Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Hrací doba a učení se štěnětem

Štěně

Ve fyzickém a duševním vývoji štěněte hraje hrací doba zásadní roli. Během hry mohou štěňata rozvíjet své motorické dovednosti a také se naučit své sociální dovednosti. Je to úžasný způsob, jak lépe poznat své štěně, vybudovat si s ním pouto a dokonce naučit základní chování. Každý den věnujte trochu času hře se svým štěnětem a naučte ho pár základních věcí. Trpělivost a důslednost jsou při výcviku se štěnětem klíčové. Nezapomeňte štěně vždy chválit a odměňovat za správnou reakci na výcvik nebo jakékoli situace, se kterými se může setkat. Nejlepší je začít učit štěně hned první den v jeho novém domově.

Základní příkazy

Vaše štěně musí znát hranice - co je povoleno a co ne. K tomu musíte svého psa naučit povely, které usnadní komunikaci. Trénink je také skvělou příležitostí k posílení pouta mezi vámi a vaším psem. Pamatujte, že štěňata mají spoustu energie a obvykle se nemohou delší dobu soustředit na jednu věc. Tréninky se štěňaty by měly být krátké, nejlépe několik minut dlouhé a můžete je mačkat několikrát denně. Doporučujeme začít se štěnětem učit základní příkazy někdy mezi 3. a 5. měsícem.

Základní školení

Každý den si udělejte chvilku na studium se svým mazlíčkem. Trpělivost a důslednost jsou základními kameny výcviku štěněte. Nezapomeňte svého mazlíčka vždy pochválit a odměnit za správné provedení povelu nebo požadované chování. Štěňátka jsou důležitým motivátorem učení. Nejlepší je začít cvičit svého mazlíčka v den, kdy ho vezmete domů. Jak naučit psa, aby byl proces rychlý a příjemný?

Přivolejte štěně

Začněte trénovat se štěnětem tím, že se naučíte reagovat na vaše jméno. Zavolejte svému mazlíčkovi jménem a odměňte ho pamlskem nebo pohlazením pokaždé, když zareaguje a přiblíží se k vám. Jakmile vaše štěně zvládne odpověď na jméno, můžete přejít k naučení nejdůležitějšího povelu, který se musí naučit, což je odvolání. Může to být „Pro mě!“ Příkaz. Přivolání je základním prvkem bezpečnosti vašeho mazlíčka. Pomůže vašemu psovi vyhnout se nebezpečí a může mu zachránit život, když je pes na procházce bez vodítka. Spojte přivolání s něčím příjemným - pes se to naučí mnohem rychleji, když spojí povel s pamlskem, který dostane, když k vám přijde.

Environmentální školení

Socializace štěňat je velmi důležitou součástí jejich vývoje, protože se vyhýbá situaci, ve které je dospělý pes agresivní nebo bojácný. 3. měsíc života štěněte je ideální čas začít se socializovat mladého psa. V tomto procesu se pes musí seznámit s jinými lidmi, místy a zvířaty. Skvělý způsob, jak své štěně socializovat, je vzít ho s sebou, kdykoli je to možné. Díky tomu pes rychle rozvine své smysly, pozná celou škálu podnětů a naučí se vhodné vztahy s lidmi, zvířaty a okolím.

"Ne!" nebo "Fe!"

Naučte psa, co nesmí dělat, povelem „Ne!“ nebo „Fe!“. Tento příkaz ho naučí přestat dělat něco, co není žádoucí nebo může být škodlivé pro něj nebo pro vás. Je také velmi efektivní rozptýlit vašeho psa, aby se zabránilo špatnému chování. Nezapomeňte svého psa vždy odměnit, pokud na povel reaguje přiměřeně.

"Sedni si!"

Jedním z nejzákladnějších a nejužitečnějších příkazů, které můžete svého mazlíčka naučit, je „Sedni!“. Jak naučit psa sedět? Vložte pamlsek do ruky a upoutejte na něj pozornost psa. Pomalu zvedněte ruku pamlskem nad hlavou psa a přinutte ho vzhlédnout. Zvednutím hlavy nahoru přesunete váhu těla na zadní nohy a pes by se měl posadit. Odměňte ho pamlskem a laskejte, pokud to udělá. Nezlobte se však, pokud si váš pes hned nesedne. Toto cvičení několikrát opakujte a jakmile se vaše štěně začne posazovat, přidejte povel „Sedni!“ Ke cvičení, než zvednete ruku nad jeho hlavu.

"Lhát!"

Když váš mazlíček zvládne povel „Sedni“, můžete pokračovat v učení povelu „Lehni si“. Jak naučit psa ležet? K učení budete potřebovat pamlsek, kterým budete svého psa povzbuzovat k dodržování pokynů. Můžete začít tím, že svému psovi řeknete „Posaďte se“. Vsedě ukažte psovi pamlsek ukrytý ve vaší ruce a začněte jej přibližovat k zemi a současně dávejte psovi povel „Lehni!“. Pokud si váš mazlíček lehne na zem, pochvalte ho za povel a nabídněte mu za odměnu lahodnou pochoutku.

"Pobyt!"

