Případová studie: Výmarská ohařka díky krmivu Light Sensitive překonala onemocnění slinivky

Krmivo Light Sensitive je určeno pro psy s citlivým zažíváním, ale záběr má daleko širší. Prospívá také psům s diabetem a různými onemocněními trávicí soustavy. Své o tom ví majitelé výmarské ohařky, která díky vhodné dietě a krmivu Light Sensitive překonala onemocnění slinivky.

Když veterinář u čtyřleté výmarské ohařky diagnostikoval nemocnou slinivku, okamžitě majitelům doporučil přejít na granule s co nejnižším obsahem tuku. Trávení tuků totiž patří mezi nejnáročnější trávicí procesy a na slinivku břišní klade obrovské nároky. Pes, který má problémy se slinivkou, by měl jíst jen v malých dávkách kvalitní krmivo s vysokým obsahem bílkovin a nízkým podílem tuků.

Dieta trvala několik měsíců

Majitelé nemocné fenky se rozhodli pro krmivo Light Sensitive s kuřecím masem a rýží, které obsahuje jen 9,5 % tuku, 26 % bílkovin a důležité minerály jako vápník, fosfor, vlákninu nebo omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Toto krmivo je velmi lehce stravitelné a zároveň psovi dodává všechny potřebné živiny.

Fenka onemocněla v únoru 2019, ale dietní strava spolu s konzumací prasečí slinivky ji během pár měsíců postavila na nohy. Nyní je fenka zdravá, přesto její majitelé musí neustále hlídat, co jí. Onemocnění slinivky totiž souvisí se špatnými stravovacími návyky často jím trpí psi, kteří přijímají příliš velké množství tuků.

Při jakých obtížích je krmivo Light Sensitive vhodné?

Krmivo Light Sensitive neobsahuje lepek, umělá barviva ani konzervační látky, proto je vhodné pro všechny psy s citlivým zažíváním. Nejvíce pomůže psům trpícím nadváhou, kteří mají nedostatek pohybu nebo obecně sklony k tloustnutí. Velmi dobré výsledky však má také u psů, které trápí diabetes, záněty žaludku nebo dlouhodobé trávicí potíže.

Výmarská ohařka díky krmivu Light Sensitive překonala onemocnění slinivky

Scroll