Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Německá doga

Nejklidnější ze psů molossoidního typu.

Německá doga je nejpřátelštější mezi psy molossoidního typu. Toto plemeno nereaguje dobře na izolaci a vyžaduje velkou pozornost. Nikdy by neměli být chováni ve venkovní chovatelské stanici, kde během dne nemohou vidět své majitele.

iconZemě původu: Německo
iconKlasifikace FCI: Skupina II, oddíl 2.1, mollosian
iconTemperament: loajální, sebevědomý, přátelský, milující, jemný
iconBarvy: černá, žlutá, modrá nebo harlekýnské zbarvení
iconHmotnost: Psi: 54–90 kg, Feny: 45–59 kg,
iconVýška: Psi: 76–86 cm, Feny: 71–81 cm
iconOčekávaná délka života: od 8 až 10 let

Štěňata německé dogy

Dogy jsou velmi chytré a můžete je naučit prakticky cokoli. Při výcviku hraje zásadní roli vazba na jejich majitele –⁠ pokud se štěně cítí připoutané ke svému pánovi, bude více motivováno ke spolupráci. Nezapomeňte na správnou motivaci –⁠ pravidelné chválení a chutné odměny povzbudí i ta nejodolnější štěňata. Buďte důslední, trpěliví a vždy odměňte i ten nejmenší pokrok. Štěňata německé dogy vyžadují častou socializaci, která je naučí, jak se chovat v blízkosti jiných zvířat. Během prvního roku štěňata procházejí fází rychlých fyzických změn a v tomto procesu hraje důležitou roli správná strava. Valp Maxi je kompletní receptura pro štěňata velkých a obřích plemen –⁠ společná podpora poskytne stravu obohacenou o glukosamin a chondroitin.

Výživa německé dogy

Německá doga je plemeno, které je poněkud náchylné k dilataci žaludku –⁠ volvulus. Kvůli tomu by měly být krmeny vždy v klidu a nikdy by neměly cvičit hned po jídle. Velká a obří plemena psů mají sklon k rychlému růstu a s tím souvisejícími zdravotními riziky, takže strava s přidaným glukosaminem a chondroitinem poskytne kloubům vašeho psa potřebnou podporu. Pro svou dogu vyberte krmivo určené pro velká a obří plemena –⁠ tato strava dodá dostatek energie a všechny potřebné živiny na každý den. Německé dogy mají tendenci rychlejšího stárnutí než jiná plemena. Odhaduje se, že se stanou geriatrickými již kolem 7. roku života. V tomto okamžiku se doporučuje změnit stravu vašeho psa na vzorec zaměřený pro starší psy –⁠ snížené množství tuků výrazně usnadní správu hmotnosti.

Doporučeno pro dospělé německé dogy:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis německé dogy

Ačkoli je německá doga úžasným hlídacím psem, nikdy by toto plemeno nemělo být drženo dál od svého pána. Je totiž velmi společenské a rádo stráví celý den se v blízkosti svého majitele.

Původ

V 16. století dováželi šlechtici evropských zemí dlouhonohé psy z Anglie, kteří byli kříženci anglického mastifa a irského vlkodava. Tehdy neměli psi status plemene nebo dokonce konkrétní název, ale pouze výraz „anglický pes“. Tímto způsobem se anglický výraz „dog“ stal populárním také v Německu a ve Francii, kde od počátku 17. století chovali dlouhosrsté molosery. V 19. století měl předek německé dogy několik různých jmen, ale v každém z nich chtěli němečtí chovatelé zdůraznit jejich roli ve vývoji plemene. Toto plemeno bylo oficiálně pojmenováno v roce 1888.

Vzhled

Poznávacím znamením německé dogy je zcela jistě jeho velikost. Dospělí psi mohou v kohoutku dorůst až do výšky 90 cm a vážit až 90 kg, mají dlouhé nohy a štíhlá, ale pevná těla. Jejich hlava je podlouhlá a poměrně štíhlá, tlama je obdélníková s viditelnými pysky a širokými čelistmi. Německá doga má uši posazené vysoko na hlavě. Tohoto plemeno se řadí mezi krátkosrsté. Srst je zcela plochá a vytváří hedvábný lesklý povrch a obvykle má černé, žluté, modré nebo harlekýnské zbarvení. S každou barvou srsti je nos německé dogy černý.

Chování

Velcí dáni jsou přátelští a silně se váží ke svým majitelům. Nemají rádi, když zůstávají sami. I když jsou velké daně masivní, jsou velmi jemné a klidné. Vědí, jak se chovat kolem menších zvířat a dětí, ale měli byste je vždy sledovat - mohou způsobit škodu jednoduše vrtěním jejich silných ocasů. Velcí dani nemají rychle ztrácet nervy, ale nikdy byste neměli zkoušet hranice svého psa. Velké dány mohou být rezervovány vůči cizím lidem, takže vytvářejí skvělého hlídacího psa.

Požadavek

Velké danes dosáhnou své plné zralosti kolem 3 let. Do té doby, přestože jsou obrovské, působí jako energické štěně a někdy mohou zapomenout, jak silní jsou. Během energické hry si mohou ublížit, proto věnujte zvláštní pozornost. U tohoto plemene mohou často docházet k problémům s očima a ušima - udržujte je v původním stavu, abyste zabránili jakýmkoli infekcím.

Denní péče

Německá doga se snadno udržuje. Pokud se zašpiní, můžete psa jen otřít ručníkem nebo gumovou rukavicí. Krátký kabát lze kartáčovat jednou týdně. Během období vylučování můžete svého psa čistit častěji. Velké slečny si užívají dlouhé procházky - nezapomeňte si zvlhčit špičky. Udržujte oči a uši svého psa čisté - to pomůže předcházet zánětu.

Perfektní produkty pro německé dogy

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.