Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Ragdoll

Láskyplný, pohodový a jeden z největších domestikovaných plemen koček

Ragdoll je velké a docela svalnaté plemeno koček s měkkou a hedvábnou srstí, která je středně dlouhá. Toto plemeno je známé svou laskavou povahou a uvolněným chováním.

iconZemě původu: USA
iconOsobnost: Klidný, láskyplný, hravý, jemný, přizpůsobivý, inteligentní
iconSrst: Dlouhý vlasy
iconBarvy: Červená, pečeť, čokoláda, modrá, šeřík, krém (obvykle s barevným bodem)
iconCharakteristika: Velké velikosti, srst Colourpoint
iconDélka života: z 12 až 15 let

Ragdoll koťata

Ragdoll koťata jsou poměrně pohodoví a inteligentní, takže by se měli rychle učit a snadno vyzvednout triky. Vždy nezapomeňte zahájit výcvik kotěte co nejdříve. Obecně platí, že kočky dobře reagují na odměny a pochvalu při tréninku, takže mějte vždy po ruce nějaké pochoutky - Kycklingfile nebo Tuna Recipe z řady Husse vytvářejí chutnou motivaci v procesu učení vaší kočky. Rozptýlení kotěte hračkou je také skvělá tréninková technika. Pokuste se změnit zaměření vaší kočky, kdykoli kotě udělá něco nepřijatelného, aby podpořilo dobré chování v dospělém životě. Koťata by měla být krmena speciální stravou vyrobenou speciálně pro ně, a to nejméně do jednoho roku věku. Mezi 2. a 6. měsícem jejich života prochází koťata rychlou fází růstu. Vyvážená strava, která dodá všechny potřebné živiny a energii k udržení tak rychlého vývoje, je nutností.

Ragdollova výživa

Vzhledem k tomu, že Ragdolls jsou jedním z největších plemen koček a dospělí samci váží až 9 kg, musí být těmto kočkám poskytována zdravá a vyvážená strava a odpovídající množství fyzické aktivity, aby byly udržovány v co nejlepší kondici. Kroketter z řady Husse je kompletní a vyvážená strava ve dvou chuťových variantách: kuřecí a rybí a poskytuje optimální výživu kočkám s normální úrovní energie. Ragdollové nejsou největšími fanoušky venku a užívají si čas strávený lenošením na gauči. Sledujte hmotnost vaší kočky a krmte doporučené množství pro jejich konkrétní velikost. Ragdollové jsou poněkud náchylní k problémům s močovými cestami, jmenovitě kameny močového měchýře. Pokud by vaše kočka Ragdoll měla problémy se zdravím moči, přepněte na suché krmivo Exclusive Urinary obsahující přírodní extrakt z brusinek a vyváženou hladinu hořčíku.

Doporučeno pro dospělé Ragdoll:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis Ragdoll

Ragdollové vypadají jako silně stavěné a svalnaté kočky, které jsou velké. Mají poměrně dlouhou a hedvábnou srst a jsou známí tím, že jsou úplně ochablí, když je zvedne někdo, komu věří.

Genesis

Ragdoll je považován za moderní kočičí plemeno, jehož historie začíná v 60. letech. Chovatel perských koček z Kalifornie zkřížil bílou domácí dlouhosrstou kočku jménem Josephine s barmskou nebo birmovkou, která měla bodové zabarvení typické pro siamské kočky. Kočky z tohoto vrhu byly později selektivně chovány s perskými a barmskými kočkami, aby vytvořily plemeno známé dnes jako Ragdoll. Toto plemeno dostalo své jméno podle tendence koček ochabnout a uvolnit se, když se zvedly. Ragdollové byli chováni tak, aby měli klidnou povahu, byli laskaví a věrní svému člověku.

Vzhled

Ragdoll je jedno z největších domestikovaných plemen koček s dospělými o délce až 53 cm a hmotnosti až 9 kg. Toto kočičí plemeno má robustní tělo a velký rám spárovaný s proporcionálními nohami. Oči jsou velké, oválné a modré barvy. Ragdollové mají hedvábnou srst, která je delší na břiše, krku a zadních nohách. Kabát postrádá hustou podsadu, která údajně snižuje vylučování a rozcuchání srsti. Ragdollové se obvykle dodávají ve třech vzorech srsti: barevný bod, kde končetiny na těle (obličej, uši, ocas a nohy) jsou tmavší než ostatní, mitted, připomínající barevný bod, ale tlapky a ocas zůstávají světlé a dvoubarevné, kde je většina srsti je světlý a na tmavší tváři se objeví trojúhelník bílé srsti.

Chování

Toto kočičí plemeno je velmi láskyplné k lidem a obvykle bude následovat majitele po celém domě. Ragdollové dělají velmi zvědavé kočky a rádi se zúčastní jakýchkoli aktivit kolem domu a pozorně sledují své okolí. Jsou známí tím, že se snadno přizpůsobují rutině svého člověka. Tyto kočky rádi pozdraví své lidi u dveří a skočí do klína, kdykoli je to možné. Ragdollové se cítí nejpohodlněji uvnitř, kde mohou ležet na gauči nebo židli. Kočky tohoto plemene nejsou největšími horolezci a obvykle rádi zůstanou na stejné úrovni jako jejich lidé. Ragdollové nejsou příliš hlasití a obvykle mňoukají, aby vám připomněli čas jídla nebo požadovali mazlení. Toto plemeno je známé svou tendencí k úplnému ochabnutí při nošení na rukou.

Požadavky

Jelikož jsou Ragdollové docela inteligentní plemeno koček, vyžadují větší duševní stimulaci, aby byli šťastní a v nejlepší kondici. Ragdollové rádi získávají hračky, které byly hodeny. Vzhledem k tomu, že Ragdoll má velkou velikost, je nutné, aby vaše kočka měla velkou schránku na odpad a robustní a vysoký škrábanec. Mějte na paměti, že jelikož Ragdolls nejsou největšími fanoušky výšek a lezení, nemusíte jim dodávat vysoký kočičí strom. Ragdollsdo nemá moc rád přírodu a nejlépe se chová jako domácí kočky.

Denní péče

S dlouhou jednovrstvou srstí, která postrádá hustou podsadu, nevyžaduje Ragdollova srst kromě pravidelného kartáčování žádnou další péči. S dlouhou srstí na ocasu a zadní části zadních nohou mohou Ragdollové uvíznout v jejich srsti nějaké výkaly. Pokud k tomu dojde, nezapomeňte kočku vyčistit vlhkým ručníkem nebo vlhkým ubrouskem vyrobeným speciálně pro kočky. Když jsou vaše kočičí drápy příliš dlouhé, zastřihněte je.

Perfektní produkty pro Ragdoll

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.