Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Výživa kotěte – proč je zdravá strava tak důležitá?

Kotě

První rok života je fáze, kdy váš mazlíček zažívá rychlý růst. Během této doby u něj lze pozorovat mnoho fyzických ale i duševních změn. Je to zásadní okamžik, kdy se kočky učí, jak se chovat doma, jak se stýkat s lidmi a jinými zvířaty, stejně jako cvičí různé triky a potřebné dovednosti. Během prvních dvanácti měsíců svého života se koťata mohou drasticky měnit –⁠ rostou, přibývají na váze a dozrávají před vašima očima.

Jak krmit koťata?

Trávicí systém mláděte ještě není plně vyvinut. Koťata mají malé a jemné žaludky, a proto byste měli denní příjem potravy rozdělovat na menší porce po celý den. S jeho růstem můžete postupně snižovat počet jídel během dne a zároveň zvětšit vašemu mazlíčkovi porci. Naučte jej jíst ve stanovených hodinách a nenechávejte mu misku s jídlem příliš dlouho, pokud zrovna nechce jíst. Jakmile dostane hlad, s radostí nachystanou misku vymete. Důležité také je své kotě nepřekrmovat –⁠ vede to ke špatným stravovacím návykům, které později přechází v nadváhu nebo obezitu.

Doporučeno pro správnou výživu koťat:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Mokré nebo suché krmivo pro koťata?

Pokud jde o výživu koček, existují protichůdné názory na mokré a suché krmivo. Kočky si nikdy nezvykly pít čistou vodu, takže mnoho domácích koček si vodu z misky neužije. Snížený příjem vody a jejich citlivé močové cesty je činí náchylnými k mnoha chorobám močových cest. V tomto případě je mokré krmivo tím, co dodá vašemu kotěti dostatek tekutin. Na druhou stranu suché krmivo zase napomáhá při mechanickém čištění zubů. Pokud se rozhodnete dát své kočce suché krmivo, nezapomeňte, že můžete zvýšit chutnost a obsah vody v granulích smícháním s mokrým krmivem nebo chutnými mokrými pamlsky.

Proč na stravě záleží?

Výživa kotěte je základem správného vývoje a dobrého zdraví kočky. Vhodná strava mu musí poskytnout všechny potřebné živiny, aby mohlo vyrůst v zdravou dospělou kočku. Krmivo musí poskytnout vyvážené hladiny vápníku a fosforu, které zajistí silné kosti a zdravé zuby. Dieta bohatá na antioxidanty chrání před volnými radikály a receptury obohacené o vitamíny A a E posilují imunitní systém vašeho kotěte. Mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6 pomohou zabránit mnoha zánětům. Kočky nejsou schopné samy produkovat aminokyselinu zvanou taurin, což je esenciální aminokyselina, která je nezbytná nejen pro zdravé oči. Strava vaší kočky by se měla skládat i právě z této aminokyseliny.

Kdy změnit krmivo pro vaši kočku?

Krmivo pro koťata by mělo být podáváno dokud vaše kotě nedosáhne 1 roku. Po prvních dvanácti měsících jej můžete začít krmit vhodnými recepturami již pro dospělé kočky. Nezapomeňte použít tzv. přechodné období, aby měl trávicí systém možnost zvyknout si na novou stravu. Začněte smícháním ¾ současné stravy s ¼ nové receptury. Po dvou až třech dnech zkuste přejít na krmení s ½ nového krmiva smíchaného s ½ toho starého. Po dalších dvou dnech podávejte směs, která se skládá ze ¼ aktuálního krmiva a ¾ nového. Celé přechodné období by mělo trvat 6 dní a sedmý den by vaše kočka už měla dostat pouze krmivo nové. Mějte na paměti, že i když některá plemena koček dosáhnou plné zralosti kolem 3 let, neznamená to, že byste měli období krmení s recepturou vhodnou pro koťata prodloužit. Krmivo pro koťata není pro dospělé kočky dostatečné a může vést k významnému kalorickému deficitu a k podvýživě.

Může být užitečné pro koťata:

Exclusive Lyster Care, 2 kg | Granulované krmivo pro aktivní kočky s citlivou kůží

S vysokým obsahem bílkovin a tuků pro uspokojení potřeb aktivních koček

349,00 Kč

Exclusive Urinary, 2 kg | Granulované krmivo pro dospělé kočky s urinálními problémy

Snižuje pH moči a obsahuje nízký obsah hořčíku

329,00 Kč

Bestseller

Exclusive Sterilised, 2 kg | Granulované krmivo pro sterilizované, kastrované a méně aktivní kočky

S nižším obsahem tuku pomáhá omezit nadměrný nárůst hmotnosti

329,00 Kč

Exclusive Light, 2 kg | Granulované krmivo pro méně aktivní, starší a obézní kočky

Snižuje pH moči a poskytuje nízký obsah hořčíku v krmivu. Nižší obsah tuku pro optimální regulaci hmotnosti

329,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.