Krmivo pro psy všech plemen proti žloutnutí a červenání srsti

Pokud chcete, aby si váš pes uchoval krásnou bílou barvu srsti a srst mu nežloutla, nebo pokud chcete, aby pes s černou srstí nehnědl a nečervenal, je třeba zvolit správný typ krmiva. Kvalitní krmivo je také důležité, pokud chcete zlepšit kvalitu a vzhled srsti a být úspěšní na výstavách.

Změna barvy a kvality srsti se vždy odvíjí od složení krmiva. Obecné pravidlo je, že čím více rostlinných složek krmivo obsahuje, tím větší je obsah betakarotenu v krmivu a hrozí tak riziko žloutnutí, nebo červenání srsti. Větší obsah betakarotenu je například v pšenici a kukuřici, proto by krmivo nemělo obsahovat tyto složky. Vhodnější je tedy používat krmiva, u nichž tvoří rostlinnou složku například rýže. Pokud zvolíte správný typ krmiva červená, popřípadě žlutá barva srsti po čase zmizí.

Co by mělo obsahovat krmivo pro vašeho psa:

Pro zdravou kůži a lesklou srst

- Vitamín B a Omega – 3 a Omega – 6 mastné kyseliny, které podporují zdravou kůži a kvalitní srst. Měď, která je důležitá pro podporu enzymů zabezpečující lesk a barvu srsti.

Vitamíny, antioxidanty a minerály

- Vitamíny A , E(tokoferol) a hroznový extrakt, který má antioxidační účinky. Vitamín E hraje důležitou roli v procesu přirozeného stárnutí zvířat, jeho nedostatek nepříznivě působí na plodnost a obnovu svalových tkání.
- Minerály pro posílení kostí a zubů

Podpora zdravého zažívání

- Řepné řízky, přírodní vlákninu, která podporuje činnost střev a zvyšuje tím stravitelnost živin.

Scroll