Jak správně krmit starší psy seniory velkých a obřích plemen

U psích seniorů velkých a obřích plemen je třeba dbát na správné dávkování krmiva tak, aby nedocházelo k tloustnutí. Obezita u psů je v současné době velkým problémem, způsobuje řadu nemocí a komplikuje tak život nejen psům, ale i jejich majitelům. Obezita vadí psům samozřejmě stejně jako lidem. Nadměrně zatěžuje jejich klouby, u nichž pak dochází k nadměrnému opotřebení, zatěžuje oběhový systém a snižuje pohyblivost psa.

Je možné těmto potížím předcházet výběrem vhodného krmiva, které je svým složením určené právě pro psí seniory.

Starší psi jsou méně aktivní, využívají více odpočinku a jejich metabolismus se zpomaluje. U staršího psa klesá potřeba energie a naopak stoupá potřeba minerálních látek a vitamínů.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

Krmivo pro vašeho psa by mělo přispívat k tomu, aby dlouhodobě udržovalo váhu vašeho psa na optimální úrovni. Mělo by tedy obsahovat:
- Lecitin podporující stravitelnost tuků.
- Řepné řízky na podporu zdravé činnosti střev.
V současné době jsou na trhu granule, které mají snížený obsah tuků při zachování obsahu proteinů, to znamená, že při krmení light granulemi pes hubne z tukových zásob a ne ze svaloviny.

Zpomalení procesu stárnutí

- Taurin příznivě působí na funkci srdce a je důležitou součástí výživy starších psů
- Vitamíny A, C, E a extrakt z hroznových jader - vitamín C je jeden z nejdůležitějších přírodních antioxidantů, kombinace vitamínů A, C, E a extraktu z hroznových jader má vliv na posílení přirozené imunity psů a zpomaluje proces stárnutí buněk

Pro posílení imunitního systému by krmivo mělo mít také:

- Vitamíny A a E, které posilují imunitní systém.
- Beta-karoten jako antioxidant posilující přirozenou imunitu.
- Optimální obsah Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin snižujících záněty a posilující imunitu, zabezpečující zdravou kůži a srst.
- Minerály důležité pro stavbu kostí a zubů.

Prevence kloubních obtíží

V krmivu pro psy velkých a obřích plemen by měly být obsaženy látky chondroitin a glukosamin pro udržení zdravých kloubů, poněvadž kvůli větší hmotnosti těchto psů, dochází i k větší zátěži na klouby. Přísady používané do krmiv působí jako ochrana kloubní chrupavky a pomáhají psům udržet si pohyblivost a celkové zdraví. Je dobré podávat doplňky stravy, ideálně když tyto látky již granule obsahují.
- Mušle zelenoústé jsou přirozeným zdrojem glukosaminu a chondroitinu, které jsou součástí kloubních chrupavek. Jejich nedostatek často způsobuje ztížený pohyb a ohebnost kloubů.

Scroll