Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Perská kočka

Jedno z nejstarších plemen proslulé krátkou, plochou tlamou

Perská kočka je dlouhosrsté plemeno koček, které je nejlépe známé svou krátkou tlamou. Perské kočky jsou považovány za jednu z nejznámějších a nejstarších mezi plemeny koček.

iconZemě původu: Írán
iconOsobnost: Jemný, láskyplný, inteligentní, klidný
iconSrst: Dlouhý vlasy
iconBarvy: Bílá, červená, černá, modrá, krémová, mourovatá, želvovinová, kaliko, dvoubarevná
iconCharakteristika: krátká tlama
iconDélka života: z 10 až 17 let

Perská kočka koťata

Perská kočičí koťata jsou opravdu jemná stvoření, která si váží svého klidného prostředí. Kdykoli si přivedete své perské kočičí kotě domů, ujistěte se, že mu poskytnete bezpečný prostor, kde si vaše kočkovitá šelma může zvyknout na novou situaci podle jeho vlastních podmínek. Nikdy nenechávejte své koťátko bez dozoru, když vaše Peršan zkoumá nový domov. Perské kočky rostou velmi poutavě se svými rodinami a lidmi, takže si udělejte čas na pouto s kotětem perské kočky. Jelikož kočky procházejí během prvního roku fází rychlého růstu, je nezbytná nutnost krmení zdravou a vyváženou stravou. Kattunge z řady Husse má vysoký obsah bílkovin a obsahuje všechny základní živiny potřebné pro pěstování koček.

Výživa perských koček

Výběr správné stravy pro vaši perskou kočku může být někdy výzvou. Peršané jsou poněkud náchylní k problémům s trávicím systémem, takže krmení suchým krmivem pro kočky vyrobené speciálně pro kočky s trávicími potížemi může být přínosem pro zdraví vaší kočky. Exkluzivní Digest z řady Husse je vyroben z jehněčího masa a rýže a může být dokonce použit jako nový zdroj bílkovin pro perské kočky s potravinovými alergiemi. S plochým čenichem a krátkou čelistí mohou perské kočky pociťovat určité potíže s jídlem suchého granátu a dostatkem vody. Můžete přidat olej Laxolja do suchého krmiva perské kočky, aby se usnadnilo žvýkání, a také doplnit stravu vaší kočky mastnými kyselinami Omega-3 a Omega-6, aby byla zajištěna další podpora zdraví srsti vaší kočky. Sledujte stravování své perské kočky a měli byste vidět jakékoli známky toho, že vaše kočka má potíže s jídlem, zkuste přejít na vyváženou stravu pro mokré krmivo. Pate Adult z řady Husse může být skvělou základnou pro mokré krmivo pro vaši perskou kočku.

Doporučeno pro dospělé perské kočky:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis perské kočky

Perské kočky jsou středně velké až velké plemeno koček s množstvím dlouhé a hedvábné srsti. Toto plemeno kočky nelze zaměnit za jiné, s jeho pověstnou krátkou tlamou a velkými kulatými očima posazenými do tváře.

Genesis

Ačkoli přesný původ dlouhosrstých koček není jasný, perské kočky jsou považovány za jedno z nejstarších plemen koček v historii. Pocházející z civilizační kolébky Mezopotámie bylo toto plemeno koček pravděpodobně výsledkem přirozené mutace. Předpokládá se, že perské kočky žijí po boku lidí přibližně 500 let. První záznamy o dlouhosrstých kočkách v Evropě sahají do roku 1620, kdy cestovatel Pietro Della Valle přinesl kočku s dlouhou hedvábně šedou srstí. Díky selektivnímu chovu perské kočky získaly své kulaté hlavy a docela podsaditá těla a hedvábnou srst, pro kterou jsou nyní známé. Tuto původně výhradně šedou kočku nyní najdete až ve více než 110 barevných variantách.

Vzhled

Perské kočky jsou nejlépe známé díky svým krátkým tlamám a nosům, díky nimž jejich tváře vypadají úplně ploché. Toto kočičí plemeno má kulaté, široce posazené oči, které odpovídají barvě jejich srsti, malé uši, které jsou na špičce zaoblené, někdy s chomáčky srsti rostoucí uvnitř uší. Uši perských koček jsou posazené nízko na jejich kulatých hlavách. Mají podsaditá těla pokrytá dlouhou, hedvábnou a lesklou srstí, která je zakrývá od hlavy až ke špičce ocasu. Perské kočky mají krátké, silné a silné nohy s velkými a pevnými tlapkami. Toto plemeno má krátký a načechraný ocas, který se na špičce zaobluje. Perské kočky mohou mít širokou škálu barev, odstínů a vzorů.

Chování

Perské kočky jsou výjimečně jemné, klidné a láskyplné. Jsou vysoce inteligentní, učenliví a dělají docela složené domácí mazlíčky. Toto plemeno koček nemá příliš v lásce k vnějšímu světu a mnohem raději zůstává uvnitř a leží na gauči. Peršané upřednostňují klidné prostředí a jsou velmi rutinní - zvyknou si na váš denní plán a cítí se nejpohodlněji s malými nebo žádnými změnami. Přes svou láskyplnou povahu jsou perské kočky velmi náročné na to, s kým se rozhodnou milovat. Toto plemeno je známé tím, že si vyhrazuje pozornost pouze pro své členy rodiny a několik dalších úkolů, které vidí častěji.

Požadavky

Jako jedna z nejvíce domestikovaných plemen koček se perské kočky cítí nejlépe, jsou-li chovány pouze jako domácí kočka. Jejich dlouhá a hedvábná srst nezvládá dobře nečistoty, může se zamotávat a vytvářet rohože pro delší sezení. Více než rádi sedí na pohovce, židli nebo jakémkoli nábytku střední výšky. Perské kočky nemají příliš rádi lezení, takže vysoké kočičí stromy nejsou nutné. Vrh se může snadno ukrýt ve vašich perských tlapách a srsti - denně vyčistěte kočičí podestýlku, jinak ji vaše kočka může přestat používat úplně.

Denní péče

Perské kočky vyžadují každodenní péči. Jejich kabát musí být každý den kartáčován, protože se může snadno zašpinit a zamotat. Měsíční koupele pro vaši perskou kočku vám mohou pomoci udržovat srst v dobré kondici. U perských koček můžete očekávat nadměrné trhání - denně si otřete oblast pod očima, aby se zabránilo tvorbě slz. Toto plemeno má velké tlapky s chomáčky srsti rostoucí mezi jejich tlapkami. Kontrolujte denně tlapky své perské kočky, abyste odstranili přebytečnou podestýlku a nečistoty.

Perfektní produkty pro perské kočky

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.