Nevíte, jaké krmivo pro svého mazlíčka vybrat – odpovězte na pár jednoduchých otázek a řiďte se našimi doporučeními >>

Stručně řečeno, odčervení štěněte

ZdravíŽaludek

Odčervení štěněte je povinnou podmínkou, než může váš pes získat jakékoli ze svých základních očkování. Mladí psi jsou extrémně náchylní k parazitickým infekcím a statisticky téměř 100% štěňat trpí infekcí škrkavkami.

Proč dokonce odčervujeme štěňata?

Psi, zvláště v mladém věku, jsou výjimečně zvědavá stvoření. Během procházky a posuzování svého okolí rádi čichají, lízají nebo se dokonce pokoušejí sníst cokoli, co považují za zajímavé. Paraziti tak získají přístup do trávicího systému psa, kde nacházejí příznivé podmínky pro růst. Neléčená parazitická infekce může vést k celé řadě zdravotních problémů. Červi v těle vašeho psa představují hrozbu pro kohokoli, kdo přijde do kontaktu se psem, protože lidé se mohou snadno nakazit stejným typem parazitů.

„Zvažte svého psa, pokud odpovídá této definici, a zaznamenejte tuto hmotnost jako ideální váhu“

Plán odčervení

Štěně můžete odčervit nejdříve poté, co váš pes dosáhne věku 3 týdnů. Druhé kolo odčervení se obvykle provádí u psů, kterým bylo 5 týdnů. Třetí kolo odčervení byste měli podat poté, co štěně dosáhne věku 8 týdnů. Čtvrté odčervení by mělo být naplánováno poté, co váš pes dosáhne věku 11 týdnů. Odčervení se obvykle provádí týden před základním profylaktickým očkováním. Po čtyřech klíčových dávkách odčervení se lék obvykle podává na základě úrovně možného vystavení jakýmkoli parazitům. Abyste snížili riziko infekce, můžete svého psa odčervovat každých 4-6 měsíců.

Co použít k odčervení štěněte?

Chcete -li odčervit štěně, navštivte místního veterináře. Na klinice bude váš pes zvážen a zkontrolován, aby vám veterinář mohl podat správnou dávku léku. Nikdy štěně neodčervujte, pokud si nejste jisti, jak správně dávkovat léky, neznáte přesnou hmotnost štěněte ani jeho zdravotní stav. K odčervení vašeho psa můžete použít nepřeberné množství přípravků, od tablet, kapek až po masti. Pokud váš pes nemá příliš rád konzumaci tablet, můžete použít kapky, které nanesete na krk vašeho psa - snadno se aplikují a jsou vysoce účinné.

Pes s nadváhou může také trpět artritidou a obtížnými pohyby kvůli této hmotnosti.

Doporučeno pro zdravý žaludek:

Opus Farm | Bezlepkové granulované krmivo pro pro psy s citlivým trávením a alergiemi

Opus Farm obsahuje kuřecí maso a brambory a je vhodné i pro psy s citlivým trávením, kožními problémy a alergiemi. Obsahuje suroviny nejvyšší kvality. Bez barviv, konzervantů, lepků a obilovin.
grain_free
Bez obilovin
mono_protein
Jediný zdroj živočišných bílkovin
Velikost plemene: Všechny velikosti psů
Bílkoviny: 38.0% (84% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Opus Lynx | Bezlepkové granulované krmivo pro dospělé kočky

Opus Lynx obsahuje kuře a brambory a je kompletní krmivo pro kočky. Bezobilninová receptura bohatá na živočišné bílkoviny inspirovaná potravou divokých koček. Vhodné pro kočky, jejichž majitelé upřednostňují bezobilné receptury.
grain_free
Bez obilovin
gluten_free
Bez lepku
Bílkoviny: 40.0% (90% Živočisné bílkoviny z celkového obsahu bílkovin)
Obsah tuku: 20.0%
Podívejte se

Štěně po odčervení

Odčervení může ovlivnit trávení a vylučování vašeho psa. Bezprostředně po odčervení může váš pes zažívat průjem, ale je to typická reakce. Každý pes může na odčervení reagovat jinak - váš pes může pociťovat zvracení, ospalost nebo apatii. Vedlejší účinky by neměly trvat dlouho, takže pokud váš pes pociťuje příznaky, které trvají déle než jeden nebo dva dny, okamžitě se poraďte s veterinářem.

