Jak správně krmit starší psy seniory středních plemen

U psích seniorů středních plemen je třeba dbát na správné dávkování krmiva tak, aby nedocházelo k tloustnutí. Obezita u psů je v současné době velkým problémem, způsobuje řadu nemocí a komplikuje tak život nejen psům, ale i jejich majitelům. Obezita vadí psům samozřejmě stejně jako lidem. Nadměrně zatěžuje jejich klouby, u nichž pak dochází k nadměrnému opotřebení, zatěžuje oběhový systém a snižuje pohyblivost psa.

Těmto potížím je možné předcházet výběrem vhodného krmiva, které je svým složením určené právě pro psí seniory.

Starší psi jsou méně aktivní, využívají více odpočinku a jejich metabolismus se zpomaluje. U staršího psa klesá potřeba energie a naopak stoupá potřeba minerálních látek a vitamínů.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

Krmivo pro vašeho psa by mělo přispívat k tomu, aby dlouhodobě udržovalo váhu vašeho psa na optimální úrovni. Mělo by tedy obsahovat:
- Lecitin podporující stravitelnost tuků.
- Řepné řízky na podporu zdravé činnosti střev.
V současné době jsou na trhu granule, které mají snížený obsah tuků při zachování obsahu proteinů, to znamená, že při krmení light granulemi pes hubne z tukových zásob a ne ze svaloviny.

Zpomalení procesu stárnutí

- Taurin příznivě působí na funkci srdce a je důležitou součástí výživy starších psů.
- Vitamíny A, C, E a extrakt z hroznových jader - vitamín C je jeden z nejdůležitějších přírodních antioxidantů, kombinace vitamínů A, C, E a extraktu z hroznových jader má vliv na posílení přirozené imunity psů a zpomaluje proces stárnutí buněk.
- Minerály důležité pro stavbu kostí a zubů.
- Vitamín D, který zvyšuje vstřebávání vápníku a fosforu.

Posílení imunitního systému

- Beta-karoten jako antioxidant posilující přirozenou imunitu.
- Optimální obsah Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin snižujících záněty a posilující imunitu, zabezpečující zdravou kůži a srst.

Scroll