Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Vývoj štěňat

Štěně Vývoj

Fyzický i duševní vývoj štěňat je dynamický proces. Správné tréninkové a výukové metody posílí pouto mezi vámi a dodají vašemu štěně pocit stability. Výuka štěněte od nejranějších dnů přináší ty nejlepší výsledky, protože váš pes může rychle přijímat základní povely, naučit se, jak zůstat v čistotě po celém domě a jak se chovat u ostatních domácích mazlíčků a lidí.

Udržování čistoty doma

Štěňata ještě nemají plnou kontrolu nad svým močovým měchýřem. Štěňata obvykle musí jít na nočník po probuzení, po jídle nebo po intenzivním tréninku. Štěňata obvykle začnou kňučet a budou chodit v kruzích a hledat nejlepší místo, kam jít na nočník. Jakmile takové signály zjistíte, okamžitě vezměte štěně na připravené místo. Pokud vaše štěně bude čůrat na určeném místě, pochválte ho za to a nabídněte odměnu jako odměnu. Jakmile to zvládnete se svým štěnětem, je čas trénovat vašeho psa venku. Připravte se na časté procházky venku, ale časem se vaše štěně naučí čekat na plánovanou procházku. Nezapomeňte své štěně vždy pochválit a odměnit, pokud jde ven na nočník. Štěňata se obvykle učí zůstat v domácnosti čistá někdy mezi 4. a 6. měsícem.

Porozumění jazyku psa

Základní komunikací pro vaše štěně je rozhodně jeho řeč těla. K prokázání emocí používají psy téměř celé tělo, ale zaměřují se hlavně na uši a ocas. Pozorováním chování štěněte můžete rychle zjistit, co dělá, když je šťastné, a jak se chová, pokud mu něco dělá nepříjemné. Tímto způsobem budete vždy schopni říci, jak se váš pes cítí v určité situaci. V tuto chvíli se neučíte jen vy - vaše štěně věnuje velkou pozornost každému vašemu pohybu, tónu vašeho hlasu a vašim gestům. Postupem času vaše štěně pochopí, kdy ho chcete vzít na procházku a kdy se blíží jeho jídlo. Při výuce příkazů štěněte je zásadní propojit určitou hlasovou výzvu s chováním nebo jedinečným gestem, které vašemu psovi snáze porozumí a zapamatuje si.

Doporučeno pro štěňata (štěňata milují):

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Štěně doma

Psi mají rádi pocit, že jsou součástí smečky, protože jsou od přírody společenskými tvory. Rádi se potloukají kolem těch, kterým důvěřují, a zvláště si užívají, když je veškerá péče a pozornost zaměřena na ně. Poté, co jsou štěňata odebrána matce a sourozencům, vidí své pečovatele jako svou novou rodinu. Ačkoli by vaše štěně ráda trávila každou bdělou chvíli ve vaší společnosti, musíte ho naučit zůstat doma, kdykoli budete muset odejít. Ne vždy si budete moci vzít svého psa s sebou, takže začněte krátkými nepřítomnostmi a nechoďte příliš daleko - můžete prostě opustit místnost, ve které je vaše štěně. Nedělejte obrovskou scénu, neříkejte sbohem, prostě odejdi. Snažte se postupně prodlužovat dobu, nejste se svým štěňátkem, aby mu bylo zcela příjemné zůstat sám na dobu, kdy budete muset jít do práce nebo koupit nějaké potraviny.

 

Mějte na paměti, že některá plemena psů nemají rádi, když zůstanou po delší dobu sami. U některých plemen může častá absence vést k tomu, že váš pes vyvine separační úzkost.

Stále může být užitečné:

1 549,00 Kč

Bestseller

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Hypoalergenní krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Obsahuje rostlinnou vlákninu a frukto-oligosacharidy na podporu trávení

999,00 Kč

Bestseller

349,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.