Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Vývoj kotěte

Kotě

V prvním roce svého života procházejí koťata fází rychlých fyzických i psychických změn. Správné učení je příležitostí k posílení vazeb mezi vámi i investicí do emocionálně stabilní a dobře vychované dospělé kočky. Od samého začátku naučte svou kočku, jak se chovat doma a v okolí jiných zvířat a lidí.

Trénink vrhů

Používání schránky je první a základní dovednost, kterou musí vaše kotě v novém domově zvládnout. Kočky jsou velmi čistá zvířata a jejich instinkt zakopávat jejich výkaly je velmi silný - divoké kočky to dělají, aby zakryly svůj pach. Většina koček od chovatelů nebo útulků by neměla mít příliš mnoho problémů s zvykáním si na novou podestýlku, protože koťata jsou většinou již trénována. Na začátku se snažte vyhnout silně vonícímu podestýlce - kočky mají velmi citlivé nosy a intenzivní vůně mohou odradit kotě od používání podestýlky. Jakmile si své kotě přinesete domů, okamžitě mu ukážete, kde je podestýlka, můžete je dokonce jemně umístit dovnitř. Pokud vaše kotě používá podestýlku, pochvalte ho za to a nabídněte odměnu, nejlépe chutnou pochoutku. Kotě musí obvykle použít podestýlku po jídle nebo spánku - nejprve můžete své koťátko odnést do bedničky, když dojede nebo se probudí. Vždy chválte a odměňujte koťátko za to, že používáte bedničku.

„Zpočátku se snažte vyhnout silně vonící podestýlce pro kočky“

Doporučeno pro koťata (Koťata milují):

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Porozumění kočičímu jazyku

Kočky mají celou řadu verbálních i neverbálních znaků, které používají ke komunikaci se svými lidmi. Kočky mohou mňoukat, vrčet nebo syčet a to vše doprovází složitá řeč těla. Náladu své kočky poznáte podle polohy uší i ocasu. Pozorujte, jak vaše kočka reaguje na okolí a vaše chování, abyste pochopili, kdy má zájem a kdy se bojí. Pamatujte, že v tomto procesu učení nejste sami. Vaše kočka, stejně jako vy, se vás snaží pochopit a navázat spojení mezi vaším tónem hlasu a vaší náladou.

Sledujte, jak vaše kočka reaguje na okolí a vaše chování.

Kotě samo doma

Na rozdíl od svých sourozenců a rodičů najdou koťata největší pohodlí ve společnosti svých nových rodin. Bohužel nemůžete být se svým kotětem neustále doma, takže je třeba si na něj zvyknout a zůstat v klidu, když potřebujete jít do práce nebo sehnat nějaké potraviny. Pokud musíte kotě opustit, začněte ho uvolňovat krátkými nepřítomnostmi, kam se nedostanete příliš daleko - dokonce i odchod z místnosti. Pomalu se snažte postupně prodlužovat dobu nepřítomnosti. Opusťte dům přirozeně, nedělejte z toho scénu. Než odejdete, můžete si s koťátkem hrát, abyste mu pomohli spotřebovat část energie. Unavené kotě bude s největší pravděpodobností jen spát, jakmile opustíte dům.

Další produkty pro koťata:

Bestseller

349,00 Kč

1 549,00 Kč

Bestseller

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Hypoalergenní krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Obsahuje rostlinnou vlákninu a frukto-oligosacharidy na podporu trávení

999,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.