Pšenice v krmivu pro psy. Je prospěšná?

Jak je to s obilovinami v psím krmivu? Jsou pro psy stravitelné? Potřebují je? V poslední době je přítomnost obilovin a zejména pšenice v krmivu pro psy často diskutovaným tématem. Podívejte se na výhody a nevýhody, které pšenice obsažená v krmivu pro psy přináší.

Přítomnost pšenice v extrudovaném krmivu je pro psy prospěšná. Dobře se tráví a obsahuje až 80 % bílkovin, například aminokyselinu glutamin, která je důležitá pro správnou funkci trávicího systému. Glutamin zlepšuje fyziologii střevních buněk, podporuje trávení, snižuje souběh zažívacích poruch u zdravých psů, snižuje riziko přemístění patogenů ve střevě a zlepšuje imunitní reakci.

Pšenice je bohatá také na další důležité aminokyseliny, jako jsou metionin a cystein (30,7 g/kg). Rovněž má nízký obsah vlákniny, méně než 1 %, která je pro psy těžko stravitelná.

Jaké výhody přináší pšeničný lepek?

  • Má vysokou nutriční hodnotu
  • Vynikající stravitelnost, snížený objem stolice
  • Vyšší kvalita a trvanlivost, nižší jemnost granulí
  • Mechanicky čistí zuby a podporuje zubní zdraví

Nevýhody? Pouze pro zdravé psy

Podobně jako u lidí, pšeničný lepek je sice pro psy prospěšný, ale jenom pro ty zdravé. Psi, kteří trpí alergií na lepek, krmivo s obsahem pšenice nemohou. Alergie na lepek se projevuje ztrátou hmotnosti, průjmy, kožními záněty a dalšími obtížemi. Pokud veterinář u vašeho psa diagnostikoval alergii na lepek, produktům s pšenicí se vyhněte.

Vsaďte na bezlepkové krmivo

Pro psy s alergií na lepek a citlivým zažíváním značka Husse vyvinula bezlepkovou řadu Sensitive, která neobsahuje lepek, ale i přesto má vysoké množství bílkovin, tuků, minerálů a vitamínů. Kromě bezlepkových krmiv v nabídce najdete i další produkty pro psy trpící alergiemi a zdravotními problémy.

Scroll