Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Anglický buldok

Mírný, klidný a skvělý s dětmi

Bulldog často označovaný jako britský buldok nebo anglický buldok, je středně velké plemeno psa. Buldoci jsou silně spojeni s britskou kulturou a jejich tvář je univerzálním symbolem odvahy a houževnatosti.

iconZemě původu: Anglie
iconKlasifikace FCI: Skupina 2, oddíl 2.1 Molossian: Mastiff typu # 149
iconTemperament: Poslušný, ochotný, přátelský, společenský
iconBarvy: Bílá, Plavá, Piebald, Plavá a bílá, Žíhaná a bílá, Červená a bílá, Červená žíhaná, Červená
iconHmotnost: Žena: 18–23 kg, Muž: 23–25 kg
iconVýška: Žena: 31–40 cm, Muž: 31–40 cm
iconDélka života: z 8 až 10 let

Anglický buldok štěňata

Přirozeným instinktem Bulldogs je podřídit se vůdci smečky - musíte si tuto pozici vytvořit co nejdříve. Včasná socializace vašeho buldoka zajistí v budoucnu správné chování s lidmi a jinými zvířaty. Toto psí plemeno miluje žvýkání, takže byste měli svému Bulldogu vždy poskytnout kvalitní žvýkací hračku, jako je Tugg Plus od firmy Husse, která je 100% přírodní a pomáhá při mechanickém čištění zubů. Buldoci rádi hrají přetahováním, což může být skvělý způsob, jak naučit vaše štěně na povel uvolnit vše, co má v ústech. Štěňata buldoků jsou docela aktivní jedlíci a mohou snadno přibírat na váze - vždy byste měli sledovat váhu svého štěněte. Vzhledem k tomu, že pro své rostoucí tělo potřebují relativně velké množství potravy, doporučuje se vložit doporučené množství potravy do několika menších jídel. Protože štěňata mají malé žaludky, je nejlepší volbou vysoce kvalitní krmivo, které je bohaté na živiny - protože menší objem krmiva poskytne vašemu štěně veškeré složky potřebné pro zdravý vývoj. Valp Plus bude skvěle fungovat pro štěňata tohoto plemene.

Bulldogova výživa

Vyvážená a vysoce kvalitní strava je zásadní pro zdraví vašeho psa a celkovou dobrou kondici. Vzhledem k tomu, že buldoci mají rádi jedlíky, mohou přibrat na váze poměrně rychle. Krmení ad libitum nemusí být u tohoto plemene nejlepším řešením - je lepší místo toho krmit psa dvěma jídly denně. Krmte vždy doporučená množství - poraďte se s veterinárním lékařem nebo postupujte podle doporučení ohledně množství potravin na obalu. Krmte krmivo odpovídající věku a velikosti vašeho psa. Pro dospělého Bulldog Husse Optimal bude vhodné krmivo zaměřené speciálně na středně velká plemena psů. Vzhledem k tomu, že Bulldogs rádi žvýkají, může jejich potřebu žvýkání pomoci dodávat žvýkacím pamlskům, jako jsou Tandrep Plus, Dental nebo Tugg Plus od Husse.

Doporučeno pro dospělé anglického buldoka:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Bulldog

Buldoci jsou středně velké plemeno psů s nezaměnitelnou tváří se zvrásněným obočím a volnou kůží. Navzdory kořenům návnady býků je toto plemeno skvělým společníkem, který vytváří obzvláště silné pouta s dětmi.

Genesis

Buldoci mají dlouhou historii, přičemž první zmínka pochází ze 17. století. Toto psí plemeno bylo široce používáno k návnadám na býky, a proto byla jeho část součástí „býka“. Výsledkem bylo, že buldoci vyvinuli podsaditá těla, mohutné hlavy a silné čelisti. Když Anglie v roce 1835 zakázala krevní sporty se zvířaty, začaly boje ve sklepech, což vedlo k překročení Bulldogů s různými typy teriérů, aby se dosáhlo živějšího a hbitějšího psa. Obdivovatelé buldoků poté zahájili proces přeměny tohoto plemene na společníka a zlepšili vzhled i charakter zvířete. V roce 1886 byl Bulldog uznán americkým Kennel Clubem. Od tohoto okamžiku se Bulldog stal jedním z nejpopulárnějších plemen psů, často vnímaných jako maskot. Bulldog je oficiální maskot námořní pěchoty Spojených států, přičemž mnoho základen má na místě svého vlastního maskota.

Vzhled

Bulldog je svalnatý, statný pes s vrásčitou tváří a výrazným vtlačeným nosem. Toto plemeno má široké hlavy se silně výrazným mandibulárním prognathismem, malé uši, které se skládají dovnitř a vytvářejí tvar známý jako „růžové ucho“. Mají tlusté kožní záhyby na obočí, které se nazývají lano nebo nos na jejich krátké tlamě, stejně jako visící rty a podkus. Buldoci mají také zavěšenou kůži pod krkem, široký hrudník, obzvláště široký postoj a pevné končetiny. Mají přirozeně krátký ocas, který je buď rovný, nebo šroubovaný. Toto plemeno má hladkou a krátkou srst, která může být červená, bílá, plavá nebo žíhaná.

Chování

Bulldogova dlouhá historie krvavých sportů vyžadovala, aby chovatelé pracovali na omezení nebo úplném odstranění agresivity, pro kterou bylo toto plemeno známé. Dnes jsou Bulldogové laskaví, ale odvážní s pacifistickým chováním. Jsou přátelští, trpěliví a oddaní, ale mohou být trochu tvrdohlaví. Vyrábějí skvělého rodinného mazlíčka, protože mají tendenci celkem dobře vycházet s dětmi nebo jinými domácími mazlíčky. Buldoci rádi potěší své majitele a měli by se jim dařit ve výcviku. Toto plemeno rád žvýká a hraje na přetahování, takže svému psovi dodejte správné hračky (hračka Husse Knot Toy může být skvělá pro přetahování), abyste tyto touhy uhasili. Buldoci by měli být většinou mírní a ocení jakoukoli relaxaci, kterou mohou získat se svým majitelem.

Požadavky

Díky své jemné povaze mohou buldoci někdy vypadat líní. Vyžadují mírné cvičení, které jim pomůže zůstat upravené a zdravé. Díky tomu by Bulldogs neměl být přetahován k namáhavým cvičením, protože díky jejich krátké tlamě jsou náchylní k dýchacím a dýchacím potížím. Toto plemeno nedělá dobře v extrémních teplotách, horkých i chladných. Během léta by měly být uchovávány při mírných teplotách. V extrémních povětrnostních podmínkách se doporučuje cvičit psa doma v klimatizované místnosti. Buldoci jsou náchylní k brachycefalickému obstrukčnímu syndromu dýchacích cest, který z nich dělá těžké dýchání a hlasité chrápání.

Denní péče

Pravidelné čištění je pro vašeho Bulldog nutností. Kožní záhyby by měly být vyšetřovány každý den, aby se zabránilo infekcím, a čištěny alespoň každý druhý den jemným mýdlem a důkladným vysušením. Pokud má váš buldok přirozeně zvlněný ocas, nezapomeňte jej pravidelně kontrolovat, v případě potřeby jej očistěte a naneste mast. Kartáčujte Bulldog 2 až 3krát týdně měkkým kartáčem a koupejte se každé 1 až 2 měsíce, abyste udrželi zdravou pokožku a srst. Kožní záhyby buldoka je třeba po koupání dobře vysušit, aby se zabránilo infekcím, protože teplé a vlhké prostředí podporuje růst kvasinek.

Perfektní produkty pro anglického buldoka

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.