Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Pudl

Hrdý, skvělí baviči s množstvím vlasů

Pudlíky se dodávají ve třech odrůdách. K dispozici jsou standardní pudl, miniaturní pudl a pudl hraček, které se liší pouze velikostí. Standardní pudl je nejstarší ze všech tří typů. Namísto typických pudlů mají dlouhé, vždy rostoucí vlasy, které se nevylévají, a proto byly klasifikovány jako hypoalergenní.

iconZemě původu: Německo, Francie
iconKlasifikace FCI: Skupina 9, oddíl 2 Pudl č. 172
iconTemperament: Inteligentní, výstražný, aktivní, věrný, instinktivní, trénovatelný
iconBarvy: Černá, bílá, krémová, sobolí, černobílá, modrá, šedá, stříbrná, hnědá, červená, meruňková
iconHmotnost: Žena: 18–23 kg, Muž: 23–25 kg
iconVýška: Pudl hračky: 24 - 28 cm, miniaturní pudl: 28 - 35 cm, standardní pudl: 45 - 60 cm
iconDélka života: z 12 až 15 let

Pudlí štěňata

Pudlíky jsou považovány za jedno z nejinteligentnějších plemen psů. Díky své vysoké inteligenci pudlové na výcvik obvykle dobře reagují. Tito vysokoenergetičtí psi by měli mít před jakýmkoli tréninkem fyzické cvičení, aby se plně soustředili na učení nových dovedností. Dělají skvělé úkoly a triky, pokud jsou v této oblasti dobře vyškoleni. Přestože je Poodles docela inteligentní plemeno, může se potýkat se socializací. Socializace vašeho psa v mladém věku, a to jak s jinými psy, zvířaty, tak s lidmi, může výrazně zlepšit chování vašeho pudla v jeho dospělosti. Vzhledem k tomu, že vlasy Poodles neustále rostou, vyžadují pravidelnou péči a zacházení. Štěňátka pudla by měla projít výcvikem manipulace, aby si zvykla na dotýkání tlapek a stříhání vlasů. V závislosti na velikosti vašeho pudla podle toho byste si měli zvolit jejich stravu. Pro štěňata hraček a miniaturních pudlů je nejlepší krmit dietu zaměřenou konkrétně na malé psy, jako je Valp Mini. Pro štěně Standard Poodle bude Valp skvělou volbou.

Pudlová výživa

Pudlíky mohou být neuvěřitelně citlivé na mnoha různých úrovních, včetně jídla. Je zásadní vždy zvolit vysoce kvalitní stravu vyvinutou z přírodních surovin. Pudlíky mohou vykazovat známky intolerance nebo citlivosti na potraviny, zejména u receptur s lepkem. Přechod na bezlepkovou dietu vyvinutou s ohledem na citlivý trávicí systém se může ukázat jako prospěšný pro celkové zdraví vašeho pudla. Optimal Sensitive s rýží a kuřecím masem je skvělou volbou, pokud chcete změnit stravu svého psa. Nezapomeňte nové krmivo zavádět postupně a míchat je s aktuální stravou vašeho psa. Kdykoli váš pes vykazuje jakékoli známky intolerance nebo citlivosti na jídlo, a to i po přechodu na bezlepkovou formuli, měla by být zavedena eliminační strava. Měli byste svého psa krmit novým zdrojem bílkovin a sacharidů po dobu 12 týdnů, abyste zjistili, zda příznaky ustupují nebo zmizí. Trávení z řady Husse, připravené z jehněčího masa a rýže, je skvělým základem pro eliminační dietu. Pudly jsou náchylné k dilataci žaludku - volvulus, ke kterému dochází, když zkroucení žaludku způsobí hromadění nadměrných plynů nebo je vyvoláno takovým výskytem. Riziko GDV se zvyšuje při rychlém jídle nebo při zvednutí misky vašeho psa ze země. Použití misky s pomalým krmením, jako je Skal ze sortimentu Husse, může snížit pravděpodobnost výskytu GDV. Pudly jsou náchylné k dilataci žaludku - volvulus, ke kterému dochází, když zkroucení žaludku způsobí hromadění nadměrných plynů nebo je vyvoláno takovým výskytem. Riziko GDV se zvyšuje při rychlém jídle nebo při zvednutí misky vašeho psa ze země. Použití misky s pomalým krmením, jako je Skal ze sortimentu Husse, může snížit pravděpodobnost výskytu GDV. Pudlíky jsou náchylné k dilataci žaludku - volvulus, ke kterému dochází, když zkroucení žaludku způsobí hromadění nadměrných plynů nebo je vyvoláno takovým výskytem. Riziko GDV se zvyšuje při rychlém jídle nebo při zvednutí misky vašeho psa ze země. Použití misky s pomalým krmením, jako je Skal ze sortimentu Husse, může snížit pravděpodobnost výskytu GDV.


