Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Kokršpaněl

Rád si hraje ve vodě

Coker spaniel je středně velké psí plemeno ze skupiny retrieverů a vodních psů. Chován především jako lovecký pes.

icon

Země původu:

Velká Británie
icon

Klasifikace FCI:

GroupVIII, oddíl 2, retrívři
icon

Temperament:

láskyplný, přátelský, hravý, důvěřivý, poslušný, tichý
icon

Barvy:

černá, červená, zlatá, čokoládová, pálená černá, pálená hnědá
icon

Hmotnost:

Žena: 12-15 kg, Muž: 13-16 kg
icon

Výška:

Žena: 36–41 cm, Muž: 38–43 cm
icon

Průměrná délka života:

od 12 až 15 let

Štěňata kokršpaněla

Přestože je kokršpaněl hravý a společenský pes, může být trochu tvrdohlavý a výcvik štěněte může představovat trochu výzvu. Buďte trpěliví a nevzdávejte to, pokud zpočátku neuvidíte žádné výsledky. Při práci se štěňaty kokršpaněla musíte být důslední, ale ne přísní. Spanieli mají silně vyvinutou potřebu potěšit majitele, což se může při tréninku se štěňaty španělů opravdu hodit. Vždy nezapomeňte svého psa odměnit za správně provedené povely nebo cvičení. Pochvalte a pohlaďte svého psa a nezapomeňte za odměnu nabídnout chutnou svačinku. Občerstvení Bravo je skvělá pochoutka pro trénink, protože ho můžete snadno rozbít na menší kousky.

Výživa kokršpaněla

Coker Spaniel je pes s obrovskou chutí k jídlu, takže výběr správného jídla by neměl být příliš velký problém. Suché i mokré krmivo pro psy bude pro španělku fungovat dobře. Nekontrolovaná chuť k jídlu u tohoto psího plemene může mít za následek nadváhu a obezitu, proto sledujte příjem jídla svého psa a nepřekrmujte ho. Psí plemena známá svou chutí by nikdy neměla být krmena ad libitum. Krmte svého psa podle plánu, nejlépe dvakrát až třikrát denně. Rozdělte doporučenou porci jídla na menší jídla a krmte je ve stanovené hodiny. Nekrmte svého psa mezi pravidelnými jídly, a pokud dáváte štěněti nějaké pamlsky, věnujte pozornost seznamu přísad a množství svačin, které dáváte.

Doporučeno pro dospělé kokršpaněla:

Prima Plus | granulované krmivo pro psy, kteří snadno přibírají na váze

Kompletní krmivo z kuřecího masa, ideální pro dospělé psy, kteří mají méně pohybu. Obsahuje L-carnitin na spalování tuku, naopak neobsahuje barviva, konzervační látky, sóju ani mléčné výrobky. Krmivo je konzervováno vitamínem C, který udržuje hodnotu vitamínů v krmivu.
l_carnitine
L-Karnitin
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 22.5% (60% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 10.0%
Podívejte se

Sensitive Digest | Granulované krmivo pro psy s citlivým zažíváním

Sensitive Digest je superprémiové krmivo vyrobené z vysoce stravitelných ingrediencí jako je jehněčí maso a rýže. Vhodné pro psy s citlivým zažíváním. Pravděpodobnost vzniku alergie je podstatně nižší než u běžných krmiv. Neobsahuje konzervační látky a barviva.
gluten_free
Bez lepku
hypo_allergenic
Hypoalergenní
Velikost plemene: Malé plemena psů , střední plemena psů
Bílkoviny: 23.0% (72.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Popis

Coker španěl je plemeno živých a zábavných psů. Spanieli jsou jemné psí plemeno, které má sklon vytvářet si blízké vztahy se svou rodinou. Psi tohoto plemene jsou poměrně aktivní a inteligentní, takže naučit je povely není příliš velká výzva.

Původ

Řecký filozof Xenophon již psal o psech typu španěl. O předcích španělů bylo známo, že umírali v typické póze, známé jako stojatý obojek, jakmile pes dostal vzduch ven z ptáků. Do konce 16. století se na britských ostrovech stali španělští oblíbení. Tehdy začal jejich chov rozdělením na psy pracující na souši a ve vodě. V průběhu let se v množírnách rozlišovaly jiné jeho druhy, určené k lovu jiných zvířat nebo práci v různých podmínkách. Bezprostředním předkem plemene je černý španěl jménem Obo, narozený v roce 1879. Majitel psa James Farrow zaregistroval jméno Obo jako chovatelskou přezdívku. V roce 1902 byl založen klub chovu kokršpanělů a popis standardu plemene, který je platný dodnes.

Vzhled

Coker španěl je pes poměrně harmonické stavby. Kokršpaněl je tvarován velmi proporcionálně a má hladkou a hedvábnou srst. Spanieli mají hlavy s dobře vyvinutými lebkami a hranatou čenichovou partií zakončené nízko posazenými a pokrytými dlouhými chlupy. Kokršpaněl má plné a kulaté oči, tmavé a obvykle odpovídá barvě srsti. Psi tohoto plemene mají silná a kompaktní těla, hluboký hrudník a rovné, silné nohy.

Chování

Coker španěl je plemeno nadšených a energických psů. Je to skvělý společník pro aktivního majitele. Španělé jsou zvědaví, odvážní a rádi si hrají. Psi tohoto plemene jsou velmi společenští - rádi tráví čas ve společnosti svých majitelů. Rádi si hrají s dětmi, ale nejlépe vycházejí se staršími dětmi. Snadno vytvářejí pouta s jinými psy a zvířaty. Španělé jsou perfektní strážní psi, protože reagují na nejjemnější zvuky. Kokršpanělé se rychle přizpůsobí novému prostředí nebo rutině, takže jsou skvělými parťáky na cesty.

Požadavky

Španělé rádi plavou a tráví čas ve vodě a kolem ní. Sledujte svého psa, když jste v těsné blízkosti jakýchkoli vodních ploch, zejména těch, které stále neznáte. Nezapomeňte svému psovi po každém plavání nebo koupeli osušit uši - teplý a mokrý zvukovod vytváří dokonalé prostředí pro růst bakterií, které mohou vést k infekcím.

Denní péče

Kokršpanělé jsou známí tím, že na jaře a na podzim jsou těžkými shedery a obvykle vyžadují každodenní kartáčování. Po sezóně můžete jednou týdně odejít s česáním svého španělů. Během kartáčování věnujte svým psům tlapky a podpaží - to jsou místa, kde se spleť tvoří nejrychleji. Španělé vyžadují pravidelné stříhání a úpravu srsti.

Perfektní produkty pro Coker Spaniel:

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.