Může to být ještě užitečné:

Bestseller

349,00 Kč

1 549,00 Kč

Bestseller

Sensitive Valp Digest, 7 kg | Hypoalergenní krmivo pro štěňata s citlivým zažíváním

Obsahuje rostlinnou vlákninu a frukto-oligosacharidy na podporu trávení

999,00 Kč

Husse šťastní mazlíčci!

 

Radek Koňařík

Jsme moc spokojeni. Naše britská číča je od té doby co ji krmíme granulemi Husse vitálnější a má hezčí srst. Je prostě znát, že to není nacpané obilninami. Super je i to, že to nemusím nikde shánět a tahat domů, pán nám to vozí až do bytu!

Jiří Macek

Jsem maximálně spokojený. Zavolám a granule mám ten den doma a k tomu super cena za odběr. A i nějaké dárečky dostávám. Když jsme měli štěňata tak jsme dostali startovací balíčky ve kterých bylo plno úžasných věcí. Jako chovatel Border a Parson teriérů můžu jen doporučit.

Jsme oceněni

Přidejte se k nám!

Měj flexibilní pracovní dobu a vydělávej díky vlastnímu byznysu!

Pracuj s námi

Husse – Švédské krmivo pro psy, kočky a koně

Husse je švédský výrobce krmiv pro psy, kočky a koně s více než 30 letou zkušeností na trhu. Hlavním cílem společnosti Husse je podpora zdravého životního stylu domácích zvířat. Veškerá krmiva, pamlsky a doplňky Husse jsou vyrobeny pouze z nejkvalitnějších a pečlivě vybraných surovin. Všechny produkty se vyrábí podle tradičních skandinávských receptur a výrobní linky podléhají trvalé veterinární kontrole. Kromě kvality produktů Husse to rovněž zahrnuje i kvalitu služeb.

Distributoři společnosti Husse jsou důkladně proškoleni v oblasti výživy zvířat a rádi Vám pomohou s výběrem správné stravy pro Vašeho psa, kočku nebo koně.

Výrobky Husse nehledejte v tradiční prodejní síti – dodáváme je přímo z továrny zákazníkovi, takže můžeme nabídnout výrobky nejvyšší kvality za konkurenceschopné ceny. Krmivo Husse lze vždy objednat s dodáním až k Vám domů.

Vše, co potřebujete pro svého mazlíčka, najdete na jednom místě

V nabídce společnosti Husse najdete vše, co Váš mazlíček potřebuje. Naše suché krmivo pro psy a kočky je skvělým základem jejich stravy – je přizpůsobená jejich potřebám, velikostí plemena i životní fázi.

Máte psa nebo kočku se speciálními nutričními potřebami? Vyvinuli jsme i krmiva pro speciální potřeby mazlíčků, jako je citlivé zažívací ústrojí nebo alergie na potraviny. V nabídce máme i speciální krmiva pro mazlíčky po kastraci nebo se sklonem k nadváze.

Hledáte hračky pro psy a kočky? Hračky Husse jsou vyrobeny z nejkvalitnějších materiálů, jsou odolné a poskytnou Vašemu mazlíčku hodiny kvalitní zábavy.

Zdravou a přirozenou stravu svého psa, kočky nebo koně můžete zpestřit chutnými pochoutkami. Pochoutky pro psy, kočky a koně jsou chutným doplňkem jejich stravy a velkou odměnou během tréninku.

Hodily by se Vám produkty určené k péči o Vašeho mazlíčka? Nabízíme i šampony, ošetřující kosmetiku, oleje a krémy, se kterými se postaráte o krásný a zdravý vzhled Vašeho psa, kočky nebo koně.