Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Svatý Bernard

Mohutný pes s mohutným srdcem

St. Bernard je velké psí plemeno ze skupiny molosských plemen horských psů. Původně vyšlechtěný jako záchranářský pes, v současné době jsou dospělí psi tohoto plemene příliš těžcí na to, aby pracovali v této oblasti. Psi svatého Bernarda jsou považováni za jedno z nejtěžších plemen psů.

icon

Země původu:

Švýcarsko
icon

Klasifikace FCI:

Skupina II, oddíl 2.2
icon

Temperament:

přátelský, živý, jemný, klidný, opatrný
icon

Barvy:

červená a bílá, rezavá, hnědá
icon

Hmotnost:

od 60 do více než 100 kg
icon

Výška:

Muž: 70–90 cm, Žena: 65–80 cm
icon

Délka života:

od 8 až 10 let

Štěňata svatého Bernarda

St. Bernard je plemeno inteligentních psů, takže výcvik by neměl představovat žádné výzvy. Vzhledem k velikosti dospělých psů tohoto plemene je časná socializace nutností, takže se váš pes může naučit, jak se chovat kolem lidí a jiných, zejména menších zvířat. Štěňata svatého Bernarda mohou projevit určitou nezávislost, ale obvykle jsou rádi, že mohou pracovat se svými majiteli. Klíčem k úspěchu při výcviku se štěňaty St. Bernard je vytvoření těsného pouta s vaším psem. Jakmile může štěně sv. Bernarda plně důvěřovat majiteli, rád s majitelem bude spolupracovat. Během výcviku štěňat svatého Bernarda buďte důslední, ale jemní. Od samého začátku trénujte svého psa, aby zabránil jakémukoli tahání - s malým štěnětem to nemusí být příliš velký problém, ale mějte na paměti, jak velký je dospělý pes St. Bernard. St. Bernard je považován za obří psí plemeno, dieta, která podpoří zdravý vývoj vašeho psa a poskytne další společnou podporu, je tedy nezbytná. Valp Maxi je skvělé suché krmivo pro štěňata, protože je kompletní stravou se všemi potřebnými živinami.

Výživa svatého Bernarda

Dospělý pes St. Bernard může vážit více než 100 kg a udržení optimální hmotnosti je klíčovým faktorem pohody a zdraví vašeho psa. Krmte svého psa doporučenými porcemi a stanovte plán krmení. St. Bernard je plemeno náchylné k žaludečním volvulusům, takže psi tohoto plemene by měli vždy jíst v klidu. Nezapomeňte svému psovi dát čas na odpočinek po jídle, než si zahrajete nebo zacvičíte se svým psím kamarádem. Pokud váš pes často zažívá žaludeční volvulus, můžete vyměnit běžnou misku za misku s pomalým krmením. Svatý Bernard jako obří psí plemeno vyžaduje dietu, která podpoří klouby. Formule obohacená o glukosamin a chondroitin ve stravě vašeho psa může napomoci správnému fungování kloubů.

Doporučeno pro dospělé Svatý Bernard:

Prima Plus | granulované krmivo pro psy, kteří snadno přibírají na váze

Kompletní krmivo z kuřecího masa, ideální pro dospělé psy, kteří mají méně pohybu. Obsahuje L-carnitin na spalování tuku, naopak neobsahuje barviva, konzervační látky, sóju ani mléčné výrobky. Krmivo je konzervováno vitamínem C, který udržuje hodnotu vitamínů v krmivu.
l_carnitine
L-Karnitin
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 22.5% (60% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 10.0%
Podívejte se

Sensitive Digest | Granulované krmivo pro psy s citlivým zažíváním

Sensitive Digest je superprémiové krmivo vyrobené z vysoce stravitelných ingrediencí jako je jehněčí maso a rýže. Vhodné pro psy s citlivým zažíváním. Pravděpodobnost vzniku alergie je podstatně nižší než u běžných krmiv. Neobsahuje konzervační látky a barviva.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergenní
Velikost plemene: Malé plemena psů , střední plemena psů
Bílkoviny: 23.0% (72.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Popis

Často se říká, že psi sv. Bernarda mají srdce tak masivní jako oni. Psi tohoto plemene, navzdory své velikosti, mohou být opravdu jemní a klidní. St. Bernards je skvělým rodinným a společenským psem.

Původ

Původ tohoto plemene je svázán se slavným hospicem Velkého průsmyku svatého Bernarda na italsko-švýcarské hranici. Mniši, kteří žili v hospici, odchovali záchranného psa připomínajícího psy sv. Bernarda ze 17. století. Svatý Bernard jako záchranářský pes zachránil stovky, ne -li tisíce životů. Jedním z nejznámějších případů byla záchrana psa jménem Barry. Tento pes žil v letech 1800 až 1812 a je známý tím, že zachránil skupinu 40 lidí z laviny. Ačkoli příběh proslavil psy St. Bernard po celém světě, příběh stejně jako geneza plemene zůstává nepotvrzen. V průběhu let se typ plemene vyvíjel a slavní záchranáři se stali příliš těžkými a masivními, aby zachránili lidi pohřbené pod sněhem.

Vzhled

Poznáte, že máte co do činění se svatobernardským psem, nejen podle velikosti zvířete, ale podle barvy srsti. Kabát svatého Bernarda je obvykle tříbarevný, těžký na hnědé a měděné s bílým břichem, hrudníkem, tlapami a částmi tlamy. Svatý Bernard má mohutnou hlavu, širokou tlamu s výraznými tlapami a trojúhelníkové uši visící po stranách hlavy. Svatý Bernard má hluboký hrudník, silné nohy s velkými tlapami a dlouhý, chlupatý ocas.

Chování

Svatí Bernardi jsou známí svou jemnou povahou. Navzdory své velikosti jsou skvělým rodinným společníkem, protože vědí, jak být k dětem něžní. Vždy však buďte opatrní, kdykoli si váš St. Bernard hraje s vašimi nejmladšími členy rodiny. Svatí Bernardi jsou velmi klidní a shromažďovaní psi, které nelze snadno obtěžovat. Psi tohoto plemene jsou považováni za velmi citlivé a společenské - neradi se drží dál od svých majitelů a přestože skvěle fungují jako hlídací psi, nikdy by neměli žít v kotci daleko od své rodiny.

Požadavky

St. Bernard jako zástupce obřích plemen psů potřebuje spoustu dostupného životního prostoru. Psi této velikosti nejsou vhodní jako společníci v malých bytech. Aby měl váš pes dostatek fyzické aktivity po celý den, vezměte ho na dlouhé procházky.

Denní péče

Svého Bernarda pravidelně kartáčujte a kontrolujte hygienu jeho očí, abyste zastavili případné změny a patologie. St. Bernards produkuje spoustu slin, takže buďte připraveni na neustálé čištění a skvrny na vašem nábytku, koberci a podlahách. Po dlouhých procházkách nezapomeňte pečovat o tlapky svého psa - na podložky prstů můžete svému psovi nanést zvlhčující balzám.

Perfektní produkty pro Svatý Bernard

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.