Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Líný mazlíček ve skvělé kondici – jak udržet u mazlíčka zdravou váhu?

SterilizovánoNadváha

Psi i kočky se sníženou fyzickou aktivitou mohou přibírat na váze mnohem rychleji než aktivnější domácí mazlíčci. Pokud máte co dočinění s domácími mazlíčky, kteří jsou línější než ostatní, musíte se více zaměřit na stravu a zdravé stravovací návyky Vašeho mazlíčka, které mohou výrazně snížit šanci k nadváze.

Jak krmit líného mazlíčka?

Ad libitum krmení je nemesis každého líného domácího mazlíčka. Neomezený přístup k jídlu vede k častému jezení a není tak snadné sledovat denní příjem potravy mazlíčka. Je mnohem těžší zaznamenat jakékoli změny ve spotřebě potravy, tj. pokud Vaše kočka nebo pes jedí více, než obvykle. Krmení podle libosti také může způsobit problémy, pokud máte doma více než jednoho domácího mazlíčka. V takovém případě nejste schopni určit, kolik jídla každý mazlíček snědl, protože se běžně stává, že si mazlíčci navzájem kradou jídlo z misek toho druhého.

Vhodné krmivo pro méně aktivní mazlíčky

Kočky a psi, kteří nejsou po celý den příliš aktivní, nepotřebují ve své stravě tolik kalorií. Receptury pro méně aktivní mazlíčky se obvykle vyznačují sníženým obsahem tuku. V mnoha recepturách pro starší nebo méně aktivní mazlíčky najdete také l-karnitin, který může výrazně urychlit proces spalování tuků. Diety s vysokým obsahem vlákniny mohou uspokojit chuť k jídlu Vašeho mazlíčka a udrží je sytými mnohem déle.

Opatrně s pamlsky

Pamatujte, že veškeré pamlsky a pochoutky, které své kočce nebo psovi dáváte, by nikdy neměly přesahovat doporučený denní kalorický příjem Vašeho mazlíčka. Pokud dáváte během dne značné množství pamlsků, nezapomeňte to zahrnout do svých výpočtů denního příjmu potravy. Doporučuje se, aby pamlsky netvořily více než 20 % kalorického příjmu Vašeho mazlíčka na celý den. Nejde jen o množství, ale také o kvalitu pamlsků. Vybírejte pamlsky z čistých a jednoduchých surovin, nejlépe z přírodních surovin.

Doporučeno pro líné psy:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Snažte se vést mazlíčka k aktivitě

I když je Vašemu domácímu mazlíčku nejpohodlnější lenošit na gauči, měli byste vždy během dne zahrnout určitou fyzickou aktivitu. Přimět línou kočku nebo psa pobíhat může být mnohem náročnější a pravděpodobně budete muset být kreativní. Mějte vždy po ruce skvělé hračky. Pokud jde o hračky a dobu hraní, každý domácí mazlíček může mít různé preference, takže svému psovi nebo kočce dejte na výběr. Při výběru hraček pro Vašeho mazlíčka vždy zvažte velikost a hmotnost hračky – příliš malá hračka může představovat nebezpečí udušení, zatímco příliš velký a těžký předmět může způsobit bolest, pokud se ji mazlíček pokusí zvednout

Další produkty pro méně aktivní psy:

Bestseller

349,00 Kč

1 549,00 Kč

Bestseller

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Hypoalergenní krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Obsahuje rostlinnou vlákninu a frukto-oligosacharidy na podporu trávení

999,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.