Jakmile váš mazlíček zvládne povely „Ne!“ nebo "Fe!" a „Posaďte se!“ můžete pokračovat a naučit se povel „Zůstaň!“. Přikažte svému psovi „Sedni!“ a místo odměny mu ukažte otevřenou ruku a přidejte povel „Zůstaň!“ na toto gesto. Pokud štěně zůstane na místě, dejte mu odměnu a pochvalte ho. Když začne stoupat, povel „Ne!“ nebo "Fe!" a neodměňujte ho, pokud ano.

Rozšíření příkazů

Když si všimnete, že váš pes zůstává v klidu, začněte postupně prodlužovat dobu, kdy sedí. Zkuste udělat krok zpět a vrátit se na stejné místo, stále s otevřenou rukou. Pokud pes stále pěkně sedí, určitě mu dejte odměnu. Časem začněte chodit dál od svého domácího mazlíčka a různými směry. V této fázi musí váš pes pochopit, že váš pohyb neznamená, že se může také pohybovat. Pokud pes stále dobře sedí, odměňte jeho chování pamlskem. V posledním kroku cvičení musíte své štěně naučit, že i když od něj budete chodit více než pár kroků, měl by stále zůstat tam, kde je. Pokud se to podaří a pes tiše sedí a čeká na cenu, pochvalte ho a dejte mu pamlsek.

„Pamatujte, že štěňata mají spoustu energie a obvykle se nemohou delší dobu soustředit na jednu věc“

Doporučené produkty pro výcvik štěněte:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Školení manipulace

Mezi 3. a 12. měsícem života vašeho štěněte byste měli strávit nějaký čas výcvikem. Můžete začít tím, že si se svým štěnětem jednoduše promluvíte, což bude mít za následek, že si vaše štěně zvykne na vaši přítomnost. Po nějaké době začne vaše štěně hledat vaši pozornost samo, což je přesně to, co chcete. Je nesmírně důležité, aby vám vaše štěně plně důvěřovalo a cítilo se ve vašem okolí příjemně. Zvyšte své štěně na pocit bezpečí, když ho držíte, což se bude hodit v mnoha situacích v životě vašeho štěněte. Jakákoli kontrola veterináře, ořezání nehtů nebo ucho proběhne mnohem hladší, pokud můžete svému psovi pomoci zůstat v klidu.

Udržování domu v čistotě

Jednou z věcí, kterou by váš mazlíček měl zvládnout, je udržovat dům čistý. Štěňata ještě nemají plnou kontrolu nad svými fyziologickými potřebami. Štěňata se obvykle musí starat o fyziologickou potřebu po probuzení, jídle nebo intenzivním hraní. Pozorováním svého mazlíčka se naučíte rozpoznávat signály, které vám dává. Štěňátka budou kňučet a bloudit a hledat vhodné místo pro péči o své fyziologické potřeby. Jakmile si všimnete tohoto chování, co nejdříve přesuňte svého mazlíčka na určené místo. Pokud se domácí zvíře usadí na požadovaném místě, okamžitě ho odměňte pamlskem. Kdykoli si všimnete známek toho, že se o vás váš mazlíček musí znovu postarat, vezměte ho na stejné místo. Vaše štěně tak snáze pochopí, kde se může postarat o své potřeby.

Jakmile zvládnete tuto fázi, je načase trénovat se v řešení svých potřeb venku. Zpočátku budete muset svého psa brát často ven, ale postupem času se vám podaří naplánovat si procházky na konkrétní čas a vaše štěně se naučí věci v určitých časech zvládat. Nezapomeňte svého mazlíčka vždy odměnit, když se postará o jeho potřebu venku. Pokud se mu to však nepovede nebo se sám doma rozloží, nenadávejte mu, ale místo důkladně vyčistěte a vydezinfikujte. Až přijde čas, vezměte svého mazlíčka na další plánovanou procházku. Štěňata se obvykle učí udržovat svůj domov čistý mezi 4. a 6. měsícem věku.

Můžete začít tím, že si se svým štěnětem jednoduše promluvíte, což bude mít za následek, že si vaše štěně zvykne na vaši přítomnost.

Nácvik vodítka

Naučte svého psa od samého začátku nosit obojek a vodítko. První nácvik vodítka lze provést doma, kde se vaše štěně soustředí mnohem snáze. Na procházce může štěně hodně rušit, čichat, dotýkat se nebo zkoumat. Buďte trpěliví a připravte se na mnoho přestávek, až váš pes půjde zkontrolovat něco zajímavého. Vezměte si s sebou pár svačin - pamlsky lze použít k rozptýlení štěněte nebo odměně za dobré chování. Pamatujte, že i když vaši psi tráví hodně času na vaší zahradě nebo na zahradě, nemůžete vynechat každodenní procházky. Každý pes, bez ohledu na to, zda je velký nebo malý, potřebuje tři procházky denně.

Další produkty pro zábavu se štěňaty:

1 549,00 Kč

Bestseller

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Hypoalergenní krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Obsahuje rostlinnou vlákninu a frukto-oligosacharidy na podporu trávení

999,00 Kč

Bestseller

349,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.