Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Cane corso

Ohromující strážný pes, vyžaduje velkou pozornost

Cane corso je italské plemeno strážných psů typu mastiff. Psi tohoto plemene obvykle pracují jako hlídací pes nebo sledovací pes.

iconZemě původu: Itálie
iconKlasifikace FCI: Skupina II, oddíl 2.1, mollosian
iconTemperament: distancovaný, vyvážený, tichý, zvládnutý, poslušný
iconBarva: černá, šedá,
iconHmotnost: Muži: 45–50 kg, ženy: 40–45 kg
iconVýška: Muži: 62–70 cm, ženy: 58–66 cm
iconOčekávaná délka života: od 10 až 12 let

Štěňata Cane Corso

Cane corso je inteligentní pes, který rád pracuje s lidmi, ale někdy může být trochu tvrdohlavý. Štěňata Cane corso obvykle rychle přijímají povely a triky, pokud v nich vidí účel. Při tréninku s štěňátkem cane corso buďte důslední a přísní, ale ne krutí. Štěňata tohoto plemene nejlépe reagují na zábavná a příjemná školení, která jsou plná odměn a hrají si během přestávek. Jakmile vaše štěně spojí trénink se zábavou, uvidíte výsledky mnohem rychleji. Štěňata Cane corso vyžadují socializaci v raném věku, což později výrazně zlepší jeho chování. Štěňata Cane corso by nikdy neměla být tlačena na své fyzické limity. Příliš intenzivní cvičení může způsobit stres kloubů vašich štěňat a vést k trvalému poškození. Klouby svého štěněte můžete podpořit dobrou stravou - Valp Maxi je suché štěňátko určené výslovně pro velká a obří plemena psů. Přidaný glukosamin a chondroitin zajistí zdravé klouby a silné kosti.

Cane Corso výživa

Jako mohutný pes může mít cane corso problémy s klouby a kostmi. U velkých a obřích plemen psů je nutné doplnit jejich stravu o glukosamin a chondroitin, které podporují stav osteoartikulárního systému vašeho psa. Vyberte si dietu s ohledem na velká a obří plemena psů, protože receptura poskytne vašemu štěně výživu nezbytnou pro jeho zdraví. Tyto vzorce zajistí vašemu psovi dostatek kalorií, vitamínů a všech minerálů. Díky cane corso je udržení zdravé hmotnosti klíčem k celkové pohodě vašeho psa. Nadměrná váha může klouby vašeho psa dále zatěžovat, což může vést k vážným problémům nebo poškození. Nepřekrmujte svého psa a poskytujte mu dostatek fyzické aktivity po celý den.

Doporučeno pro dospělé Cane corso:

Sensitive Digest Giant, 12,5 kg | Hypoalergenní granule s jehněčím masem a rýži pro velká plemena s citlivým zažíváním

Sensitive Digest Giant je delikátní hypoalergenní krmivo na bázi jehněčího masa a rýže určené pro dospělé psy obřích plemen. Přidaný glukosamin a chondroitin příznivě ovlivňuje dobrou funkci kloubů a taurin příznivě ovlivňuje činnost srdečního svalu, a proto je důležitou součástí výživy psů obřích plemen.
hypo_allergenic
Hypoalergenní
mobility
Pohyblivost
Velikost plemene: Velká plemena psů
Bílkoviny: 24.0% (73.5% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 14.0%
Podívejte se

Podrobný popis Cane corso

Cane corso je vynikající hlídací pes. Vždy rádi pomůžeme, věrní svému majiteli. Dělají skvělého rodinného psa a obvykle dobře vycházejí s dětmi. Vyžadují časnou socializaci, což jim může pomoci budovat dobré vztahy s jinými zvířaty.

Původ

Plemeno Cane corso pravděpodobně pochází z psů, kteří doprovázeli Římany při jejich dobytí. Ve starověku byly dva typy psů molossoidního typu - jednou těžší, používané ve válkách a soubojích, a lehčí psi, využívaní hlavně jako pastevecké psy. Cane corso je považován za příbuzný druhému. Mnoho zmínek o tomto plemeni psů lze nalézt v umění renesance. Po celá léta bylo cane corso v Itálii velmi populární. Po válce populace tohoto plemene významně poklesla a šlechtitelský program byl obnoven až v 80. letech. Antonio Morsiani formuloval standard plemene v roce 1987. FCI toto plemeno oficiálně uznala v roce 1996.

Vzhled

Cane corso se jeví jako atleticky stavěné psy. Tito psi jsou muskularní, mají silné nohy a široký krk. Mají krátkou, ale silnou srst, která je dokonale plochá na pokožce, a proto nevyžaduje rozsáhlou péči. Cane corso má čtvercovou hlavu a tlamu s typickými pro psy molossoidního typu. Uši trojúhelníkového tvaru visí na straně široké hlavy. Cane corso se může dodávat v široké škále barev srsti, od černé, grafitové, tmavě šedé až po krémovou. Psi tohoto plemene mají obvykle na tlamě černé znaky.

Chování

Toto plemeno psů může být silně spojeno se svými majiteli. Cane corso je vůči všem členům domácnosti velmi vřelé. Milují čas strávený se svými pečovateli a mohou doprovázet své majitele při mnoha úkolech a činnostech po celém domě. Cane corso jsou obvykle unavení vůči cizím lidem a mohou se pokusit hlídat své majitele, pokud mají pocit, že někdo představuje hrozbu. Psi tohoto plemene nejsou obvykle agresivní, ale neměli by být provokováni - mohou být nepřátelští. Včasná socializace psů z cane corso výrazně zlepšuje jejich chování kolem ostatních zvířat.

Požadavky

Psi Cane corso milují společnost lidí a vyžadují hodně pozornosti a času. Cane corso může být pro výcvik trochu náročné plemeno - tito psi potřebují důsledného učitele a časnou socializaci.

Denní péče

O krátkou srst cane corso se snadno staráte. Psa můžete kartáčovat jednou týdně, ale během období vylučování možná budete muset přejít na každodenní kartáčování. Kabát Cane corso snadno neshromažďuje nečistoty, takže po procházce nebo hraní venku možná budete muset psa jen otřít ručníkem nebo gumovou rukavicí. Suchý šampon můžete občas použít k osvěžení srsti psa. Nejlepší je koupat psa cane corso, jakmile se obzvláště zašpiní od zápachu. Postarejte se o nehty svého psa a pokud jsou příliš dlouhé, upravte je. Pokud suché tlapky vašeho psa, můžete použít zvlhčující balzám. Vždy nezapomeňte pravidelně kontrolovat uši a oči psa.

Perfektní produkty pro Cane corso

1 549,00 Kč

Opus Ocean, 2 kg | Bezlepkové hypoalergenní granulované krmivo s vysokým obsahem tuků a bílkovin

Bohaté na živočišné bílkoviny a tuky pro podporu aktivního životního stylu vašeho psa

439,00 Kč

Bestseller

1 599,00 Kč

369,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.