Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Labradorský retrívr

Zvědavý a laskavý, s velkou chutí

Labradorský retrívr je středně velké plemeno psů, které je považováno za jedno z nejpopulárnějších plemen v mezinárodním měřítku. V mnoha zemích je Labrador (nazývaný také laboratoř) preferovaným psím plemenem pro pomoc se zdravotním postižením.

iconZemě původu: Spojené království a Kanada
iconKlasifikace FCI:
Skupina 8, oddíl 1 retrívři # 122
iconTemperament: Inteligentní, laskavý, agilní, vyrovnaný, odchozí, důvěřivý, jemný
iconBarvy: Černá, čokoládová, žlutá
iconHmotnost: Mužský:29–36 kg, Žena: 25–32 kg
iconVýška: Muži: 57–62 cm, ženy: 55–60 cm
iconDélka života: od 10 do 14 let

Štěňata labradorského retrívra

Přestože je labradorský retrívr známý svou dobrou povahou, je důležité správně socializovat štěňata, aby vyrostla přátelsky k lidem i jiným zvířatům. Jako plemeno jsou labradorští retrívři zvědaví a průzkumní. Milují sledování lidí, zvířat nebo zajímavé pachy. Mohou snadno bloudit bez společnosti majitele, proto se doporučuje, abyste na ně dávali dobrý pozor, zvláště když štěňata prozkoumají své okolí. Labradorové jsou nadšení i energičtí, a proto by měli být co nejdříve vyškoleni na vodítku, aby se zabránilo vytažení, když dospějí. Existuje šance, že dospělí psi trpí dysplazií kyčle a loktů, i když to není tak běžné jako u jiných plemen. Labradory jsou také náchylné k problémům s koleny. Zajištění zdravé výživy, výhodně obsahující správnou rovnováhu glukosaminu a chondroitinu může být prospěšné (Valp Maxi z řady Husse může být skvělý pro krmení štěňat labradorského retrívra). Vzhledem k tomu, že labradorové rádi jedí, měli by mít spoustu cvičení, aby zabránili obezitě.

Výživa labradorského retrívra

Labradorští retrívři mají velkou chuť k jídlu, což z nich dělá nejpravděpodobnější plemeno psa, které trpí obezitou. Správné množství cvičení v kombinaci s vyváženou stravou by mělo výrazně snížit pravděpodobnost, že Labrador bude obézní. Labradory, zvláště když jsou starší, mohou být trochu líní, což vede k tomu, že nemají dostatek cvičení. Doporučuje se krmení nízkoenergetickou stravou (nejlépe pod 10% tuku), která je bohatá na vlákninu. Starší a nadváhou labradorští retrívři běžně trpí osteoartrózou. Optimální světlo z řady Husse je v tom případě perfektní volbou. Přídavek glukosaminu a chondroitinu v tomto konkrétním suchém jídle zajišťuje správnou kondici kloubů.

Doporučeno pro dospělé labradorského retrívra:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Labrador Retriever

Labradorští retrívři jsou považováni za středně velké plemeno psů. Vzhledem k tomu, že labradory jsou nejpravděpodobnějším plemenem psů, které se stanou obézní, měla by být typická váha pro muže kolem29–36 kg a pro ženy 25–32 kg. Tito psi mají silný čich, což z nich dělá skvělé detekční psy pro sledování.

Genesis

První vystoupení labradorského retrívra sahá až do 30. let 20. století, kdy byl do Británie přivezen na obchodní lodi z Kanady. V prvních letech si mnoho lidí pletelo Labradora s Newfoundlandem, ale do roku 1870 se jméno Labradorský retrívr stalo v Anglii běžně známým. První zaznamenaný případ narození žlutého labradora se datuje do roku 1899. V roce 1938 se černý labradorský retrívr stal prvním psem v historii, který se objevil na obálce časopisu Life.

Vzhled

Ačkoli mezi labradory existuje velká rozmanitost, toto plemeno má některé typické vlastnosti. Labradorští retrívři jsou postaveni proporcionálně a měli by být tak dlouho od kohoutekke spodní části ocasu, protože jsou od podlahy ke kohoutku. Labradorská srst je hustá, krátká a voděodolná, což umožňuje plavání i ve studených vodách. Barvy přijatelné pro toto plemeno jsou žlutá, čokoládová a černá. Uši by měly viset těsně u hlavy a obočí by mělo být mírně výrazné. Tělo labradorského retrívra by mělo mít svalnatou postavu.

Chování

Labradorští retrívři jsou popisováni jako laskaví, vstřícní a příjemní. Vzhledem k tomu, že jsou velmi rovnoměrně temperovaní, jsou skvělým společníkem a rodinným psem. Toto plemeno se chová dobře jak u dětí, tak u jiných zvířat. Labradory jsou velmi nadšené a plné energie. Jako plemeno jsou velmi zvědaví a rádi zkoumají, milují sledování vůní, lidí nebo zvířat a mohou se při tom snadno oddělit od svých majitelů. Labradorští retrívři jsou považováni za jednoho z nejjasnějších psů - jejich inteligence vyžaduje správnou stimulaci, jinak se psi nudí. Toto plemeno psa je skvělým pracovním psem při lovu, terapeutických pracích nebo asistenčních psech.

Požadavky

Labradorští retrívři milují jídlo a měli by mít zdravou stravu a pořádnou dávku cvičení, aby si udrželi správnou váhu. Toto plemeno je poněkud náchylné k dysplazii loktů a kyčlí, ale ne tolik jako jiná plemena. Společné doplňky (HusseArtro Plus) nebo jídlo obsahující chondroitin a glukosamin se doporučuje udržovat dobré zdraví.

Denní péče

Zdravá, vyvážená strava a správné cvičení jsou pro toto plemeno klíčem k prevenci obezity. Labradorští retrívři nevyžadují rozsáhlé kartáčování. Během období vylučování se doporučuje srst odstranit mrtvé chloupky. Labradory mají přirozeně mastnou srst, která jim pomáhá zůstat v zimě v teple nebo plavat ve studené vodě. Toto plemeno by se nemělo koupat příliš často - pouze pokud je zvlášť špinavé nebo v průměru ne více než 3 až 4krát za rok. Labradorské visící uši mohou zadržovat příliš mnoho vlhkosti, což může vést k infekcím. Doporučujeme časté kontroly uší (zejména po plavání).

Perfektní produkty pro labradorského retrívra

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.