Krmivo pro kastrované psy středních plemen

Kastrace psů i fen se v posledních letech stává stále běžnějším zákrokem. Souvisí to s vývojem společnosti a jejím přístupem ke zvířatům, rozvojem a zlepšením veterinární péče o zvířata. Kastrace se stala základní metodou kontroly populace psů. Řeší rovněž některé zdravotní problémy a využívá se i z chovatelských důvodů. Hlavní nevýhody, které mohou po kastraci nastat, jsou obezita a močová inkontinence fen. Přesné příčiny obezity po kastraci nejsou známy, ale dá se dobře zvládnout zodpovědným přístupem majitele - snížení krmné dávky, speciální dietou pro kastráty a zvýšenou pohybovou aktivitou.

Kastrace vyvolává u psů hormonální změnu, díky které mají psi sklon přibírat na své váze, přijímat více krmiva. Zároveň se díky kastraci psi stávají méně aktivní a mají nižší nároky na energii, a proto je u obou pohlaví (psa i feny) po tomto zákroku vyšší riziko vzniku obezity.

Z tohoto důvodu někteří výrobci krmiv pro psy vyvinuli speciální receptury pro kastrované psy. Toto psí krmení pro kastráty navozuje pocit sytosti a důsledkem je snížení pocitu hladu mezi krmením. Granule pro kastrované psy mají obvykle vysoký obsah bílkovin, polysacharidů a vlákniny, které pomáhají vytvořit déle trvající pocit nasycení. Navíc některá krmiva pro kastrované psy obsahují L-karnitin, který napomáhá metabolismu tuků.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

Krmivo pro vašeho psa by mělo přispívat k tomu, aby dlouhodobě udržovalo váhu vašeho psa na optimální úrovni. Mělo by tedy obsahovat:
- L-karnitin, látka, která podporuje přeměnu tuků v tělních buňkách.
- Lecitin podporující stravitelnost tuků.
- Řepné řízky na podporu zdravé činnosti střev.
- Pečlivě vybrané suroviny s vysokou nutriční hodnotou s nižším obsahem tuku.
- Vlákninu, která zaručí chuť jídla s nižším obsahem kalorií.

Posílení imunitního systému

- Vitamíny A a E, které posilují imunitní systém.
- Beta-karoten jako antioxidant posilující přirozenou imunitu.
- Optimální obsah Omega – 3 a Omega – 6 mastných kyselin snižujících záněty a posilující imunitu, zabezpečující zdravou kůži a srst.
- Minerály důležité pro stavbu kostí a zubů.
- Správnou rovnováhu vápníku a fosforu pro posílení kostí a zubů.
- Vitamín D pro zvýšení vstřebávání vápníku a fosforu.

Scroll