Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Mops

Mírný, klidný a skvělý s dětmi

Pug je malé, ale svalnaté plemeno psů se zřetelnou vrásčitou tváří a krátkou tlamou, díky nimž jsou tito psi schopni výrazů obličeje téměř podobných člověku. Tito milující psi, kdysi společníci čínských císařů, vycházejí skvěle s lidmi všech věkových skupin a cítí se pohodlně jako jediný mazlíček nebo v smečce.

iconZemě původu: Čína
iconKlasifikace FCI: Skupina 9, oddíl 11 Malí molossoidní psi # 253
iconTemperament: Poslušný, okouzlující, chytrý, tvrdohlavý, společenský, hravý, tichý, pozorný
iconBarvy: Černá, plavá, stříbrná, meruňková
iconHmotnost: 6,4 - 8,2 kg
iconVýška: Muži: 30 cm, ženy: 25 cm
iconDélka života: z 12 až 15 let

Mops štěňata

Panuje všeobecná mylná představa, že mopslíci nejsou nejjasnější psi, a proto je těžké je vycvičit. Naopak, Pugs jsou docela chytré plemeno psů, ale může být pro ně těžké soustředit se na úkoly nebo trénink. Nejlepší je trénovat štěňata zábavným a poutavým způsobem a během tréninku se svým štěňátkem Pug mějte vždy po ruce pamlsky. Bravo občerstvení z řady Husse jsou měkké a lze je snadno rozbít na menší kousky a budou skvěle fungovat jako tréninkové pochoutky. Pro vaše malá štěňata Pug je nejlepší krmit dietu zaměřenou konkrétně na malé psy, jako je Valp Mini. Vzhledem k tomu, že Pugs jsou psí plemeno náchylné k obezitě, musíte sledovat příjem potravy vašeho psa od prvních dnů. Nezapomeňte do denního příjmu kalorií vašeho psa zahrnout jakékoli občerstvení a pochoutky a krmte pouze doporučené množství pro konkrétní váhu vašeho psa.

Pugova výživa

Vzhledem k tomu, že Pugs jsou plemeno náchylné k obezitě, musíte sledovat spotřebu a hmotnost kalorií vašeho psa. Kdykoli dáte svému Pugovi nějaké občerstvení a lahůdky, nezapomeňte to zahrnout do výpočtu spotřeby kalorií vašeho psa a odpovídajícím způsobem snížit množství suchého nebo mokrého jídla. Protože Pugs jsou malé plemeno psů, měli by být krmení dietou vyrobenou speciálně pro psa jejich velikosti, takže Optimal Mini z řady Husse bude tou nejlepší možnou volbou pro vašeho Puga. Vzhledem k tomu, že toto plemeno je známé tím, že vede sedavý život a je dokonce trochu líné, můžete zaznamenat, že váš pes přibírá na váze poměrně rychle. Optimální světlo, suché krmivo Husse vyvinuté pro psy s nadváhou, může pomoci urychlit proces hubnutí a dostat vašeho Puga zpět do nejlepšího tvaru.

Doporučeno pro dospělé mopslíky:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Pug

Tento malý, ale pevný pes s krátkou tlamou a vrásčitým obličejem, který je schopen lidského výrazu, se nemůže mýlit s žádným jiným plemenem psů. Mopslíci mají čtvercová těla, hluboké hrudníky, dobře osvalený tvar a pevně stočené ocasy.

Genesis

Mops je starodávné plemeno a jeho původ lze vysledovat až 2000 let. Čínští císaři měli velmi rádi plemena psích hraček s plochým obličejem, jako jsou Pekingese, Shih Tzu a Pug. Všichni byli chováni jako mazlíčci pro císaře, jeho rodinu a členy dvora. Zpočátku byli Pugové považováni za poklad a šťastní cizinci je mohli získat pouze jako dary. V 15. století přivezli mopslíky do Evropy holandští obchodníci. Předpokládá se, že Pug se stal maskotem Holland's House of Orange, když pes tohoto plemene varoval Prince of Orange před útokem španělských vojsk. S příchodem Williama a Marie z Oranžského do Anglie přišli jejich mopslíci, kteří se stali populární mezi britským národem.

Vzhled

Nejvýraznějším rysem Puga je rozhodně vrásčitá tvář plemene s velkými, jiskřivými očima a zvrásněným obočím, které dávají psovi řadu výrazů podobných výrazům člověka. Dolní zuby tohoto plemene obvykle vyčnívají dále než horní, což vede k viditelnému podkusu. Mopslíci mají krátké a ploché tlamy a uši ve tvaru knoflíku nebo růže, které jsou ve světlejších barvách srsti černé. Toto plemeno má krátkou a lesklou srst, která může být buď meruňková, meruňková plavá, stříbrná plavá nebo černá. Mopslíci mají poměrně svalnatou postavu a kompaktní tvar. Jejich ocasy se pevně kroutí přes bok.

Chování

Pugs mají typicky okouzlující osobnost a vytvářejí ohromující rodinné psy, protože mají tendenci dobře vycházet s dětmi. Tito psi milují pozornost a touží po náklonnosti svých majitelů. Mopslíci jsou známí tím, že sledují své lidi po celém domě, protože jsou zvědaví a chtějí se účastnit čehokoli, co se děje kolem domu. Obvykle jsou velmi intuitivní a citliví na náladu svých majitelů a touží potěšit. Toto plemeno se může snadno přizpůsobit potřebám své rodiny a v případě potřeby se stát poslušnějším. Mohou dokonce vypadat líní, protože rádi stráví spoustu času zdřímnutím. Mopslíci mohou být někdy silní, ale jen zřídka agresivní.

Požadavky

Díky krátkým tlamám mohou mopslíci mít určité potíže s dýcháním a regulací tělesné teploty. S ohledem na to se Pugs bude cítit nejpohodlněji při mírných teplotách. V letních měsících snižte vystavení mopsů přímému slunečnímu světlu a teplu na minimum a nevystavujte mopslíka žádnému namáhavému cvičení. Jejich krátké čenichy a výrazné hřebeny obočí je činí velmi náchylnými k poranění očí, takže pokud má váš Pug možnost hrát si s jinými psy nebo zvířaty, nikdy je nenechávejte bez dozoru.

Denní péče

Vzhledem k tomu, že mopslíci mají krátkou, hladkou a lesklou srst, vyžadují minimální údržbu - postačí týdenní kartáčování. Na druhé straně mají Pugs na tvářích mnoho vrásek a potřebují pravidelné čištění kožních záhybů, aby se zabránilo podráždění a infekcím. Nejlepší je koupat vašeho Puga pouze tehdy, když je váš pes obzvlášť špinavý nebo špatně páchnoucí. Kromě toho by jejich nehty měly být pravidelně upravovány, protože delší nehty mohou ublížit tlapám vašeho psa.

Perfektní produkty pro Mops

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.