Jak správně krmit starší psy (seniory) středních plemen s žádnou nebo nízkou aktivitou, obezitou, nadváhou nebo diabetes

Váš pes patří mezi seniory. U takovýchto psů musíte vždy dbát na správné dávkování krmiva tak, aby nedocházelo k tloustnutí. Obezita psů je v současné době obrovským problémem. Způsobuje řadu nemocí a komplikuje tak život nejen psům, ale i jejich majitelům. Navštěvují častěji veterinární ambulance a musí své psy léčit.

Abyste tomu bylo možné předejít je potřeba vašeho psa krmit zdravým vyváženým krmivem v optimálních dávkách. Také je samozřejmě dobré umožnit psovi zvýšený pohyb.

Diabetes mellitus nebo také cukrovka je u psů je stejně jako u lidí způsobena nedostatkem inzulínu v organizmu. Důležitá je proto dieta a granule by měly obsahovat jen malé množství cukrů, zato více bílkovin a vlákniny.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

Krmivo pro vašeho psa by mělo přispívat k tomu, aby dlouhodobě udržovalo váhu vašeho psa na optimální úrovni. Mělo by tedy obsahovat:
- Lecitin podporující stravitelnost tuků.
- Řepné řízky na podporu zdravé činnosti střev.
- Pečlivě vybrané suroviny s vysokou nutriční hodnotou s nižším obsahem tuku.
- Vlákninu, která zaručí chuť jídla s nižším obsahem kalorií.

V současné době jsou na trhu granule, které mají snížený obsah tuků při zachování obsahu proteinů, to znamená, že při krmení light granulemi pes hubne z tukových zásob a ne ze svaloviny.

Podpora zdravého zažívání

Pro podporu zdravého zažívání by mělo krmivo mít vysoký obsah energie, což znamená menší dávky, čímž se zabraňuje žaludečním potížím. Dále by mělo obsahovat:
- Frukto-oligosacharidy a kvasnice podporující střevní mikroflóru, což snižuje riziko vzniku průjmu.
- Řepné řízky, které podporují střevní aktivitu a zlepšují strukturu stolice.
- Lecitin zvyšující trávení tuků.

Posílení imunitního systému

- Vitamíny A a E, které posilují imunitní systém.
- Beta-karoten jako antioxidant posilující přirozenou imunitu.
- Optimální obsah Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin snižujících záněty a posilující imunitu, zabezpečující zdravou kůži a srst.
- Minerály důležité pro stavbu kostí a zubů.
- Správnou rovnováhu vápníku a fosforu pro posílení kostí a zubů.
- Vitamín D pro zvýšení vstřebávání vápníku a fosforu.

Scroll