Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Bernský salašnický pes

Společenský pastevecký pes

Bernští salašničtí psi jsou plemeno velkých psů ve švýcarské horské a kravské honbě. Psi tohoto plemene mají vynikající paměť a ohromující intelektuální potenciál.

icon

Země původu:

Švýcarsko
icon

Klasifikace FCI:

Skupina II, oddíl 3, švýcarští salašničtí psi
icon

Temperament:

láskyplný, loajální, inteligentní, důvěřivý
icon

Barvy:

pálená černá
icon

Hmotnost:

Muž: 38–50 kg, Žena: 36–48 kg
icon

Výška:

Muž: 64–70 cm, Žena: 58–66 cm
icon

Životnost:

od 6 do 8 let

Štěňata bernského salašnického psa

Bernský salašnický pes je plemeno inteligentních a ochotných pracovních psů. Štěňata bernského salašnického psa jsou plná energie a nemají rádi stagnaci, takže se rádi zúčastní jakéhokoli druhu činnosti, na kterou si vzpomenete. Psi tohoto plemene se obvykle rychle učí, ale při výcviku se štěňaty bernských salašnických psů je nutná určitá dávka důslednosti. Nezapomínejte při tréninku na vhodnou motivaci - chutné psí pamlsky mohou být skvělým způsobem, jak povzbudit vašeho psa k práci a jsou také úžasnou odměnou. Pamatujte, že vaše štěně potřebuje správnou socializaci, aby se mohlo naučit, jak se chovat k ostatním lidem a zvířatům. Bernští salašničtí psi jsou velké psí plemeno, takže od začátku můžete svému psovi dát dietu s glukosaminem a chondroitinem, která podpoří klouby vašeho psa.

Výživa bernského salašnického psa

Bernský salašnický pes je plemeno velkých a aktivních psů. Proto tito psi vyžadují vhodnou dietu. Psi nebo velká plemena potřebují jídlo, které jim poskytne všechny živiny a také adekvátní úroveň energie. Strava, která podpoří zdraví kloubů vašeho psa, je u psů velkých plemen nesmírně důležitá. Bernští salašničtí psi jsou poněkud náchylní k dysplazii kyčle, takže volba stravy obohacené o glukosamin a chondroitin může být skvělou volbou. Bernští salašničtí psi jsou známí svou obrovskou chutí k jídlu. Neschopnost ovládat porce vašeho psa může vést k nadváze nebo obezitě. Dávejte pozor na to, kolik svačinek a pamlsků dáváte svému psovi po celý den.

Doporučeno pro dospělé bernské salašnické psy:

Prima Plus | granulované krmivo pro psy, kteří snadno přibírají na váze

Kompletní krmivo z kuřecího masa, ideální pro dospělé psy, kteří mají méně pohybu. Obsahuje L-carnitin na spalování tuku, naopak neobsahuje barviva, konzervační látky, sóju ani mléčné výrobky. Krmivo je konzervováno vitamínem C, který udržuje hodnotu vitamínů v krmivu.
l_carnitine
L-Karnitin
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 22.5% (60% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 10.0%
Podívejte se

Sensitive Digest | Granulované krmivo pro psy s citlivým zažíváním

Sensitive Digest je superprémiové krmivo vyrobené z vysoce stravitelných ingrediencí jako je jehněčí maso a rýže. Vhodné pro psy s citlivým zažíváním. Pravděpodobnost vzniku alergie je podstatně nižší než u běžných krmiv. Neobsahuje konzervační látky a barviva.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergenní
Velikost plemene: Malé plemena psů , střední plemena psů
Bílkoviny: 23.0% (72.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Popis

Bernský salašnický pes je velké psí plemeno, které po mnoho let pracuje jako strážní bohové a pastevečtí psi po celém Švýcarsku. Psi tohoto plemene se mohou ke svým majitelům připoutat a oddělit se od lidí mohou být trochu na hraně.

Původ

Předci bernských salašnických psů se domnívají, že je přivezli do Švýcarska římské legie. Ačkoli archeologické nálezy z druhého desetiletí 20. století poukazují na to, že bernští salašničtí psi byli ve Švýcarsku přítomni ještě před Římany. Psi tohoto plemene se běžně používali jako pastevci. S expanzí sýrařského průmyslu ve Švýcarsku byli bernští salašničtí psi často využíváni k tažení těžkých vozíků naložených mlékem. Jak se st. Bernardští psi stali populárnějšími, populace bernských salašnických psů se zmenšovala. První chovatelé bernských salašnických psů se objevili někdy mezi 19. a 20. stoletím. V roce 1902 bylo plemeno poprvé představeno na výstavě. O pět let později byl vytvořen první standard plemene.

Vzhled

Bernští salašničtí psi jsou poměrně svalnatí a pevní. Psi tohoto plemene jsou masivní, ale ne pomalí. Bernští salašničtí psi mají dlouhou a lesklou srst, někdy mírně zvlněnou. Psi tohoto plemene mají velké a silné hlavy s velkou tlamou, která svírá s lebkou téměř dokonalý úhel 90 stupňů. Mají uši vysoko nasazené na hlavě, trojúhelníkového tvaru a přiléhající k hlavě. Bernští salašničtí psi mají silné, svalnaté nohy, ocas a zadní část zadních končetin jsou porostlé hustými, nádhernými chlupy.

Chování

Bernští salašničtí psi jsou dobře vychovaní a přátelští špičáci. Mladší psi tohoto plemene mohou být o něco impulzivnější, ale s věkem se stávají velmi klidnými a sebranými společníky. Mají tendenci být silně připoutaní ke svým majitelům a neradi zůstávají příliš dlouho sami. Psi tohoto plemene jsou velmi inteligentní, rychle se učí a jsou vždy připraveni pracovat. Bernští salašničtí psi jsou trpěliví a chápaví a jsou skvělými společníky pro děti jakéhokoli věku. Vyžadují značnou fyzickou aktivitu. Příliš mnoho energie u bernských salašnických psů může vést k ničivému chování kolem domu.

Požadavky

Mladí bernští salašničtí psi si mohou zkusit vytáhnout vodítko na procházkách. Pořiďte svému psovi pevný obojek a vodítko. Snažte se vyhnout zářivě barevným látkovým obojkům, protože mohou zbarvit srst na krku vašeho psa. Bernští salašničtí psi potřebují trvanlivé a správně velké hračky - vyhýbejte se menším předmětům, protože váš pes je může snadno polknout nebo se udusit.

Denní péče

Dlouhý kabát bernských salašnických psů vyžaduje týdenní kartáčování. Během sezony můžete dokonce přejít na každodenní kartáčování. Celé kartáčování se zaměřuje na delší srst na nohou, ocasu a uších vašeho psa, která se mnohem snáze zamotá než zbytek srsti. Dejte svému Bernese koupel, až uvidíte nebo ucítíte, že je špinavý. Vzhledem k tomu, že bernští salašničtí psi milují fyzickou aktivitu, nezapomeňte na špičky svého psa aplikovat zvlhčující balzám.

Perfektní produkty pro bernského salašnického psa:

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.