Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Sibiřská kočka

Hbitý, láskyplný, ale ne potřebný

Sibiřská kočka je landrace domestikovaných koček z Ruska. Toto plemeno původně pochází ze Sibiře a vyvinulo se samo bez lidské účasti.

iconZemě původu: Rusko
iconOsobnost: energická, aktivní, vyrovnaná
iconSrst: Dlouhý vlasy
iconBarvy: Těsnící bod, Modrý bod, Šeříkový bod, Čokoládový bod
iconCharakteristika: Bodové zbarvení, Modré oči mandlového tvaru, Trojúhelníková hlava, Velké uši
iconDélka života: z 11 až 18 let

Sibiřská kočka koťata

Sibiřská koťátka jsou energická a aktivní, rádi si hrají, mohou si užít různé aktivity zahrnující vodu a mohou rychle vyzvednout triky, které udrží jejich chytré mozky v dobrém stavu. Sibiřské kočky jsou skvělé při skákání, takže tyto kočkovité šelmy budou co nejdříve potřebovat své vysoké kočičí stromy, jinak je najdete v lezení po knihovnách, ve dveřích nebo na vysokých místech ve vaší domácnosti. V prvním roce koťata rychle rostou, takže krmení vyváženou stravou složenou ze zdravých a přírodních ingrediencí je zásadní pro zdraví a správný vývoj vašeho koťátka. Kattunge z řady Husse je suché krmivo pro koťata, které vašemu kotěti dodá všechny potřebné živiny a všechny důležité doplňky, jako je taurin pro oči a podporu srdce.

Výživa sibiřské kočky

Protože sibiřské kočky jsou obvykle aktivní, vyžadují vyváženou stravu, která splní všechny jejich stravovací potřeby. Exkluzivní péče o Lyster může být skvělým udržovacím jídlem pro vaše Sibiře. Pro podporu dobrého zdraví srsti vašeho dlouhosrstého sibiře můžete svou kočičí stravu doplnit přírodním lososovým olejem Laxolja, který je bohatý na omega-3 mastné kyseliny.

Doporučeno pro dospělé sibiřské kočky:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Podrobný popis sibiřské kočky

Sibiřské kočky jsou původní plemeno koček ze sibiřské tajgy. Toto plemeno má dlouhou třívrstvou srst, která je chrání před drsnými zimami. Sibiřské kočky jsou v Rusku známé přibližně 1000 let a jsou často zmiňovány v ruských folktales.

Genesis

Sibiřská kočka je landrace domestikovaných koček pocházejících ze Sibiře. První zmínky o velkých a silných kočkách se silnou srstí, které jim umožnily odolat extrémním nachlazením, se datují do 16. století. Sibiřské kočky byly do Spojených států přivezeny v roce 1990, ale náklady na dovoz koček z Ruska udržují toto plemeno mimo Evropu dodnes relativně vzácné.

Vzhled

Sibiřské kočky jsou velké a silně stavěné kočky s dlouhými a svalnatými zadními nohami, díky nimž jsou tyto kočky velmi obratné. Vzhledem k výraznému rozdílu v délce jejich nohou mají Sibiřané viditelně klenuté záda, což údajně přispělo k jejich velké hbitosti a atletičnosti.Jejich srst je texturovaná, ale lesklá, což snižuje výskyt rohoží, a majíkvalita odpuzující vodu. Ocasy sibiřských koček jsou široké a pokryté hustou srstí. Jejich srst je nejčastěji zbarvená aguti, kde každý pramen vlasů je obarven pruhy černé, hnědé a žluté. To obvykle vede k mourovaté hnědé sibiřské kočce, která je buď pruhovaná, skvrnitá nebo skvrnitá. Sibiřské kočky mají hlavy ve tvaru lichoběžníku a široká čela. Jejich uši jsou mírně zaoblené a na špičkách mají chomáče vlasů.

Chování

Sibiřské kočky jsou aktivní a hravé a rádi se zúčastní hry aport. Tyto vysoce atletické a hbité kočky lze často najít posazené na nejvyšší bod v místnosti. Jsou docela chytří, takže výuka triků sibiřské kočky může být zábavným způsobem, jak procvičit mozek vaší kočky. Uchovávejte své osobní věci mimo dohled své kočky a poskytněte jim mnoho hraček, protože si tyto kočky rádi hrají se vším, na co si mohou dát tlapky. Tyto kočkovité šelmy si také užijí hraní ve vodě a s vodou. Kromě toho, že jsou hravé sibiřské kočky, jsou velmi milující a láskyplné. Můžete očekávat, že kočka tohoto plemene vás bude sledovat všude, kam půjdete, a účastnit se jakékoli činnosti. Tyto kočky by se obecně měly cítit docela dobře kolem cizinců. Ačkoli sibiřské kočky milují pozornost, nejsou nijak potřebné.

Požadavky

Tyto chytré a aktivní kočkovité šelmy budou potřebovat každodenní fyzickou a duševní stimulaci, aby byly udržovány v nejlepší možné formě. Jelikož jsou vášnivými propojkami, budete muset své sibiřské kočce poskytnout vysoký kočičí strom pro skákání, lezení a prohlížení. Ačkoli kočky tohoto plemene jsou spíše láskyplné, nejsou nijak potřebné. Budou trpělivě čekat, až jim budete věnovat pozornost, takže nezapomeňte strávit nějaký čas se svou kočkou.

Denní péče

Sibiřské kočky mají dlouhou a třívrstvou srst, která se příliš lehce netvoří, takže by mělo stačit čištění několikrát týdně. Během období vylučování může některé další čištění pomoci zbavit se mrtvých chlupů a zabránit tvorbě kuliček v trávicím systému kočky. Vzhledem k tomu, že sibiřské kočky mají na ocasu dlouhou srst a také lámou, možná budete muset občas zkontrolovat, zda se ve vaší kočičí srsti nenacházejí výkaly. Dlouhá srst mezi polštářky špičky sibiřské kočky může zadržovat přebytečnou špínu a podestýlku pro kočky, proto nezapomeňte zkontrolovat tlapky vaší kočky a vyčistit je vlhkými ubrousky vyrobenými speciálně pro kočky.

Perfektní produkty pro sibiřskou kočku

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.