Tento krok bohužel nemůžete přeskočit - vaše štěně potřebuje základní očkování, které mu poskytne ochranu před mnoha infekčními chorobami.

Kdy je čas jít k veterináři?

Nemyslete ani na to, že vezmete štěně k veterináři v prvním týdnu, kdy bude bydlet u vás doma. Je to zbytečný stres - první dny na novém místě jsou pro vaše štěně již dost těžké. Ještě důležitější je, že během vaší první kontroly u veterináře vám lékař položí mnoho podrobných otázek týkajících se chování vašeho štěněte, takže potřebujete dostatek času na shromáždění informací. Jakmile se vaše štěně bude ve vaší přítomnosti cítit příjemně, bude mnohem snazší pomoci mu uvolnit se během stresujícího zážitku. Dokud se neděje nic znepokojujícího, vaše štěně nevrací, nemá průjem, má normální chuť k jídlu a nevypadá apaticky, můžete svého psa vzít k veterináři po uplynutí prvního nebo dokonce druhého týdne.

Jaká je první návštěva veterináře?

První kontrola u veterináře je hlavně příležitostí zhodnotit celkový zdravotní stav a pohodu vašeho štěněte. Veterinář zváží vašeho psa, aby posoudil rychlost růstu. Zdravý mák by měl pravidelně přibírat na váze, což je zřetelným znakem zdravého vývoje. Určení tělesné hmotnosti vašeho štěněte je nezbytné, aby měl váš pes správné množství potřebných léků, pokud by bylo nutné je podávat. Po zvážení vašeho štěněte zkontroluje veterinář celkový stav zvířete pohledem na jeho oči, uši, tlamu a kůži. Posledním krokem je obvykle kontrola tělesné teploty, auskultace plic a břišní palpace. Někdy během první návštěvy veterinář podá základní očkování nebo léky. Na konci návštěvy vás veterinář bude informovat o další povinné prohlídce.

Doporučeno pro štěňata (Štěňata milují):

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Otázky a obavy?

Návštěva veterináře je skvělým obdobím pro pokládání jakýchkoli otázek, které vás napadly od doby, kdy jste si přivezli štěně domů. Zvláště pokud jste majitelem psa poprvé, nestyďte se a zeptejte se - veterinář vám rád zodpoví všechny vaše otázky, aby vám pomohl starat se o psa tím nejlepším možným způsobem. Pokud vás cokoli v chování vašeho psa znepokojuje nebo tomu nerozumíte, promluvte si se svým veterinářem. První chvíle se štěnětem mohou být náročné a budete potřebovat čas, abyste svému novému příteli plně porozuměli. Zajímá vás, jakou dietu byste měli pro štěně zvolit? Nevíte, jaké hračky svému pejskovi vybrat? Váš veterinář vám může s čímkoli pomoci a rád vám poskytne tolik potřebné rady.

Další produkty pro štěňata:

Bestseller

349,00 Kč

1 549,00 Kč

Bestseller

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Hypoalergenní krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Obsahuje rostlinnou vlákninu a frukto-oligosacharidy na podporu trávení

999,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.