Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Bengálská kočka

Aktivní a energický, má rád výšky a vodu

Bengálská kočka je domestikované plemeno koček se vzhledem divoké kočky. Se skvrnami a rozetami na srsti bengálské kočky připomínají leopardské kočky žijící v divočině.

iconZemě původu: USA
iconOsobnost: Aktivní, agilní, opatrný, rezervovaný
iconSrst: Krátkosrstá
iconBarvy: hnědá mourovatá kočka, mramor tuleně, mourek černá stříbrná a hrot lynxové pečeti
iconCharakteristika: Strakatá srst, Štíhlá stavba
iconDélka života: z 12 až 16 let

Bengálská kočka koťata

Bengálským kočkám může trvat déle, než si zvyknou na zcela nové prostředí. Buďte trpěliví se svým bengálským kočičím kotětem a dejte kočce čas potřebný k tomu, aby se v novém prostředí cítila dobře. Jakmile se tato kočička dostane do pohodlí, je to velmi energické a milující hrát kotě s vysokou poptávkou po fyzické a duševní stimulaci. Bengálské kočky jsou poměrně inteligentní, takže trénink by neměl být příliš náročný. Chvála a odměna fungují s koťaty vždy nejlépe, takže si pamatujte, že si můžete dát pamlsky, kdykoli vaše kočka udělá něco, co je žádoucí. Kyclkingfile i Tuna Recipe od Husse jsou pro vaše bengálské kotě skvělé odměny. Koťata rychle rostou od 2. do 6. měsíce svého života a pro podporu správného vývoje potřebují zdravou a vyváženou stravu. Nakrmte své bengálské kotě dietou vyrobenou speciálně pro koťata, jako je Kattunge z řady Husse. Jakmile vaše kočka dosáhne jednoho roku věku, přepněte na stravu pro dospělé, ale vždy nezapomeňte dát kočce přechodné období, aby si vaše kočkovitá šelma mohla zvyknout na novou stravu.

Výživa bengálských koček

Bengálské kočky jsou pravděpodobně jedním z nejaktivnějších plemen koček. Jsou živí a hbití, proto potřebují skvělou stravu, která by vyhovovala všem jejich výživovým potřebám. Stojí za zmínku, že jelikož předkové bengálské kočky byli zvyklí jíst hlavně maso, recepty bohaté na lepek a zrna mohou vést k zažívacím potížím. Nejlepší volbou pro vaše bengálské kočky je recept bez zrna a bez lepku. Opus Lynx z řady Husse je vyroben z brambor a kuřecího masa, má vysoký obsah tuku, bílkovin a nízký obsah sacharidů - strava, která byla inspirována výživou Lynx.

Doporučeno pro dospělé bengálské kočky:

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis bengálské kočky

Bengálská kočka je středně velké až velké plemeno koček, které se podobá svým divokým bratrancům. Bengálské kočky jsou štíhlé, svalnaté a silné postavy a lze je snadno rozeznat podle srsti pokryté růžicemi nebo skvrnami.

Genesis

Bengálské kočky byly pojmenovány podle vědeckého názvu asijské leopardí kočky, ze kterého byly původně chovány. První pokusy o křížení divokých asijských leopardích koček s domácí kočkou začaly v Belgii, ale nic se neuskutečnilo, protože chovatelé po jedné nebo dvou generacích zastavovali. O několik let později chtěl Jean Mill, chovatel z Arizony, dosáhnout srstního vzoru typického pro divoké bengálské kočky v domestikovaném plemeni. Po mnoha pokusech Mill konečně dosáhla svého cíle: kočka se skvrnitou srstí, tvář s výrazem divoké kočky a jemný charakter.

Chcete-li být považován za domácí bengálskou kočku podle hlavních registrů koček, musí být Bengálsko alespoň čtyři generace nebo více od asijské leopardí kočky.

Vzhled

Toto plemeno koček je považováno za střední až velké plemeno koček s dospělými muži vážícími až 8 kg. Bengálské kočky vypadají svalnaté, ale štíhlé se silnými nohama, které jsou středně dlouhé. Bengálská kočka má širokou hlavu, která je delší, než je široká, se středními až malými ušima nasazenými po stranách hlavy. Oči jsou velké a téměř kulaté. Toto plemeno je nejznámější svou srstí. Bengálské kočky mají středně dlouhou, jemnou a hedvábnou srst. Na úplném slunečním světle může bengálská srst vypadat třpytivě, jako by byla poprášena zlatými třpytkami. Toto plemeno může mít širokou škálu tvarů, které vytvářejí jejich podpisový skvrnitý vzhled - tečky, skvrny, rozety, půlměsíce nebo otisky tlap.

Chování

Díky svému původu v divokých kočkách vytvářejí Bengals velmi aktivní, agilní a energické plemeno koček, které se může ukázat jako náročné. Potřebují spoustu fyzické aktivity, která může zahrnovat hraní aportů, lezení do přístupných výšek nebo dokonce plavání. Při cvičení bengálských koček se mohou vyvinout nežádoucí až destruktivní návyky. Vzhledem k tomu, že tyto kočky mají docela hbité tlapky, mohou se snadno otočit, aby popadly osobní věci nebo stáhly věci ze stolů nebo polic kolem domu. Bengálské kočky mají opravdu rády vodu, takže nenechávejte přístup do akvárií nebo rybníků, protože se vaše kočka ráda pokusí lovit jakékoli živé tvory. Můžete dokonce očekávat, že se vaše bengálská kočka s vámi často připojí ve vaně nebo ve sprše.

Požadavky

Bengálské kočky jsou velmi aktivní a inteligentní a budou potřebovat spoustu fyzické a psychické stimulace, aby se udržely v nejlepší možné formě. Tyto kočky mají rádi lezení, takže budete muset své bengálské kočce dodat alespoň jeden vysoký kočičí strom. Bengálské kočky si zamilují všechny logické hračky, které je vyzvou k přemýšlení a cvičení.

Denní péče

S krátkou až středně dlouhou srstí nevyžadují bengálské kočky žádnou zvláštní péči ani péči. Kartáčování jednou týdně pomůže zbavit se odumřelých chlupů a minimalizovat riziko tvorby vlasových kuliček v trávicím systému kočky. Během období vylučování, zejména na jaře a v zimě, se doporučuje kočku denně kartáčovat. Když jsou kočičí drápy příliš dlouhé, zastřihněte je a můžete vidět, jak se kočičí tlapky zachytávají o nábytek nebo oblečení.

Perfektní produkty pro bengálskou kočku

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.