Doporučeno pro dospělé Pudlí:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Poodle

Pudlíky se dodávají ve třech velikostních odrůdách, které pokrývají malé a střední velikosti plemen psů. Mají dlouhé vlasy, které neustále rostou a jsou zřídka vylučovány. Pudl se stal národním psem Francie.

Genesis

Přestože Francie označovala Pudla jako svého národního psa, toto plemeno vzniklo v Německu jako lovecké psy. S kudrnatými kabáty chránícími toto plemeno psa v různých povětrnostních podmínkách, stejně jako jeho vynikající inteligencí, byli Poodles po celá léta považováni za výjimečné psy. Tehdy dokonce i charakteristické oholení mělo praktické motivace. Protože lovci potřebovali hbité psy, dokonce i při plavání zajistilo holení nohou, krku a ocasu plný rozsah pohybu ve vodě. Zaoblené chomáče srsti ponechané na bocích, hrudníku a kloubech sloužily jako ochrana před chladem na životně důležitých částech těla. Díky svému původnímu vzhledu byly Pudlíky zajímavým společníkem pro řadu šlechticů ve Francii a později v celé Evropě.

Vzhled

Pudlíky jsou postaveny čtvercově a dobře proporcionálně. Jejich kabát je složen z jedné vrstvy hustých kadeří, které se vylučují minimálně. Krátké vlasy by měly těsně přiléhat k tělu. Mohou mít širokou škálu barev, pokud je celý kabát jednobarevný. Toto plemeno psa má poměrně dlouhou a úzkou hlavu s jemnou tlamou, tmavé oválné oči a uši, které se skládají blízko hlavy. Pudlíky se chovají v různých typech, které se vyznačují dospělou výškou v kohoutku. Velikost by měla být jediným rozdílem mezi Standard, Miniature a Toy Poodles.

Chování

Pudlíci jsou vysoce inteligentní a trénovatelní psi. Jsou docela agilní, energičtí, chytří a ladní. Toto plemeno je velmi společenské a orientované na lidi, a pokud Pudl shledá výcvik zábavným a pozitivním, tento pes rychle potěší majitele. Pudlíci jsou atletičtí a dychtiví, vytvářejí ohromujícího sportovního psa, učitele triků a celkového potěšení a baviče. Tito psi vynikají v široké škále psích sportů, jako je hbitost, stopování nebo poslušnost. Typické pudlíky by měly být vyhrazeny cizím lidem po zavedení, ale čas by se měl zahřát, pokud nová osoba neznamená žádnou škodu. Pudlíci nejsou teritoriální ani nijak zvlášť agresivní, ale dobře pečovaní a milovaní psi tohoto plemene projeví oddanost a loajalitu - kdykoli uvidí svého majitele v nebezpečí, mohou se stát ochrannými. Celkově jsou Pudlíci klidní, klidní a milí.

Požadavky

Jako vysoce inteligentní a energičtí psi Poodles vyžadují fyzické i duševní cvičení, aby zůstali v dobré kondici a zdraví. Tito psi mají rádi práci a touží po jakékoli formě cvičení. Obzvláště rádi plavají, s jejich historií získávání kachen z vody. Chováni jako loveckí psi, budou rádi, když si budou hrát s hračkami, hůlkami nebo míčky, protože je to skvělý způsob, jak je cvičit fyzicky i psychicky.

Denní péče

Se svými dlouhými, neustále rostoucími vlasy Poodles potřebují každodenní kartáčování, aby se zabránilo srsti. Jinak je nutné kartáčovat důkladně až ke kořenům, jinak se vlasy mohou spletit na základně a je třeba je oholit těsně u pokožky. Kromě pravidelného kartáčování Neustále rostoucí srst vyžaduje stříhání a koupání každých 4–6 týdnů. Odhadovaná doba strávená péčí o standardní pudl přichází až 10 hodin týdně.

Perfektní produkty pro pudla

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.