Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Německý ovčák

Inteligentní a poslušný, vhodný pro mnoho druhů práce

Německý ovčák je plemeno psa střední až velké velikosti, které se poprvé objevilo v Německu. V průběhu let se němečtí ovčáci stali populární pro mnoho druhů prací, od herectví po vojenské práce. Němečtí ovčáci jsou velmi vhodní pro soutěžení na výstavách, zkouškách atd.

iconZemě původu:

Německo

iconKlasifikace FCI:

Skupina 1 pastevečtí psi, sekce 1 ovčáčtí psi #166 #166a (dlouhosrstí) #166b (krátkosrstí)

iconTemperament:

Poslušný, Inteligentní, Varovný, Zvědavý, Loajální, Sebejistý, Bdělý, Odvážný

iconBarvy:

Černá, černá s pálením, sobolí, červená a černá, šedá, černá a stříbrná

iconHmotnost:

Muži: 30–40 kg, Ženy: 22–32 kg

iconVýška:

Muži: 60–65 cm, ženy: 55–60 cm

iconDélka života:

od 9 do 13 let

Štěňata německého ovčáka

Psi německého ovčáka jsou smečka. Potřebují přísného vůdce, který jim poskytne vedení. Německý ovčák je společenské zvíře, je nezbytné ho vycvičit, aby se stýkal s ostatními lidmi a zvířaty. Dávejte příkazy pouze jednou a buďte ve svých akcích konzistentní. Odměňte dobré chování a buďte trpěliví se svým psem. Poskytněte svému psovi potřebnou duševní a fyzickou stimulaci, abyste zajistili zdravý vývoj. Němečtí ovčáci jsou geneticky náchylní k dysplazii kyčelního kloubu - ortopedickému stavu, který je výsledkem abnormálního vývoje kyčelního kloubu. ICHS může způsobit bolest, zánět nebo dokonce osteoartritidu kloubu. Existuje velká šance na prevenci stavu omezením množství skoků a drsné hry a udržováním štěňat na zdravé stravě.

Výživa německého ovčáka

Protože němečtí ovčáci jsou náchylní k různým poruchám kostry, je pro zajištění správného růstu a zdraví zvířete nezbytná vyvážená strava. Němečtí ovčáci by měli být krmení stravou určenou pro velká plemena (např. Optimal Giant v sortimentu Husse), ale je důležité sledovat hladinu energie ve všech fázích růstu. Hladiny vápníku a fosforu musí být správně vyváženy, protože významně ovlivňují kostní systém. Doplnění omega-3 a omega-6 mastných kyselinmůže pomoci při snižování příznaků osteoartrózy u německých ovčáků. Doplňky obsahující chondroitin a glukosamin mohou být prospěšné pro podporu kosterních stavů tohoto plemene (Artro Plus z našeho sortimentu).

Doporučeno pro dospělého německého ovčáka:

Sensitive Digest Giant, 12,5 kg | Hypoalergenní granule s jehněčím masem a rýži pro velká plemena s citlivým zažíváním

Sensitive Digest Giant je delikátní hypoalergenní krmivo na bázi jehněčího masa a rýže určené pro dospělé psy obřích plemen. Přidaný glukosamin a chondroitin příznivě ovlivňuje dobrou funkci kloubů a taurin příznivě ovlivňuje činnost srdečního svalu, a proto je důležitou součástí výživy psů obřích plemen.
hypo_allergenic
Hypoalergenní
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Velká plemena psů
Bílkoviny: 24.0% (73.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Podrobný popis německého ovčáka

Německý ovčák je klasifikován jako střední až velký pes. U tohoto konkrétního plemene je standardní kohoutková výška přibližně 60 cm. Němečtí ovčáci jsou silní a svalnatí a obvykle jsou delší, než jsou vysokí. Na tyto silné a inteligentní psy lze pohlížet jako na pomoc se zdravotním postižením nebo na policejní nebo vojenské role.

Genesis

Na počátku 19. století byl německý ovčák vyvinut jako pastevecký pes pro pasení ovcí po celém Německu. Předpokládá se, že k vytvoření moderního německého ovčáka bylo v roce 1899 použito několik různých evropských typů pasteveckých psů. Používané běžně německými vojáky, získaly popularitu po celé Evropě. Po skončení první světové války získalo toto plemeno mezinárodní uznání.

Vzhled

Toto plemeno má dlouhou tlamu, černý nos a silné čelisti. Uši jsou velké, špičaté a stojí přímo vzhůru. Německý ovčák má dlouhý krk a hustý dlouhý ocas. Srst je hustá se silnou podsadou. Kožešina může být udržována na střední nebo dlouhé délce, obě varianty jsou přijatelné. Obvykle jsou vidět černé s pálením nebo černé a červené kombinace barev kožešin. Ve většině barevných variant je černá maska.

Chování

Německý ovčák je plemeno charakteristické především svou inteligencí. Toto plemeno je ochotné se učit a má silnou potřebu mít smysl. Německý ovčák je zvědavý, ale zároveň opatrný vůči cizím lidem, což je ideální pro strážní účely. Loajální a sociální, se mohou stát přehnaně ochrannými vůči svému území a rodině, pokud nebudou správně socializováni jako štěňata. Německý ovčák je díky své poslušnosti vhodný pro učení dovedností a mnoho druhů výcviku, což z něj dělá vynikajícího pracovního psa.

Požadavky

Jako plemeno vyvinuté jako pracovní zvíře vyžadují němečtí ovčáci hodně fyzické stimulace. Jelikož němečtí ovčáci jsou náchylní k různým poruchám kostry, je třeba se vyvarovat nadměrného množství skoků. Správná výživa je klíčovým prvkem při udržování dobrého zdraví psů tohoto plemene.

Denní péče

Hustá srst německého ovčáka vyžaduje čištění kartáčů nejméně dvakrát týdně nebo každý den během těžké sezóny vylučování na jaře a na podzim. Pomůže to omezit vylučování a potenciální rozcuchání srsti. V teplejších měsících pravidelně kontrolujte výskyt blech a klíšťat. Stejně jako většina psů nemusí být německý ovčák koupán více než několikrát za rok. Vzhledem k tomu, že toto plemeno má obzvláště silnou srst, může sušení trvat několik hodin. Nezapomeňte nikdy mokrou srst svého psa.

Perfektní produkty pro německého ovčáka

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.