Jaké jsou výhody a nevýhody rýže v granulovaném krmivu pro psy a kočky?

Rýže patří mezi nejlépe stravitelné obilniny, a proto ji najdete v řadě krmiv pro psy i kočky. Představuje důležitý zdroj sacharidů, je hypoalergenní a snesou ji i zvířata s trávicími obtížemi. Ve výrobcích Husse používáme dlouhozrnnou rýži, mix hnědé a bílé rýže. Podívejte se na její výhody a nevýhody.

 

Rýže je nejlepší obilovina v krmivu pro domácí zvířata. Snadno se tráví, je bezlepková a hypoalergenní. Proto ji najdete i jako zdroj sacharidů ve výrobcích Husse, například v řadě Sensitive.

Ideální při trávicích obtížích

Rýže je ideální i pro psy, kteří trpí průjmem nebo jiným gastrointestinálním onemocněním. Do našich krmiv používáme dlouhozrnnou rýži, mix hnědé a bílé rýže.

Nevýhoda rýže: vysoký glykemický index

Rýže má ale i své nevýhody. Jednou z nich je cena – rýže je dvojnásobně dražší než kukuřice a pšenice, proto ji najdete jen v kvalitních prémiových krmivech. Její další nevýhodou je vysoký glykemický index – váš domácí mazlíček ji rychle stráví a vstřebá do krve. Výsledkem je, že tělo může potřebovat více inzulínu než u jiné obiloviny.

Mohou rýži diabetici?

U psů s diabetem byste proto měli rýži omezit, případně ji kombinujte s vlákninou. Její přítomnost zpomaluje rychlost trávení, čímž se produkce inzulínu nezvyšuje. Pokud se chcete rýži úplně vyhnout, bude pro vás nejlepší krmivo z brambor nebo hrášku.

Scroll