Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Pomeranian

Oblíbený z mnoha královských v historii

Pomeranian je malé plemeno psů typu Spitz, pocházející z větších německých špiců. Toto plemeno bylo v historii popularizováno mnoha královskými majiteli.

iconZemě původu: Polsko a Německo (Pomořany)
iconKlasifikace FCI: Špic skupiny 5 a primitivní psi, oddíl 4 European Spitz # 97e
iconTemperament: Přátelský, hravý, výstražný, živý, extrovertní
iconBarvy: Bílá, černá, oranžová, krémová
iconHmotnost: Ženy: 1,4 až 3,2 kg, muži: 1,4 až 3,2 kg
iconVýška: Žena: 18 až 30 cm, Muž: 18-30 cm
iconDélka života: z 12 až 16 let

Pomeranian štěňata

Ačkoli Pomeranians jsou obecně přátelské plemeno psů, mohou být někdy agresivní vůči jiným psům nebo lidem. Toto ostražité plemeno psa si je dobře vědomo změn v prostředí a často na ně štěká. Pomeranians jsou také poněkud teritoriální a mohou štěkat na jakýkoli vnější hluk. U těchto dvou chování se může vyvinout návyk nadměrného štěkání, proto se na ně během výcviku štěněte doporučuje zaměřit pozornost. Pomeranians rádi jsou v centru pozornosti, a proto by měli být dobře vyškoleni a správně socializováni. Jinak se mohou stát dominantními a tvrdohlavými. Mnoho Pomeranian majitelé nevěří, že je nutné získat respekt tak malého psa, ale Poms může být panovačný u svého majitele, když vás nevidí jako vůdce smečky. Jako malé plemeno mají Pomeranians menší měchýře, takže bude močit častěji než ostatní psi. Cvičení nočník Pomeranianovo štěně bude vyžadovat zvláštní pozornost. Pomeranians jsou docela energické plemeno psů, takže strava s vyšším obsahem tuků a bílkovin zajistí správný vývoj a růst. Zde se doporučuje Valp Mini z řady Husse.

Pomeranianova výživa

Pomeranians mají tendenci být docela energičtí, a proto pravděpodobně zhubnou poměrně rychle, proto se doporučuje krmení stravou s vysokým obsahem tuků a bílkovin. Optimal Mini z řady Husse by měl splňovat všechny stravovací potřeby tohoto plemene. Starší Pomeranians jsou náchylní k zubnímu kazu a následné ztrátě zubů, takže přechod na mokré jídlo (zejména druh Pate z řady Husse) může být pro toto plemeno psa prospěšný. Pomeranians může vyvinout různé kožní podmínky, proto může strava se správnou rovnováhou omega-3 a omega-6 mastných kyselin nebo doplňky obsahující tyto (jako Husse Laxolja) tyto problémy poněkud zmírnit.

Doporučeno pro dospělé Pomeranian:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Pomeranian

Pomeranian je malé plemeno hraček z genetické rodiny Spitzů. Předpokládá se, že toto plemeno má jednu z nejmenších průměrných velikostí vrhu a ne více než 3 štěňata na vrh.

Genesis

Dnešní předkové Pomeranian byli větší pracovní psi typu Spitz. Původně přivezl do Anglie in 1767 Queen Charlotte, menší odrůda byla později popularizována Queen Victoria. Její zvlášť malý Pomeranian vážící kolem 5,4 kg rychle vytvořilo poptávku po malých Poms, které dnes známe. Během vlády královny Viktorie se údajně zmenšila velikost pomeranského plemene o 50%. Mezi královské vlastníky Pomeranians v tomto časovém období byli: Napoleon I. z Francie a anglický král Jiří IV. Dva Pomeranians byli mezi jedinými třemi psy, kteří přežili potopení RMS Titanic v roce 1912.

Vzhled

Pomeranians jsou malí, kompaktní a robustní psi malé velikosti s nadýchanou a texturou dvojitou srstí. Jejich srst tvoří charakteristický límec u krku. Pomeranians výška v kohoutku je obvykle kolem20–36 cm. Toto plemeno má ocas načechraný a vysoko nasazený na zadku. Mají takzvanou liščí tvář, což je oficiální typ, který odpovídá standardu plemene. Pomeranians mají malé trojúhelníkové uši, které stojí přímo nahoru. Toto plemeno může mít širokou škálu barev, včetně bílé, černé, hnědé, červené, oranžové, krémové, modré, sobolí a jakékoli kombinace těchto barev.

Chování

Pomeranians jsou přátelská a živá plemena psů. Milují veškerou pozornost, které mohou získat. Toto plemeno jenáchylní k nudě a úzkosti z odloučení, což může vést k nežádoucímu chování, pokud nebude dobře proškoleno. Kdykoli nejste poblíž, měli byste svému psovi poskytnout dostatek podnětů v podobě hraček, abyste si s ním mohli hrát. Pomeranians mohou projevovat určitou agresi vůči jiným psům a lidem a mohou být trochu teritoriální. Na trénink však dobře reagují a lze s ním zkrotit mnoho nedostatků plemene.

Požadavky

Pomeranians by nikdy neměli zůstat sami příliš dlouho, protože mohou trpět úzkostí z odloučení. Toto plemeno psa je docela aktivní, ale nevyžaduje rozsáhlé cvičení. Měla by stačit 20 až 30 minut chůze. U Pomeranianovy silné srsti je důležité zabránit přehřátí. Během letních měsíců se snažte zůstat mimo přímé sluneční světlo a ujistěte se, že váš pes pije hodně vody, než vyrazíte na procházku.

Denní péče

Díky své tlusté, dvojité srsti Pomeranians vyžadují každodenní péči, aby udržovali srst v dobré kondici. Kromě toho by měla být srst tohoto plemene upravována každé 1 až 2 měsíce. Během období vylučování se kabáty mohou snadno zamotat, proto je opatrně kartáčujte. Zde lze použít některé odhalovací produkty pro zvířata, např. Husse Pet Care Spray, díky kterému je péče o zamotané kabáty mnohem jednodušší. Pomeranians by měli mít oči a zuby pravidelně čistit, stejně jako jejich uši kontrolovat každých 6 týdnů. U tohoto plemene se doporučují měsíční koupele. Před koupáním si vždy pamatujte Pomeranian.

Perfektní produkty pro Pomeranian

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.