Jak správně krmit dospělé psy středních plemen s citlivým zažíváním

Příčiny zažívacích problémů u psů mohou být velmi rozmanité. Mohou souviset s infekčními nemocemi, bakteriemi, virusy, parazity, s poraněními, anatomickými vadami, stresem, pooperačními stavy. V takových případech je nezbytné veterinární ošetření.

Pokud se ale u psa často opakují potíže, je náchylný k nemocem, nereaguje adekvátně na poskytovanou léčbu a opakovaně až chronicky vykazuje příznaky některých onemocnění, je s velkou pravděpodobností postižen zvýšenou citlivostí až alergií na některou z látek, běžně obsažených v krmivu. Pokud problémy neodeznívají je nutno potíže diagnostikovat a léčit a vyhledat veterinárního lékaře.

Ochrana zažívacího ústrojí

Krmivo by mělo obsahovat frukto-oligosacharidy a kvasnice, které podporují rozvoj „dobrých“ bakterií v zažívacím ústrojí a snižují riziko vzniku průjmu.

Prevence proti alergii na krmivo

Pro psy s citlivým zažíváním je vhodné podávat granule vyrobené z vysoce stravitelných přísad. Je méně pravděpodobné, že způsobí alergii než jiné krmivo.

Hypoalergenní krmiva jsou vhodná pro psy, kteří trpí alergií na některou ze složek potravy. Bezmála jedna třetina psů trpí alergií na krmivo. Je to způsobeno přidáváním nejrůznějších konzervantů, barviv a aditiv do krmiva. Hodně psů je také alergických na mléčné výrobky a hovězí a vepřové maso, lepek, občas se také objevují psi, kteří mají alergii na drůbež nebo ryby, vejce a obiloviny.

Nejméně alergizující bílkovinou je jehněčí, losos nebo zvěřina. Potravní alergií velmi často způsobuje kuřecí, hovězí, vepřová bílkovina nebo také obiloviny obsažené v granulích.

Často se také alergie na krmivo může projevit až za dva roky přijímání krmiva, proto je třeba zodpovědně krmivo vybírat, i když se pes zdá být relativně zdravý.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

- Jehněčí jako zdroj masa.
- Rýže jako jediná obilovina: vysoká stravitelnost, neobsahuje lepek.
- Frukto-oligosacharidy stimulující zdravou střevní flóru.
- Lecitin pro lepší trávení tuků.
- Řepná vlákna podporující zdravé zažívání.

Posílení imunitního systému

- Aksamitový extrakt, extrakt z hroznových jader a vitamíny A a E, které podporují imunitní systém.
- Beta-karoten jako antioxidant posilující přirozenou imunitu.
- Správné vyvážení Omega 3 a Omega 6 mastných kyselin pro optimální zdraví a kondici.

Minerály posilující vývoj kostí a zubů

- Vápník a fosfor v optimálním poměru pro posílení zubů a kostí.
- Vitamín D zvyšující vstřebávání vápníku a fosforu.

Scroll